وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحيم الحمدلله الذي جعلنا من المتمسکين بولاية اميرالمؤمنين و الائمة المعصومين عليهم السلام لاسيما مولانا بقية الله المهدي عجل الله تعالى فرجه الشريف و رزقنا الفوز بلقائه السلام عليکم و رحمة الله  با تبريک ایام مبارک ماه...
دوشنبه: 4/شهر/1398 (الاثنين: 24/ذو الحجة/1440)

 علّت پيدايش فرقه‌های مختلف

 س. شيعه به گروه‌هاى زيادى تقسيم مى‌شوند كه به‌شدّت با يکديگر مخالف هستند و هر فرقه‌اى، فرقه ديگر را کافر مى‌داند، به‌عنوان‌مثال ميرزا على شيرازى فرقه بابيه را تأسيس کرد و ميرزا حسين على، فرقه بهاىى را بنيان‌گذارى کرد.

همه اين فرقه‌هاى شيعه در يک عصر و نزديک با هم پديد آمده‌اند.

ج. تعجّب است كه با اين‌همه گروه‌هاي بي‌شمار منحرف و فِرَق باطل كه از اهل‌سنّت، مخصوصاً از صوفيه آنها ظاهر شدند و فتنه‌هايي كه برپا كردند و حتّي جنگ‌هايي كه بين پيروان مذاهب اربعه واقع شد و به جان يكديگر افتادند - كه شرحش يك تاريخ چند جلدي مي‌شود - اين سخنان واهي را در مورد شيعه مي‌گوييد و بهايي‌گري را فرقه شيعه مي‌دانيد!

به ‌نظر شيعه بهايي‌گري دين نيست بلکه يک حزب و باند سياسي است که انگليسي‌ها آن را تأسيس نموده براي اينکه بين شيعيان تفرقه ايجاد نمايند همان‌طوري که انگليسي‌ها وهابي‌گري را تأسيس نمودند تا ميان مسلمانان تفرقه انداخته و آشوب برپا نمايند.

بالاخره مي‌گوييم اين تشعّبات و فرقه‌گرايي‌ها كه به‌وسيله رياست‌خواهان و سياست‌مدارها پيدا مي‌شود، در همه ملل و امم هست و آن را نمي‌توان نقص اصل و به حساب ديگران گذاشت و حيف است كه آدم عاقل بر اين اساس، ردّ و ايراد عنوان كند.

 

الآن و در زمان حاضر اين فرقه سلفيه و وهّابي معروف به تکفيري هستند که عالم اسلام را ناامن و از مسلمان‌ها سلب امنيّت کرده‌اند. روزي نيست که جمعي از مسلمانان در پاکستان، افغانستان، عراق و نقاط ديگر کشته نشوند.

براي مسلمانان سبب شرمساري است که مسلمانان در کشور لائيک هند، در نهايت امنيّت باشند، امّا در بلاد اسلامي کسي امنيّت نداشته باشد و مردم دنيا مسلمانان را تروريسم بدانند.

 

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: