وریز وجوهات
* بازخوانی پیام‌های مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف - پیام معظم له به مناسبت واقعه دردناک تخریب حرم امامین عسکریین علیهماالسلام بسم الله الرحمن الرحیم ألا ما لهذه السماء لا تمور؟! و ما للجبال تری لا تسير؟!...
سه شنبه: 24/مهر/1397 (الثلاثاء: 5/صفر/1440)

مشکلات دنیای معاصر

حضّار محترم، فرهيختگان، دانشوران و اساتيد بزرگوار!

دنياي معاصر باهمه جلوه‌ها و ظواهر - كه پيشرفت بشر را در صنايع و تكنولوژي همواره رو به جلو نشان مي‌دهد و زندگي مادي را توسعه مي‌دهد - در معنويّت و فضائل رو به عقب مي‌رود؛ تنگناهاي روحي و فشارهاي باطني، او را سخت نگران نموده است.

 

اطمينان قلبي، ارزش روحي و امّيد به آينده و بلكه حال خود را ندارد. تفسير درستي از حيات ندارد و معنایي براي اين تمدّن مادي نمي‌يابد؛ و چنان جلوه مي‌كند كه جاهليّت دوّم در حال ظهور مي‌باشد.

اكثريّت بزرگ بشر نسبت به امور انساني و مميّزات انسان از حيوان بي‌تفاوت هستند. سرگرمي‌هاي به‌اصطلاح سالم و مسابقات آنها - كه به آن افتخار مي‌نمايند و مدال و جايزه مي‌گيرند - در ميدان افتخارات و ارزش‌هاي اصيل هرگز روح او را قانع نمي‌سازد و به‌طور موقّت او را از نواقص و انحطاطي كه در آن سقوط كرده غافل مي‌نمايد و اين زندگي بي‌معنا، او را نااميد مي‌كند.

چيزي كه باعث امّيدواري مي‌باشد و بشر را به عالم غيب و شناخت صحيح از زندگي و نجات از سقوط كنوني و انحطاط حيواني نويد مي‌دهد، گرايش‌هاي مذهبي و وعده‌هاي خلاص و مژده‌هاي نجات است.

موضوع: 
نويسنده: