وریز وجوهات
امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار کردند.   معظم له در این دیدار، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد...
سه شنبه: 23/مرد/1397 (الثلاثاء: 2/ذو الحجة/1439)

نامي به بلنداي تاريخ

آن شب و آن روز در بستر زمان بسيار كوتاه بود و به‌سرعت گذشت، امّا آن صبر، پايداري و استقامت بر تصميم در هر ثانيه‌اي از آن شب و روز تنها از كساني مانند آن نخبگان فضيلت و شخصيت، قابل ظهور و صدور است.

 

گوارا باد بر آنان رضاي خدا و رضاي رسول خدا(ص) و رضاي اميرالمؤمنين‌(علیه‌السلام) و رضاي فاطمة زهرا(علیها‌السلام) و رضاي امام مجتبي‌(علیه‌السلام) و رضاي آقا و مولايشان حسين(علیه‌السلام).

همة جهات مادّي آنها ـ كه عاقبت هم از ميان مي‌رود ـ در آن معركه از بين رفت، امّا فضيلت، معنويّت و نام بلند آنها باقي ماند و اگرچه دشمن بر آن ابدان طيّبه چيره شد امّا هرچه كرد نتوانست بر مكارم اخلاق، حرّيت، ايمان، اصطبار و موضع ضد‌ ظلم و استضعاف آنها مسلّط شود.

قَدْ غَيَّرَ الطَّعْنُ مِنْهُمْ كُلَّ جَارِحَةٍ
 

 

إِلَّا الْمَــكَارِمَ فِي أَمْنٍ مِنَ الْغِيْرِ[1]
 

 

خدايا! ما آنها را دوست مي‌داريم و به كار آنها راضي و خشنوديم و مواضع آنها را مي‌ستاييم؛ ما را در زمرة آنان و دوستانشان مقرّر فرما.

 

[1]. ازري، دیوان، ص301. طعن نيزه‌ها همه جوارح آنها را تغيير داد جز اخلاق پسندیدة آنان كه از هر تغييري در امان است.

موضوع: 
نويسنده: