وریز وجوهات
 عصر روز پنج شنبه ۲۶ ربیع الثانی ۱۴۴۰ (۱۳ دی‌ماه)، وزیر امور اقتصاد و دارایی به همراه جمعی از معاونان، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته، با معظّم له دیدار و از توصیه‌های ایشان بهره‌مند شدند. در...
چهارشنبه: 26/دى/1397 (الأربعاء: 9/جمادى الأول/1440)

4. امام(علیه السلام)  و روشنگري دربارة نتيجة قيام

هركس بخواهد يك انقلاب سياسي را رهبري كند و مسند زمامداري را تصرف نمايد، همواره براي تقويت روحيه اطرافيان خود و تضعيف روحيه دشمن، خود را برنده و فاتح و طرف را بازنده و مغلوب معرفي مي‏كند؛ حماسه‌سرايي مي‏نمايد، از شجاعت خود و جمعيت و امتيازات و شرايطي كه او را بر دشمن غالب مي‏كند، مي‏گويد، خطابه مي‏خواند، سخنراني مي‏كند تا طرف‌دارانش قوي‌دل و به دنبال هدف او باشند.

 

ليكن اگر سخن از كشته­شدن خود و كسانش به ميان آورد و در سخنراني‌ها گاهي به كنايه، گاهي به‌صراحت از سرنوشت دردناك خويش سخن به ميان آورد و مرگ و شهادت خود را اعلام كند كه طبعاً موجب ضعف قلب و بيم و وحشت مردم ناآزموده مي‏گردد، معلوم مي‏شود در نهضتي كه پيش گرفته مقصدش سياست و رياست نيست؛ زيرا علاوه ­بر آنكه اسباب و وسايل آن را تدارك نمي‏بيند، وسايل موجود و حاصل را نيز از ميان مي‏برد و از اينكه نهضتش منتهي به حكومت و رياست شود مردم را مأيوس مي‏كند.

نويسنده: