وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین و الصّلوة و السّلام علی سیّد الأنبیاء و المرسلین أبی القاسم المصطفی محمّد و آله الطیبین الطاهرین سیّما بقیة الله فی الأرضین عجّل الله تعالی فرجه الشریف. عَنْ أَبِي عَبْدِ الله عليه‌السلام قَالَ: «...
جمعه: 23/آذر/1397 (الجمعة: 5/ربيع الثاني/1440)

ماه بابرکت شعبان فرصت تجدید عهد با اهل‌بیت(علیهم‌السلام)

تجديد عهد و تازه‌کردن پيمان و نوساختن ايمان اگرچه همواره مطلوب و بازسازي حال و روحيه ولايي و شکرگذاري بر نعمت اسلام و مودت و محبّت اهل‌بيت(علیهم‌السلام) هميشه و در هر زمان وظيفه و غنيمت است ولي در روزهاي شريف و فرصت‌هاي مبارک، برکات ويژه و عنوان تعظيم شعائر و بزرگداشت و تجليل از دوستان و تذليل دشمنان دارد.

 

يکي از اين فرصت‌هاي عظيم و بابرکت، ماه شعبان و عيد ولادت حضرت سيدالشّهدا‌(علیه‌السلام) و مخصوصاً دهه مهدويت و نيمه شعبان و عيد ولادت حضرت صاحب‌الأمر و الزّمان بقية‌الله في ارضه و خليفته في عباده مولانا المهدي المنتظر(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) است که اگرچه از اساس اين روز الهي همواره روز جشن و سُرور و اعلام وجود و حضور شيعيان و دوستان اهل‌بيت بوده و هست و بر جلوه جهاني و شکوه ملکوتي آن افزوده مي‌شود. اينک چند سالي است که به‌عنوان دهه مهدويت وسعت زماني و گستردگي برنامه‌هاي آن در داخل و خارج از کشور بيشتر و پربارتر شده و با نشاط و شور و رونق و اخلاص کامل‌تر برگزار مي‌شود. در واقع اين دهه، مدرسه همگاني و دانشگاه بزرگ ولايي مي‌شود که شعب حياتي فرهنگي و اخلاقي و تربيتي آن در جوامع شيعه بلکه ساير جوامع فراگير شده و مرد و زن و پير و جوان و عالم و جاهل همه از برکات معرفت و هدايت آن بهره‌مند مي‌شوند و چه آفاق جديدي که هر سال از آن ظاهر و ابواب علم و معرفت و بصيرت بيشتر که از آن به روي مردم گشوده مي‌شود. همه اقشار و طبقات به‌ويژه جوانان مؤمن و پرشور در اين ميدان وسيع با اظهار وجود عزّت و کرامت اسلام و قداست و معنويت و استعلاي فرهنگ مهدوي را گرامي مي‌دارند و فِرَق ضالّه را مأيوس مي‌سازند.

هَنِيئاً لَهُمْ ذَلِكَ! بر همه اين اظهار ايمان مبارک و فرخنده و خجسته باد.