وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
جمعه: 4/اسف/1396 (الجمعة: 7/جمادى الآخر/1439)

 علّت پيدايش فرقه‌های مختلف

 س. شيعه به گروه‌هاى زيادى تقسيم مى‌شوند كه به‌شدّت با يکديگر مخالف هستند و هر فرقه‌اى، فرقه ديگر را کافر مى‌داند، به‌عنوان‌مثال ميرزا على شيرازى فرقه بابيه را تأسيس کرد و ميرزا حسين على، فرقه بهاىى را بنيان‌گذارى کرد.

همه اين فرقه‌هاى شيعه در يک عصر و نزديک با هم پديد آمده‌اند.

ج. تعجّب است كه با اين‌همه گروه‌هاي بي‌شمار منحرف و فِرَق باطل كه از اهل‌سنّت، مخصوصاً از صوفيه آنها ظاهر شدند و فتنه‌هايي كه برپا كردند و حتّي جنگ‌هايي كه بين پيروان مذاهب اربعه واقع شد و به جان يكديگر افتادند - كه شرحش يك تاريخ چند جلدي مي‌شود - اين سخنان واهي را در مورد شيعه مي‌گوييد و بهايي‌گري را فرقه شيعه مي‌دانيد!

به ‌نظر شيعه بهايي‌گري دين نيست بلکه يک حزب و باند سياسي است که انگليسي‌ها آن را تأسيس نموده براي اينکه بين شيعيان تفرقه ايجاد نمايند همان‌طوري که انگليسي‌ها وهابي‌گري را تأسيس نمودند تا ميان مسلمانان تفرقه انداخته و آشوب برپا نمايند.

بالاخره مي‌گوييم اين تشعّبات و فرقه‌گرايي‌ها كه به‌وسيله رياست‌خواهان و سياست‌مدارها پيدا مي‌شود، در همه ملل و امم هست و آن را نمي‌توان نقص اصل و به حساب ديگران گذاشت و حيف است كه آدم عاقل بر اين اساس، ردّ و ايراد عنوان كند.

 

الآن و در زمان حاضر اين فرقه سلفيه و وهّابي معروف به تکفيري هستند که عالم اسلام را ناامن و از مسلمان‌ها سلب امنيّت کرده‌اند. روزي نيست که جمعي از مسلمانان در پاکستان، افغانستان، عراق و نقاط ديگر کشته نشوند.

براي مسلمانان سبب شرمساري است که مسلمانان در کشور لائيک هند، در نهايت امنيّت باشند، امّا در بلاد اسلامي کسي امنيّت نداشته باشد و مردم دنيا مسلمانان را تروريسم بدانند.

 

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: