وریز وجوهات
  رؤیت هلال با چشم مسلح س. آیا رؤیت هلال با استفاده از ابزارهای نجومی (دوربین، تلسكوپ و ...) اعتبار شرعی دارد؟ ج. كفایت رؤیت با چشم مسلّّح، مورد اشكال است.والله العالم   اثبات اول ماه س. اگر رادیو و رسانه‌ها خبر...
يكشنبه: 6/خرد/1397 (الأحد: 12/رمضان/1439)

يگانه راه رستگاری

اين تأکيد رسا در مورد امامت همان دوازده نفري است که فقط احاديث متواتر ائمة اثني‌عشر(علیهم‌السلام) بر آنها انطباق دارد؛ احاديثي که تنها در مسند احمد از سی‌وچهار طريق[1] و در صحيح مسلم[2] از چند طريق و در المعجم‌الکبیر طبراني[3] از سی‌و‌هفت طريق و... در مجموع بيش از سیصد حديث و نص قاطع بر امامت اين دوازده نفر وارد شده است که

 

اوّل آنها حضرت مولي‌الموحّدين و يعسوب‌الدّين اميرالمؤمنين‌(علیه‌السلام) است و خاتم و دوازدهمين آنها آقايي است که امروز يگانه راه رستگاري و نجات از مرگ جاهلي، معرفت او و عمل در مسير رضاي اوست.

حضرت حجة بن الحسن العسکري، مهدي موعود ‌(علیه‌السلام) سَرور و مولايي است که انبياي گذشته و صحف آسماني و قرآن، ظهور موفورالسّرورش را بشارت داده‌اند و حدود يک‌هزار حديث در شأن و مقامات و ابعاد شخصيّت او وارد شده است.

اَللَّهُمَّ عَجِّلْ فَرَجَهُ، وَسَهِّلْ مَخْرَجَهُ، وَارْزُقْنَا لِقَاءَهُ وَاجْعَلْنَا مِنْ أَنْصَارِهِ وَأَعْوَانِهِ وَامْلَأْ بِهِ الْأَرْضَ عَدْلاً وَقِسْطاً بَعْدَ مَا مُلِئَتْ ظُلْماً وَجَوْراً.

غرّة شعبان‌المعظّم 1426

لطف‌الله صافي[4]

 


[1]. احمد بن حنبل،‌ مسند، ج5،‌ ص85 – 108.

[2]. مسلم نیشابوری، صحیح، ج6، ص3 – 5.

[3]. طبرانی، المعجم‌الکبیر، ج2، ص195 – 199، 208، 214، 253، 255.

[4]. پيام به پنجمين اجلاس ابعاد وجودي حضرت بقيّةالله الاعظم امام‌زمان، شعبان‌المعظم 1426 هـ. ق.

موضوع: 
نويسنده: