وریز وجوهات
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: مردم و مخصوصاً نیازمندان، فرزندان حضرت حجّت عجّل الله تعالی فرجه الشریف هستند. قدر خدمت به آنها را بدانید./همه مردم و خیّرین به کمک بهزیستی بشتابند تا بتواند خدمات خود را توسعه ببخشد. صبح امروز، سرپرست...
پنجشنبه: 31/مرد/1398 (الخميس: 20/ذو الحجة/1440)

حوزة علميه در خدمت مكتب عاشورا

حوزة علمية كهنسال قم، در اين دورة جديد كه ازسال 1340 هجری قمری به همّت مرحوم آيت‌الله العظمي حائري(ره) بازگشايي شد در كنار برنامه‌هاي تحصيلي، علمي و تحقيقي و تربيت اساتيد بزرگ، علما، آيات، مراجع، مؤلّفان، گويندگان، وعّاظ و مبلّغان لايق، موضوع تبليغ و نشر معارف دين و آثار و احاديث اهل‌بيت(علیهم‌السلام) و آشناكردن جوامع شهري و روستايي و خلاصه همة جامعه را با احكام اسلام نيز نصب‌العين قرار داد و در اين راه با استفاده از مكتب حسيني و علاقة باطني و پاك مردم به ذكر مصائب اهل‌بيت(علیهم‌السلام)  به‌خصوص واقعة جانسوز كربلا بهره‌ها گرفته و علاوه بر ماه مبارك رمضان و فرصت‌هاي ديگر در ماه محرّم در پرتو بيان مصائب آن حضرت و مقاصد نهضت بي‌نظير كربلا، اين مدرسة الهي هدايت و ارشاد، در طول بيش از هشتاد سال كه از عمر بابركت آن مي‌گذرد، خدمات تبليغي خود را ادامه داده است و در برابر انحرافات، كج‌روي‌ها، كج‌فهمي‌ها، بدعت‌ها و اختناقي مثل اختناق رضاخاني، ايستادگي‌ها نموده و مواضع و مقاومت اين حوزه در ابطال باطل و حفظ عقايد جامعه همواره مؤثّر و كارساز بوده است.

اكنون كه محرّم سال 1423 هجری قمری را استقبال مي‌نماييم، به

 

همان شيوة مرضيه، علما، فضلا، طلاب عزيز، خطبا و مبلّغان حوزه براي ايفاي نقش و مسئوليت‌هاي بزرگي كه روحانيت در رساندن احكام، هدايت، تبليغ، احياي شعائر اسلام و معارف مكتب راستين تشيّع و ولايت به عهده دارند، عازم بلاد، قراء، قصبات، نقاط دوردست در داخل و خارج ايران مي‌باشند؛ از خداوند متعال براي همه توفيق و تسديد و عنايات خاصة آقايشان و آقاي همه، حضرت بقيّةالله – ارواح‌العالمین له الفداء - را مسئلت مي‌نمايم. اميد است همه به فتوحات بزرگ نائل شده و با همكاري امّت عزيز و مخلص و شيعيان پاكباز حضرت سيّدالشّهدا(علیه‌السلام)، مراسم و شعائر عاشوراي حسيني و ماه محرّم امسال باشكوه‌تر و پربارتر از سال‌هاي گذشته برگزار گردد.

موضوع: 
نويسنده: