وریز وجوهات
      در این دیدار حجت الاسلام آقای سید کلب جواد نقوی گزارشی از وضعیت شیعیان و حوزه های علمیه هندوستان محضر مرجع عالیقدر ارائه داد. معظم له نیز با ابراز خرسندی از فعالیت های ایشان برای توفیق روز افزون علمای هندوستان و رفع...
چهارشنبه: 24/مرد/1397 (الأربعاء: 3/ذو الحجة/1439)

جامعه و عاشورا

با تشكر و تقدير شايان از عزيزان فرزانه و عاشقان حسيني، برگزاركنندگان محترم همايش كشوري عبرت‌هاي عاشورا، حُسن انتخاب عنوان اين همايش را به ايشان تبريك مي‌گويم.

همان‌گونه كه از اين عنوان استفاده مي‌شود، يكي از شعب مهم و متعدّدي كه محقّقان در واقعه بي‌نظير و تاريخي عاشورا بايد به‌تفصيل

 

در آن بحث و بررسي نمايند عبرت‌هاي بسياري است كه از عاشورا برداشت مي‌شود و پيام‌هاي حوادث و وقايع آن است كه دانستن آنها براي همگان از هر طبقه سودمند، معرفت‌بخش و آموزنده است.

تأمّل در وقايع عاشورا هرچه ژرف‌تر و گسترده‌تر گردد، ثمرات فكري، تربيتي و ايماني آن بيشتر خواهد بود.

جامعه به چيزي مانند اين عبرت‌ها، پيام‌ها و درس‌هاي عاشورا نيازمند است؛ اين پيام‌ها و عبرت‌ها بايد به همگان ابلاغ شود؛ در منابر، سخنراني‌ها، مقالات و تأليفات و درضمن اشعار و مراثي بايد تكرار گردد؛ بايد عاشورا را با اين معاني عالي و با اين عبرت‌ها تبليغ نمود، تا همگان به‌خصوص‌ نسل آگاه جوان، درس‌هاي آن را برنامة عمل و حركت خود قرار دهند. وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللهِ الْعَلِيّ الْعَظِيمِ.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: