وریز وجوهات
بسمه تعالی هلال ماه صفر، امشب با چشم عادی رویت شد و فردا، شنبه 29 شهریور ماه، اول ماه صفر می‌باشد. ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابی‌عبدالله الحسین علیه‌السلام و اهل بیت طاهرین آن حضرت، خیر و توفیق را برای شیفتگان اهل بیت...
سه شنبه: 1/مهر/1399 (الثلاثاء: 4/صفر/1442)

راه حسین‌(علیه‌السلام) صراط مستقيم

در اين ميدان ظهور، موقف حسین‌(علیه‌السلام) و استقامت و پايداري آن حضرت، بي‌مانند است؛ ‌آن موقف پر از مصيبات و عوامل بازدارنده‌اي كه همه ـ حتّي برحسب زيارت ناحية مقدّسه ـ ملائكه را شگفت‌زده كرده كه اگر اين بشر است، پس اين‌همه مردمي كه اسير هواوهوس خود شده و بندة زر و مال و گرفتار ظلم، تجاوز، شرك و كفرند، كيستند؟!

با چنين حُسن و ملاحت اگر اينان بشرنـد

ز آب و خـاك دگـر و شهر و ديار دگرنـد

اين موقف، شرايطي بود كه براي هيچ‌يك از انبيا و اوليا ؛ نه آدم و نوح و ابراهيم و موسي و عيسي و نه شخص اول عالم امكان، حضرت خاتم‌الانبيا(ص) و نه براي حضرت ابوالاوليا، اميرالمؤمنين‌(علیه‌السلام) و نه براي ساير ائمة هدي(علیهم‌السلام) پيش نيامد و اين موقف، مختصّ به خود آن حضرت بود و اين ظهور و جلوة كرامت انسانيت تنها در اين موقف، تجلّي نمود.

 

هر انساني كه بخواهد از اين موقف عظيم چيزي بگويد يا بنويسد اگر در اوج قدرت علمي و ادبي باشد، متحيّر مي‌شود كه از كجا شروع كند و كدام‌يك از ابعاد بي‌منتهاي اين موقف الهي را مطرح نمايد.

اگر كيهان‌شناسان، علماي هيئت، صاحبان معرفت و ارباب اطّلاع از اين جهان پهناور كه تعداد كهكشان‌هايش را تا يكصدوبيست ميليارد هم شماره كرده‌اند و اگر ديگران و ديگران كه در رشته‌هاي شناخت اجزاي اين جهان هستي از انسان، حيوان، كوه، دريا، نور، ذرّه و اتم و... آگاه و بااطّلاع‌اند، در برابر قدرتي كه اين مخلوقات كوچك و بزرگ را آفريده، تكبير و تهليل و سُبْحَانَ اللهِ رَبِّ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ مي‌گويند. ما قدرت بي‌انتهاي همان خالق كهكشان‌ها و جميع عالم آفرينش را در خلقت حسين(علیه‌السلام)، صاحب آن‌همه عظمت‌ها هم مي‌شناسيم و تسبيح، تهليل و تكبير مي‌گوييم و «فَسُبْحَانَ الَّذِي خَلَقَ الْحُسَيْنَ وَأَهْلَ بَيْتِهِ وَأَوْلَادَهُ وَأَصْحَابَهُ وَأَنْصَارَهُ» بر زبان جاري مي‌كنيم.

ما خطّ حسین‌(علیه‌السلام) را، صراط مستقيم خطّ نجات و رستگاري مي‌دانيم؛ خطّ جهاد، خطّ امر به معروف و نهي از منكر، خطّ مبارزه با كفر و بدعت، خطّ ايثار و فداكاري در راه حفظ اسلام، خطّ محكوم‌كردن رؤساي ضلالت و سران مروّج فسق، ملاهي و مناهي.

 

موضوع: 
نويسنده: