وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم ماه مبارک رمضان سال يک‌هزار و چهارصد و چهل قمري، يادآور حادثه‌اي بسيار ناگوار و تلخ در تاريخ عالم انسانيت و حيات بشري مي‌باشد. درست، چهارده قرن از شهادت مظلومانه اولين موحد واقعي مکتب اسلام، معلّم نمونه مدرسه الهيات قرآن...
پنجشنبه: 2/خرد/1398 (الخميس: 18/رمضان/1440)

نگاه تعصب‌آميز

چهارم: چنين اشكالاتي يا از روي تعصب و يا از جهت عدم درك هدف اسلام است. اينان گمان می­كنند هركس عليه هر حكومتي در هر شرايطي قيام كند، عامل تفرقه و اختلاف مي‌باشد و بايد از هر ظالم و ستمگر و هر حكومتي، تمكين و اطاعت كرد و با او همكاري و سازش نمود تا تفرقه و اختلاف پيش نيايد؛ اتحاد و همكاري، پسنديده است؛ اگر‌چه با ستمكاران و براي ظلم و ستم باشد و همه بايد با حكومت يزيد، وليد، حجاج، معاويه و بيداد‌گران تاريخ از در سازش در‌آيند و آنها را به رسميت بشناسند تا تفرقه ايجاد نشود!

نه، خضري بک! سخت گمراه شده‏اي، اختلاف و تفرقه بين اهل حق و باطل هميشه بوده و هيچ شريعتي اجازه نمي‏دهد كه اهل حق به بهانة‌ دوري از اختلاف و تفرقه، تسليم اهل باطل شوند، بر ‌اساس اين مبنا ابراهيم خليل(علیه السلام)  و پيامبر اسلام(ص)  كه در مقابل نمرود، و عليه بت‏پرستي قيام كردند - العياذ بالله - عامل تفرقه و اختلاف شدند.

 

ريشه اختلافات مسلمين، حكومت امثال معاويه مفرّق‌الجماعات و يزيدها و مخالفت آنان با تعاليم دين و دستورات اسلام و جاه‌پرستي و دنيا‌طلبي بود.

موضوع: 
نويسنده: