وریز وجوهات
  دبیر و اعضای محترم مجمع خیرین سلامت کشور با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف، با ایشان دیدار کردند. در ابتدای این دیدار، دکتر شهریاری دبیر کل مجمع، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مجمع ارائه...
چهارشنبه: 26/دى/1397 (الأربعاء: 9/جمادى الأول/1440)

3

بسم الله الرّحمن الرّحيم

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللّٰهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللّٰهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللّٰهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللّٰهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ﴾[1]

با عرض تبريک و تهنيت عيد سعيد ولادت امام يازدهم حضرت ابومحمد الحسن العسکري‌(علیه‌السلام) به پيشگاه فرزند بي‌مانند آن حضرت، و به عموم شيعيان و به‌ويژه حضّار محترم.

با عرض سلام به محضر عزيزان و ارادتمندان چاکر درگاه اقدس و اعلي و اشرف امام مبين و حصن حصين و غياث مضطرّ مستکين،

 

وارث انبيا و مرسلين، و مقصود از ﴿فَمَنْ يَأْتِيکُمْ بِمَاءٍ مَعِينٍ﴾[2] و مطلوب اوليای کاملين، حضرت بقيّةالله فی الارضين مولانا المهدی -‌ عليه سلام الله تعالی و سلام ملائکته المقرّبين و رسله اجمعين - که در اين جلسه و محفل پرفيض ولايی افتخار شرکت يافته‌ايد و اين برنامه را گرامي مي‌داريد.

با الهام از اين آية شريفه که همواره و در هر عصر و زمان، اميدبخش دل‌هاي مأيوس و حيات‌آفرين احساسات مُرده است و مخصوصاً در عصر غيبت،‌ منتظران حقيقي ظهور را نويد‌دهنده و نگه‌دار مواضع ديني و مذهبي است، اين کلمه را تقديم مي‌دارم.

 

[1]. مائده، 54. «اي کساني که ايمان آورديد؛ هرکس از شما که از دينش مرتدّ شود، پس خداوند گروهي را برمي‌انگيزد که آنان را دوست دارد و آنان نيز خداوند را دوست دارند؛  نسبت به مؤمنان، فروتن و نسبت به کافران، سرفراز و مقتدرند؛ در راه خداوند، جهاد مي‌کنند و از ملامت ملامت‌کنندگان نمي‌هراسند؛ اين فضل خداست به هرکس که بخواهد عطا مي‌کند و خداوند،  وسعت‌دهنده و داناست».

[2].ملک، 30. «اگر آب در زمين فرو رود ]و ناپدید گردد[ چه کسي براي شما آب روان مي‌آورد؟».

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: