وریز وجوهات
در پی واقعه تاسف بار سیل در سیستان و بلوچستان،  مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف، ضمن اظهار همدردی با حادثه دیدگان عزیز و ارسال هیئتی جهت حضور در مناطق سیل‌زده جهت بررسی وضعیت و کمک‌رسانی به مردم شریف این ‌منطقه،...
شنبه: 28/دى/1398 (السبت: 22/جمادى الأول/1441)

پیامبر(ص)  ، مؤسس عنوان شیعه

 س. دين در دوران پيامبرŒ کامل گرديد؛ زيرا خداوند مى‌فرمايد: (اليَومَ اكْمَلْتُ لَكُم دينَكُم)؛ «امروز، دين شما را كامل كردم» و مذهب شيعه بعد از وفات پيامبرŒ پديد آمده است. پس چگونه شیعه می‌گوید که دین با امامت علی کامل شد؟

ج. عجيب است که شخص چنين ادّعايي نمايد! عنوان شيعه بر پيروان اميرالمؤمنين و اهل‌بيت‌(علیهم‌السلام) ، عنواني است که شخص پيغمبر‌(ص)  آنها را به آن معرفي کرده است.

شما تفاسير خود اهل‌سنّت را بخوانيد. آيه (إنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحَاتِ اُولئكَ هُمْ خَيْرُ البَرِيّة)[1] را تلاوت کنيد و رواياتي که در تفسير آن مثل  سيوطي در الدر‌المنثور[2] آورده و در کتاب‌هاي حديث روايت شده بخوانيد تا بدانيد که شيعه در همان عصر پيغمبر‌(ص)  به زبان خود آن حضرت - که (مَا يَنْطِقُ عَنِ الهَوى *   إنْ هُوَ إلّا وَحْيٌ يُوحى)[3]

 

است - بر پيروان خاص علي‌(علیه‌السلام)  اطلاق و اکمال دين هم به ابلاغ ولايت علي‌(علیه‌السلام)  انجام شد.

عنوان سنّي، بعدهاوبعدها نه حتّي در عصر صحابه و بلکه تابعين بلکه بعدها (که به‌واسطه تغيير مسير معيّن نظام من عند‌الله تعالي که در يوم‌الغدير اعلام شد) پدید آمد و سعي سياسي حکومت در بازداري مردم از روی‌آوردن به اهل‌بيت‌(علیهم‌السلام)  بود و مردم را از اسلام ناب و خط تشيّع و پيروي اهل‌بيت‌(علیهم‌السلام)  با سياست، زور، ارعاب، قتل و شکنجه بازداشتند و مکتب بي‌اصالت مخالف سنّت قطعيه رسول خدا‌(ص)  را به‌وسيله عمّال خود به‌وجود آورد و با جعل احاديث عنوان سنّي و سنّت را جعل نمودند.

اين حقايقي است که تاريخ، همه را بازگو مي‌کند و بر هيچ محقّق منصفي که تاريخ آن ازمنه و حکومت‌هاي استبدادگرانه - که بر اساس ارعاب و سلب حقوق مردم مسلمان بود - مطالعه کند، پنهان و مخفي نمي‌ماند.

 


[1]. بیّنه، 7؛ «(امّا) كسانى كه ايمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند، بهترين مخلوقات (خدا)يند!».

[2]. به‌عنوان نمونه در تفسیر این آیه از جابر با اسناد صحیح نقل می‌كند كه می‌گوید: ما نزد پيغمبر اكرم| بوديم كه علی× وارد مجلس شد. پيغمبر فرمود: «وَالّذي نَفْسي بِيَدِهِ إنَّ هذا وَشِيعَتَهُ لَهُمُ الفائِزوُنَ يَوْمَ القِيامَةِ»؛ «سوگند به خدايی که جان من در دست اوست به یقین  اين شخص (علی بن ابي‌طالب)  و شيعيانش، روز قيامت رستگارند». سیوطی، الدرّالمنثور، ج6، ص379.

[3]. نجم، 3 - 4؛ «و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏گويد!؛ آنچه مى‏گويد چيزى جز وحى كه بر او نازل شده نيست!».

موضوع: 
نويسنده: