وریز وجوهات
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به مناسبت ارتحال عالم ربّانی آیة ‌الله حاج آقا مرتضی اشرفی شاهرودی ره   بسم الله الرحمن الرحیم   إنّا لله و إنّا إلیه راجعون   حضرت آیة الله آقای...
يكشنبه: 1397/07/1 - (الأحد:13/محرم/1440)

پاسخ

دخترم، نامه شما را، این پدرِ گرم و سرد روزگار چشیده، مطالعه کرد. دعا می‌کنم که ان‌شاءالله خداوند متعال، توفیق کسب بینش و معرفت صحیح را به شما عطا نماید، و در مراحل مختلف زندگی، موفّق و مؤیّد باشید، و کانون خانواده‌تان هر روز صمیمی‌تر از پیش باشد. جهت پاسخ به سؤالی که کرده‌اید، چاره‌ای نیست که مقدّمتاً عرض کنم:

 

فارسی

پاسخ

السّلام عليكم ورحمة الله

نامه مشحون به عواطف پاك و احساسات ديني تابناك، واصل

 

فارسی

پاسخ

علیکم السلام ورحمة ‌‌الله

فرزند عزيزم! نامه‌ شما را به دقّت از نظر گذراندم.

فارسی

پاسخ

علیکم السلام ورحمة الله

فارسی

پاسخ

نامه شما رسيد، در جواب شما عرض مي‎کنم:

يكي از آيات بزرگ الهي و شگفتي‌ها و ظرافت‌هايي كه در عالم

 

آفرينش، به‌خصوص انسان، تماشايي و عبرت‎انگيز و بينش‌آفرين است، زوجيّت و همسر و همدم و انيس و مونس‌بودن زن و مرد با يكديگر است، كه واقعاً الآن كه اين نوشته را مي‎نويسم، واژه‎اي كه تعبير از اين زوجيّت و با هم‌شدن و باهم بودن و يكي‌شدن اين دو جنس را بنمايد، ندارم.

قرآن مجيد مي‎فرمايد:

فارسی

پاسخ

چهارده قرن پيش، بانگ جان‌بخش کلمه‌ (لا إله إلا الله)، اعلام آزادي، و مساوات، و محکوم‌بودن استضعاف، و لغو امتيازات پوچ را از شبه جزيره عربستان به گوش جهانيان رسانيد، و در کالبد مرده انسانيت که بيماري‌هاي گوناگونِ جهل، فقر، استبداد، استکبار، قوانين ظالمانه، نابرابري‌ها و تعصبات و فردپرستي آن را از پاي درآورده بود، جان تازه دميد.

فارسی

پاسخ

نوجوان عزیز و محترم؛

علیکم السلام و‌رحمة الله

فارسی

پاسخ

علیکم السلام و‌رحمة ‌الله

فارسی

پاسخ

علیکم السلام و‌رحمة ‌الله

فارسی

پاسخ

علیکم السلام ورحمة الله

تو چون می‌کنی اختر خویش را بَد
 

 

 

مدار از فلک چشم نیک اختری را
 

 
فارسی

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پاسخ