وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
پنجشنبه: 31/خرد/1397 (الخميس: 7/شوال/1439)

رزم‌آورد حق و باطل

امشب سران دو گروه، كه همواره در تاريخ، مواجهه و صف‌آرايي آنها در برابر يكديگر را خوانده و مي‌خوانيم، در كربلا به صحنه

 

مي‌آيند و تمام اين عالم را تا پايان اين جهان به تماشاي مقابله و نبرد دو جبهة حق و باطل و موقف آنها مشغول مي‌سازند.

موقف الهي و رحماني حسين‌(علیه‌السلام) اهل‌‌بيت و اصحابش كه با آن عدّة به ظاهر اندك و معدود و به باطن امّت‌ها و جهان‌هايي از شخصيت‌هاي بي‌نظير و بي‌بديل، براي بذل جان در راه خدا، عزّت، كرامت، شرف انسانيت، اعلاي كلمةالله و احياي معالم دين تصميم مي‌گيرند و هيچ‌گونه فشار، تهديد و اوضاع ناگوار ـ از شهادت جوانان، تشنگي كودكان و اسارت فاضل‌ترين و باشخصيت‌ترين بانوان ـ به‌قدر ذرّه‌اي در تصميم آنها اثر نمي‌گذارد.

و موضع نحس، ناپاك، پليد، ضدّانساني و بي‌شرمانة سپاه كوفه كه با خدا اعلان جنگ داده‌اند، مي‌خواهند با فرزند رسول خدا بجنگند و او و تمام يارانش را تشنه‌لب از دم شمشير بگذرانند و محترم‌ترين و معتبرترين بانوان درگاه خدا را اسير سازند.

گروه ابن‌سعد و شمر و سنان و خولي و يزيد و ابن‌زياد را طمع به جوايز و پست و مقام و يا بيم از يزيد و ابن‌زياد به كربلا كشانيده بود و گروه حسين‌(علیه‌السلام) و حزب خدا به شوق درك درجات عاليه، دفاع از نواميس دين و حرم نبوّت و ولايت در آن ميدان آزمايش، حاضر شده بودند.

موضوع: 
نويسنده: