در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
Printer-friendly versionSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: بايد پيام صلح و دوستي قرآن را به مردم دنيا رساند./اسلام اهل بيت عليهم السلام، اسلام عاري از خشونت و ظلم و بيدادگري است.

امروز يك شنبه 17/12/93 حجج اسلام آقايان رمضاني و خادمي امامان جماعت مركز اسلامي هامبورگ و مركز اسلامي دانمارك با حضور در بيت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي با ايشان ديدار كردند.

در ابتداي اين ديدار، گزارشي از وضعيت مسلمانان  و فعاليت هاي مراكز اسلامي ارائه شد.

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله با تشكر از خدمات و زحمات آقايان فرمودند: با توجه به شرايط حساسي كه امروز در دنيا بخصوص جهان اسلام وجود دارد لازم است آقايان مبلغين احساس وظيفه بيشتري نمايند و پيام قرآن و اسلام را به دنيا برسانند.

پيام قرآن، پيام صلح و دوستي و رحمت مي باشد. مردم دنيا بايد بدانند اسلام واقعي كه عاري از خشونت و ظلم و بيدادگري است، همان اسلام ناب و اسلام اهل بيت عليهم السلام و اسلام تشيع است.

اگر امروز دشمنان با اسلام دشمني مي كنند، به خاطر اين است كه دين مقدّس اسلام با افكار و رفتار ضد انساني و استعماري آنها مخالف است و مي خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

ايشان در قسمت ديگري از بيانات خود با اشاره به تأسيس مركز اسلامي هامبورگ به امر حضرت آيت الله العظمي بروجردي رضوان الله تعالي عليه افزودند: استاد بزرگ ما مي فرمودند ما وظيفه داريم معارف نوراني و نجات بخش اسلام را به تمام دنيا برسانيم تا آنها با واقعيت اسلام آشنا شوند.

خوشبختانه امروز اين مركز و ساير مراكز مذهبي در اروپا موجب شده است كه مردم به آنها اقبال داشته و با اين مراكز همكاري نمايند.

معظم له در بخشي از سخنان خود بيان داشتند: اتحاد بين صفوف مسلمين، راه را براي اجراي نقشه هاي عوامل بيگانه مي بندد و خصوصاً نبايد بين خود شيعيان اختلافي وجود داشته باشد كه اختلاف، سبب تضعيف روحيه مردم با ايمان مي گردد.

مرجع عاليقدر با اشاره به اينكه حوزه علميه قم بحمدالله مي تواند مبلغين آگاه و عالم را براي نشر معارف اسلام به دنيا اعزام نمايد، فرمودند: در اين راستا، وظيفه حوزه بسيار سنگين است و همه بايد نسبت به تبليغ دين مبين اسلام به هر وسيله اي كه مي توانند اقدام نمايد.

در پايان، آيت الله العظمي صافي گلپايگاني ضمن مسألت مزيد توفيقات مبلغين و عزيزاني كه در مراكز فرهنگي انجام وظيفه مي نمايند توصيه فرمودند:هميشه در نظر داشته باشيد كه سرباز اسلام و سرباز امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف هستيد و انشاء الله توجهات آن وجود مبارك شامل حال همه باشد.
 

موضوع:

يكشنبه / 17 اسفند / 1393