وریز وجوهات
امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار کردند.   معظم له در این دیدار، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد...
يكشنبه: 28/مرد/1397 (الأحد: 7/ذو الحجة/1439)

ماه بابرکت شعبان فرصت تجدید عهد با اهل‌بیت(علیهم‌السلام)

تجديد عهد و تازه‌کردن پيمان و نوساختن ايمان اگرچه همواره مطلوب و بازسازي حال و روحيه ولايي و شکرگذاري بر نعمت اسلام و مودت و محبّت اهل‌بيت(علیهم‌السلام) هميشه و در هر زمان وظيفه و غنيمت است ولي در روزهاي شريف و فرصت‌هاي مبارک، برکات ويژه و عنوان تعظيم شعائر و بزرگداشت و تجليل از دوستان و تذليل دشمنان دارد.

 

يکي از اين فرصت‌هاي عظيم و بابرکت، ماه شعبان و عيد ولادت حضرت سيدالشّهدا‌(علیه‌السلام) و مخصوصاً دهه مهدويت و نيمه شعبان و عيد ولادت حضرت صاحب‌الأمر و الزّمان بقية‌الله في ارضه و خليفته في عباده مولانا المهدي المنتظر(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) است که اگرچه از اساس اين روز الهي همواره روز جشن و سُرور و اعلام وجود و حضور شيعيان و دوستان اهل‌بيت بوده و هست و بر جلوه جهاني و شکوه ملکوتي آن افزوده مي‌شود. اينک چند سالي است که به‌عنوان دهه مهدويت وسعت زماني و گستردگي برنامه‌هاي آن در داخل و خارج از کشور بيشتر و پربارتر شده و با نشاط و شور و رونق و اخلاص کامل‌تر برگزار مي‌شود. در واقع اين دهه، مدرسه همگاني و دانشگاه بزرگ ولايي مي‌شود که شعب حياتي فرهنگي و اخلاقي و تربيتي آن در جوامع شيعه بلکه ساير جوامع فراگير شده و مرد و زن و پير و جوان و عالم و جاهل همه از برکات معرفت و هدايت آن بهره‌مند مي‌شوند و چه آفاق جديدي که هر سال از آن ظاهر و ابواب علم و معرفت و بصيرت بيشتر که از آن به روي مردم گشوده مي‌شود. همه اقشار و طبقات به‌ويژه جوانان مؤمن و پرشور در اين ميدان وسيع با اظهار وجود عزّت و کرامت اسلام و قداست و معنويت و استعلاي فرهنگ مهدوي را گرامي مي‌دارند و فِرَق ضالّه را مأيوس مي‌سازند.

هَنِيئاً لَهُمْ ذَلِكَ! بر همه اين اظهار ايمان مبارک و فرخنده و خجسته باد.