وریز وجوهات
  بسم الله الرحمن الرحیم  انا لله و انا الیه راجعون رحلت عالم‌ جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید محمد حسینی شاهرودی رضوان الله تعالی علیه، موجب تاثر و تاسف گردید.  آن فقیه پارسا، عمر مبارک خود را در راه اعلای کلمه...
يكشنبه: 30/تير/1398 (الأحد: 18/ذو القعدة/1440)

اصالت مهدويت

موضوع ظهور مصلح آخرالزّمان از زمان‌هاي آسماني بسيار دور و کهن، در زمان انبيا و حتّي مکتب‌ها و مذاهب ديگر مطرح بوده است و کتاب‌هاي آسماني مثل تورات و انجيل و زبور به آن بشارت داده‌اند و قرآن کريم، اين يگانه سند باقي وحي و برهان حقّانيّت همة پيغمبران خدا و حجّت خاتميت دين اسلام، نيز در آيات متعدّد، جامعة بشريّت را به آن نويد داده و در انتظار آن آيندة پاک و پر از نور، علم، آگاهي، بيداري و عدل و قسط قرار داده است و احاديث بسيار معتبر که قبل از ولادت حضرت وليّ عصر - اروحنا له الفداء - در تأليفات محدّثين نامدار ثبت و روايت شده است آن موعود انبيا و آن مصلح بزرگ جهاني را به حَسَب و نسب و نام و نشان معرّفي نموده‌اند.

اجلاس يک‌روزه، اگرچه در برابر اقيانوس بيکران، قطره‌اي از درياست، اما در ذات خود اگر يک دقيقه هم باشد ارزش و گران‌سنگي معنوي آن از کوه‌ها بزرگ‌تر است.

 

حقير اين روز و اين حضور و اين اقدام را بزرگ مي‌شمارم و با تواضع کامل به همة شرکت‌کنندگان سلام و تبريک عرض مي‌نمايم. خداوند متعال همگان را در راه شناخت معارف اسلام و عمل به احکام‌الله که يگانه درمان دردهاي بشريّت متحيّر زمان است موفّق فرمايد.

اَللَّهُمَّ عَجِّلْ فَرَجَ مَوْلَانَا صَاحِبِ الْعَصْرِ وَالزَّمَانِ وَاجْعَلْنَا مِنْ أَعْوَانِهِ وَأَنْصَارِهِ وَمُقَوِّيَةِ سُلْطَانِهِ وَالرَّاضِينَ بِفِعْلِهِ. آمِّينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ.

وَالسَّلَامُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ

لطف‌الله صافي[1]

 

 

[1]. پيام به اجلاس مهدويت و آيندة بشريّت،  اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي، منطقه 3.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: