وریز وجوهات
امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار کردند.   معظم له در این دیدار، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد...
جمعه: 26/مرد/1397 (الجمعة: 5/ذو الحجة/1439)

حيات دين، مرهون شهادت حسين(علیه‌السلام)

اي حسين(علیه‌السلام)! اسلام از تو زنده شد و قرآن از تو محفوظ ماند. تو ارزش و بهاي انسانيت را نشان دادي و كريمة ﴿إِنِّي أَعْلَمُ مَا لَا تَعْلَموُنَ﴾[1] را تفسير كردي.

اي حسين! اسلام غير از تو ناصر و ياور و نجات‌بخشي نداشت؛ تو را صدا مي‌كرد و به تو شكايت مي‌نمود و اين تو بودي كه به ياري اسلام شتافتي و گمراهي‌ها را برطرف كردي.

لَقَدْ بَذَلْتَ مُهْجَتَكَ فِي اللهِ وَاسْتَنْقَذْتَ عِبَادَ اللهِ مِنَ الْجَهَالَةِ وَحَيْرَةِ الضَّلَالَةِ.[2]

 

در آن اوضاع و احوالي كه بني‌اميّه بر كشورهاي اسلامي مسلّط شده بود، تمام وسايل تبليغي را براي منحرف‌كردن مردم از توحيد و اسلام و از اهل‌بيت(علیهم‌السلام) و براي تجديد عهد جاهليت به كار گرفته بود. سكوت مرگبار و تسليم در برابر آن وضع ناهنجار و آن‌همه استكبار و تجاهر به معاصي و گناهان، كه نمونة آن، همان يزيد الخمور و يزيد الفهود و يزيد الفسق و الفجور بود، همه‌جا را فرا گرفته بود و تنها صداي حسين(علیه‌السلام)، كه صداي اسلام و صداي قرآن بود، عالم اسلام را بيدار كرد و صداي دلنواز شوق و اشتياق او به شهادت در راه خدا، احياگر اسلام شد.

 

[1]. بقره، 30. «من به آنچه شما علم ندارید آگاهم!».

[2]. به تحقيق خون و جان خويش را در راه خدا بذل نمودي و بندگان خدا از جهالت و حیرت گمراهی نجات دادی.

موضوع: 
نويسنده: