وریز وجوهات
مسئولان طرح حافظان حریم حرم آستانه مقدّسه حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف، با ایشان دیدار و از توصیه‌های معظّم له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، حجة الاسلام...
يكشنبه: 30/تير/1398 (الأحد: 18/ذو القعدة/1440)

روزها و رازها

ايّام‌الله و روزهايي که در دور سال به مناسبت‌هايي، عزيز و گرامي و مبارک مي‌باشند، فرصت‌هاي خوبي هستند که اگر از آنها براي کسب برکات و نوسازي شعایر و تجديد حيات حقيقي و تقويت مباني اصولي و رشد ايماني و اخلاقي و شعور انساني و تعميم ملکات فاضله و همبستگي اجتماعي و برادري و اخوّت ديني استفاده شود، ثمرات بزرگ آن در جهت ساختن يک جامعة نيرومند، مستقلّ، زنده و پويا در مسير ترقّي و کمال بيشتر چشمگير خواهد بود.

 

ماه مبارک شعبان به‌واسطة اعياد و زادروزهاي مبارک، داراي تلألؤ خاصّ و جلوه‌هاي ويژه مي‌باشد. روز مقدّس ميلاد سَرور احرار، «بِحَقِّ الْحُسَیْنِ الَّذِي بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیكَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَكَ مِنْ حِیرَةِ الظَّلَامِ وَالظَّلَالِ إِلَى الْهُدَى»[1]، سيدالشهدا‌(علیه‌السلام) فرصت، مکتب و مدرسي است و درس‌هايي که از آن مي‌توان آموخت هميشه و در طول تاريخ انسانيت مورد نياز و کوبندة ظلم، استعلا و استکبار است.

 

[1]. «کسي که خون دل خويش را در راه تو (خدا)  تقديم کرد تا بندگانت را از سرگردانی تاریکی و گمراهی، نجات دهد».

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: