وریز وجوهات
مسئولان طرح حافظان حریم حرم آستانه مقدّسه حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف، با ایشان دیدار و از توصیه‌های معظّم له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، حجة الاسلام...
يكشنبه: 30/تير/1398 (الأحد: 18/ذو القعدة/1440)

اخبار محقّق‌الوقوع

قسم دوم اخبار از ملاحم و وقايعي است که هنوز زمان وقوع آنها نرسيده است اما باتوجه‌به وقوع آن بخش نخست معجزات و دلائل ديگر در آينده، واقع مي‌شود: مانند انفطار آسمان، انتثار کواکب، تکوير آفتاب، انکدار نجوم، خروج دابّة‌الارض، نزول عيسي(علیه‌السلام)، خروج دجّال و بالأخره معاد، قيامت و حساب و غيره، همة اين اموري که يا در قرآن مجيد و يا در احاديث معتبر از آن خبر داده شده، در آينده واقع خواهد شد.

 

يکي از اين امور که اخبار از آن در رديف ثابت‌ترين خبرها و بشارت‌هاست و در آيندة جهان حتمي‌الوقوع است و انبياي عظام از آن خبر داده‌اند و قرآن مجيد برحسب تفاسير محکم و متقن وعدة آن را داده است و روايات و احاديث بسيار که تواتر معنوي و اجمالي و بلکه لفظي و تفصيلي بعضي از آنها ثابت است، ظهور موفور‌السّرور حضرت خاتم‌الائمّه و منقذالامّه، خلف انبيای مرسلين، امام مبين و حصن حصين و غياث مضطرّ مستکين، امام عصر و صاحب زمان، مولانا و مولي‌الثّقلين حضرت حجة بن الحسن العسکري المهدي - ارواح العالمين له الفداء - است.

برحسب بشارت قرآن و روايات، جهان به‌سوي دوران ظهور آن حجّت الهي يزدان و حکومت عدل جهاني در حرکت و سير است؛ حوادث و وقايعي که پيش مي‌آيد، ناکامي‌هايي که نصيب بشر مي‌شود و ظلم و ستم‌ها و‌ جنايت‌هايي که بروز مي‌کند و جاهليّتي که به‌سوي فراگيري پيش مي‌رود و به نظام‌ها و حکومت‌هاي فاسد بر بشر مسلط مي‌شود همه آن روز را نويد مي‌دهند؛ علايم، هر روز بيشتر و بيشتر مي‌شود و اميدها به نزديک‌شدن زمان يا وقوع علايم آن زيادتر مي‌شود و اگر اين اشعار را زبان حال بدانيم و به فال نيک گرفته و به آن مترنّم باشيم سزاوار است.

لَقَدْ ظَهَرَتْ بَيْنَ الْأَنَامِ الْعَلَائِمُ
لَقَدْ بَشَّرَتْنَا بِالسُّرُورِ مَلَاحِمُ
کَأَنِّي بِهِ وَالسَّعْدُ يَمْشِي أَمَامَهُ
کَأَنِّي بِهِ وَالْعِلْمُ مِنْ بَعْدِ مَوْتِهِ
کَأَنِّي بِهِ وَالدِّينُ بَعْدَ انْهِدَامِهِ
کَأَنِّي بِجَبْرَائِيلَ مِنْ فَوْقِ رَأْسِهِ
کَأَنِّي بِمِيکَائِيلَ يَسْعَی بِأَمْرِهِ
کَأَنِّي بِإِسْرَافِيلَ تَهْدِفُ أَنَّنِي
کَأَنِّي بِعِزْرَائِيلَ فِي إِثْرِ سَيْفِهِ
کَأَنِّي بِرَوْحِ اللهِ فِي الْبَيْتِ قَدْ غَدَا
کَأَنِّي بِأَمْلَاكِ السَّمَاءِ تَحُفُّهُ

 

 

وَهَذَا إِمَامُ الْعَصْرِ بِالنَّصْرِ قَادِمُ
وَمَا کَذَبَتْ وَاللهِ تِلْكَ الْمَلَاحِمُ
وَمِنْ خَلْفِهِ تَسْرِي الْعُلَی وَالْمَکَارِمُ
بِهِ عَادَ حَيّاً بَحْرُهُ الْمُتَلَاطِمُ
بِهِ بُنِيَتْ آسَاسُهُ وَالدَّعَائِمُ

 

فَنَادَی خَطِيباً بِاسْمِهِ وَهُوَ بَاسِمُ
کَمَا قَدْ سَعَی فِي أَمْرِ مَوْلَاهُ خَادِمُ
بِأَمْرِكَ فَاحْکُمْ بِالَّذِي أَنْتَ حَاکِمُ
سَرَی حَيْثُ آجَالُ الْعِدَی تَتَزَاحَمُ
يُصَلِّي وَرَاهُ وَهُوَ بِالنَّاسِ قَائِمُ
وَمِنْ حَوْلِهِ اصْطَفَّتْ أُسُودٌ ضَرَاغِمُ
[1]
 

 

وَالسَّلَامُ عَلَيْکُمْ وَرَحْمَةُ اللّهِ وَبَرَكَاتُهُ

شعبان‌المعظّم 1424

لطف‌الله صافي[2]

 

 

[1]. به تحقيق در ميان مردم، علايمي ظاهر شد و اين امام عصر است که با نصرت، مي‌آيد. اخبار غيبي با شادي ما را بشارت دادند و به خدا قسم آن اخبار، کذب نيست. سعادت را مي‌بينم که پيشاپيش امام است و بزرگي و مکرمت‌ها در عقب اوست. مي‌بينم که پس از مرگ علم، دوباره بحر متلاطم آن زندگي يافته است. دين را مي‌بينم که پس از ويراني‌ها، اکنون به‌وسيلة او پايه‌هايش بنا مي‌گردد.  جبرائيل را مي‌بينم که بر بالاي سر اوست و اسم حضرتش را مي‌آورد و امام متبسّم است. ميکائيل را مي‌بينم که همچون خادمي در خدمت اوست. اسرافيل را مي‌بينم که صدا مي‌زند من تحت فرمان توام؛ پس حکم کن که تو حاکمي. عزرائيل را مي‌بينم که به دنبال شمشير او مي‌رود به‌گونه‌ای که (از شدت قتال حضرت) اجل‌های دشمنان (که در حال به پایان رسیدن هستند) متراکم شده (و در شلوغی به وجود آمده از این بابت به هم فشار می‌آورند). و دشمنان را می‌بینی که اجل‌هایشان شلوغ شده است. عيسي را مي‌بينم که همراه با مردم در بيت‌الله به او اقتدا کرده است. فرشتگان آسمان را مي‌بينم که بر گرد اويند و در اطرافش شيران شجاع و يارانش هستند.

[2]. پيام به مناسبت نيمة شعبان‌المعظم 1424 هـ. ق.

موضوع: 
نويسنده: