وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
چهارشنبه: 2/اسف/1396 (الأربعاء: 5/جمادى الآخر/1439)

مقدمه ناشر

بسم الله الرّحمن الرّحيم

وجود نازنين خامس آل عبا، حضرت امام‌حسين‌(علیه‌السلام)  مظهر کامل همة زيبايي‌ها و دلربايي‌هاست.

آن حضرت حقيقتي بزرگ است که مردمان گيتي در برابر عظمت روح و علوّ همّت او سر تسليم فرود آورده و خضوع کرده‌اند.

بي‌ترديد در انقلاب حسيني کمال عبوديت، سلم محض، و اطاعت بي‌چون‌و‌چرا از احکام اهل‌بيت^ و اوج اتّصاف به مکارم اخلاق و فضايل انساني را مي‌توان يافت.

عاشورا مدرسة عشق، ايثار و جان‌فشاني در راه حفظ دين و اداي تکليف شرعي، و کربلا کعبة آمال عشق و مجمع اسوه‌هاي کمال براي اقشار مختلف جامعة اسلامي است.

امام‌حسين‌(علیه‌السلام)  شخصيتي فرامکتبي است و در ميان شيفتگان عظمت امام‌‌حسين‌(علیه‌السلام)  از پيروان اديان مختلف و مليّت‌هاي گوناگون مي‌توان دريافت که هرکدام جذب جلوه‌هايي از مکارم بي‌نظير شخصيت ممتاز آن حضرت شده‌اند.

 

اينک توفيق يافتيم تا در راستاي احياي تراث اهل‌بيت عصمت و طهارت^ به‌ويژه حضرت خامس آل عبا، سيّدالشّهدا، ابي‌عبدالله الحسين‌(علیه‌السلام)  کتاب شريف پرتوی از عظمت امام‌حسين‌(علیه‌السلام)  را که با شيوه‌اي جذاّب، محققانه، تحليلي و با استفاده از منابع اهل‌سنّت، توسّط مرجع عظيم‌الشأن، حضرت آيةالله العظمي صافي گلپايگاني‌مدظله‌العالی‌ به رشتة تحرير در آمده است و در سال‌هاي گذشته توسط ناشرين متعدّد به چاپ رسيده است را به زيور طبع بياراييم.

اميد آنکه نشر اين اثر، در آشنايي نسل جوان با آن شهيد آگاه و معلّم ايثار و شهادت، مؤثّر واقع شده و مورد قبول آستان ملائک پاسبان ابي‌عبدالله الحسين‌(علیه‌السلام)  قرار گيرد.‌‌

 

نويسنده: 
کليد واژه: