وریز وجوهات
  ابوالقاسم عبدالعظيم بن عبدالله بن علي بن الحسن بن زيد بن السبط الاكبر الامام ابي محمد الحسن المجتبي عليه‌الصلوة و السلام یكي از اعاظم ذرّيه‌ی رسول و فرزندان مرتضي و بتول صلوات الله عليهم‌ اجمعين و از شخصيت‎ها و معاريف علماي اهل‎بيت و...
جمعه: 23/آذر/1397 (الجمعة: 5/ربيع الثاني/1440)

توصیه‌های مهم به منتظران ظهور جهت حفظ هویت دینی

حقير اين بزرگ عيد سعيد را به عموم شيفتگان عدالت حقيقي و برادري جهاني اسلامي و نجات بشريّت از شرّ استضعاف و استحقار مخصوصاً منتظران ظهور آن ولي دوران و قطب عالم امکان - ارواحنا لتراب مقدمه الفداء - تبريک عرض مي‌نمايم و همگان را به ثبات و استقامت اسلامي و حفظ هويت ديني در برابر گرايش‌هاي الحادي و مادّي و اتّحاد و اتّفاق و رعايت عدل و انصاف و قضاي حوائج بندگان خدا و ساير موجبات خشنودي آن حضرت توصيه مي‌نمايم و به چند نکته مهم اشاره مي‌کنم:

1. منتظران آن حضرت بايد با بصيرت کامل و با حفظ هويت ديني در برابر گرايش‌هاي الحادي و مادي ثبات و استقامت داشته و با اتحاد و برادري دسيسه‌ها و ترفند‌هاي دشمنان دين و مذهب را خنثي نموده و از آرمان‌هاي بلند ديني خود دفاع نمايند.

2. منتظران آن حضرت بايد در قضاي حوائج بندگان و رفع مشکلات

 

برادران و خواهران ديني خود کوشا باشند و نگذارند حتي يک نفر از دوستداران آن حضرت در سختي و مضيقه باشد، اگر کسي مي‌خواهد آن وجود مقدس از آنان خشنود باشند بايد شيعه آن حضرت را مسرور نمايد.

3. بايد منتظران آن حضرت جشن بزرگ ميلاد را در سراسر گيتي با شکوه و معنويت برگزار کنند و به دنيا اعلام دارند روز نيمه شعبان يعني روز نجات بشر از ظلم و ستم و تاريکي‌ها، روز نور و علم و دانش، رفاه و آسايش همه مردم جهان و در يک کلمه روز طلوع خورشيد عدالت و مهرباني، صفا و صميميت، سعادت و خوشبختي.

مسلمانان بايد به هر وسيله‌ که مي‌توانند با چراغاني و تشکيل مجالس شادي و جشن و سُرور و چاپ کتاب‌هاي ديني و مذهبي و اهداي جوايز به جوانان، خود را در اين جشن بزرگ، سهيم نمايند و از برکات آن استفاده نمايند و اين مجالس نوراني را از آلوده‌شدن به مناهي و ملاهي منزه و پاک نگه دارند.

به اميد آن روزي که حاکميت اسلام و قرآن و مکتب نوراني اهل‌بيت(علیهم‌‌السلام) در سراسر جهان برقرار شود.

﴿إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدًا * وَنَرَاهُ قَرِيبًا﴾[1]

وَ السَّلَامُ عَلَيْکُمْ وَ رَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکَاتُهُ

سوم شعبان‌المعظّم 1430

لطف‌الله صافی[2]

 

 

 

[1]. معارج، 6 – 7. «آنها آن روز را دور می‌بینند و ما آن را نزدیک می‌بینیم».

[2]. پیام به مناسبت شعبان‌المعظم 1430هـ. ق.

موضوع: 
نويسنده: