وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ علیرضا حدائق دامت تاییداته رحلت والد معظم آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد رضا حدائق رضوان الله تعالی علیه را به جنابعالی و بیت مکرم آن فقید سعید و علما و فضلای حوزه...
سه شنبه: 26/تير/1397 (الثلاثاء: 4/ذو القعدة/1439)

ظهور انتظار واقعی در جامعه با التزام به احکام اسلامی

در انتظار حضرت بقيةالله - ارواح العالمين له الفداء - بودن، بايد از جامعه منتظر، ظاهر و آشكار باشد؛ شكستن حريم‌هاي ديني و گرايش به فرهنگ غرب، ضدّ انتظار و عبور از خطّ‌قرمزهاي قرآني است. انتظار بايد عينيّت داشته باشد نه فقط حجاب، بلكه انتظار در همه‌جا بايد ظاهر باشد؛ به‌خصوص در جرايد، صداوسيما و در همايش‌ها و...

به‌طور مثال اگر كسي شخص عالي‌مقام را دعوت كرده باشد و منتظر مقدمش باشد براي پذيرايي او آنچه موجب خشنودي اوست فراهم مي‌كند؛ جامعه منتظر هم بايد اگر منتظر است، آماده پذيرايي باشد.

از آن يگانه‌مرد خدايي حضرت مهدي‌(علیه‌السلام) چگونه بايد و چگونه مي‌خواهيم پذيرايي كنيم و مدّعي انتظار باشيم؟ يقيناً با صداقت، با امانت، با برادري، با مروّت و ايثار، با علم و معرفت، با تقوا و پرهيزكاري و با التزام به اسلام مي‌توانيم منتظر باشيم.

 

انتظار از شخصي مثل وليّ خدا، با گناه، با خيانت، با بي‌تعهّدي‌هاي اخلاقي، با موسيقي و كنسرت و تشويق اهل ملاهي و مناهي هرگز محقّق نخواهد شد و جامعه‌اي كه اين رفتارهاي زشت را به اسم هنر و عناوين ديگر ترويج مي‌نمايد جامعه منتظر نيست.

اميد است ما درضمن برنامه‌هاي جشن ميلاد و تعظيم دهه مهدويّت به اين حقايق برسيم و جلوه انتظار را در همه‌ برنامه‌ها شايع و ظاهر سازيم. به اميد حركت بيشتر و جامعه‌اي صددرصد مهدوي.

﴿إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدًا * وَنَرَاهُ قَرِيبًا﴾[1]

اَلسَّلَامُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُاللهِ وَبَرَكَاتُهُ.

شعبان‌المعظم 1431

لطف‌الله صافی[2]

 


[1]. معارج، 6 – 7. «آنها آن روز را دور می‌بینند و ما آن را نزدیک می‌بینیم».

[2]. پيام به مناسبت فرا رسيدن دهه فرخنده مهدويّت و كنفرانس گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در عصر انتظار، قم، نيمه شعبان‌المعظم 1431هـ. ق.

موضوع: 
نويسنده: