وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكِ أَيَّتُهَا الصِّدِّيقَةُ الشَّهِيدَةُ مجلس روضه ایام فاطمیه در مصیبت عزای شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها از شنبه 29 دی‌ماه لغایت دوشنبه 1 بهمن‌ماه از ساعت 19 الی 20:30 در حسینیه دارالزهرا سلام الله علیها، تحت...
چهارشنبه: 3/بهم/1397 (الأربعاء: 16/جمادى الأول/1440)

نگاه تعصب‌آميز

چهارم: چنين اشكالاتي يا از روي تعصب و يا از جهت عدم درك هدف اسلام است. اينان گمان می­كنند هركس عليه هر حكومتي در هر شرايطي قيام كند، عامل تفرقه و اختلاف مي‌باشد و بايد از هر ظالم و ستمگر و هر حكومتي، تمكين و اطاعت كرد و با او همكاري و سازش نمود تا تفرقه و اختلاف پيش نيايد؛ اتحاد و همكاري، پسنديده است؛ اگر‌چه با ستمكاران و براي ظلم و ستم باشد و همه بايد با حكومت يزيد، وليد، حجاج، معاويه و بيداد‌گران تاريخ از در سازش در‌آيند و آنها را به رسميت بشناسند تا تفرقه ايجاد نشود!

نه، خضري بک! سخت گمراه شده‏اي، اختلاف و تفرقه بين اهل حق و باطل هميشه بوده و هيچ شريعتي اجازه نمي‏دهد كه اهل حق به بهانة‌ دوري از اختلاف و تفرقه، تسليم اهل باطل شوند، بر ‌اساس اين مبنا ابراهيم خليل(علیه السلام)  و پيامبر اسلام(ص)  كه در مقابل نمرود، و عليه بت‏پرستي قيام كردند - العياذ بالله - عامل تفرقه و اختلاف شدند.

 

ريشه اختلافات مسلمين، حكومت امثال معاويه مفرّق‌الجماعات و يزيدها و مخالفت آنان با تعاليم دين و دستورات اسلام و جاه‌پرستي و دنيا‌طلبي بود.

موضوع: 
نويسنده: