وریز وجوهات
امروز چهارشنبه ۲۳ ذی القعده ۱۴۳۸ (٢٥ مرداد ٩٦) روز مخصوص زيارتي حضرت اباالحسن علي بن موسی الرضا عليه آلاف التحية و الثناء، ساعت يازده در محل بعثه حضرت آيت الله العظمی صافي گلپايگاني دامت یرکاته، مجلس ذكر توسل و بيان معارف برگزار شد. در این محفل...
دوشنبه: 30 / 05 / 1396 ( )

مقدمه ناشر

بسم الله الرّحمن الرّحيم

وجود نازنين خامس آل عبا، حضرت امام‌حسين‌(علیه‌السلام)  مظهر کامل همة زيبايي‌ها و دلربايي‌هاست.

آن حضرت حقيقتي بزرگ است که مردمان گيتي در برابر عظمت روح و علوّ همّت او سر تسليم فرود آورده و خضوع کرده‌اند.

بي‌ترديد در انقلاب حسيني کمال عبوديت، سلم محض، و اطاعت بي‌چون‌و‌چرا از احکام اهل‌بيت^ و اوج اتّصاف به مکارم اخلاق و فضايل انساني را مي‌توان يافت.

عاشورا مدرسة عشق، ايثار و جان‌فشاني در راه حفظ دين و اداي تکليف شرعي، و کربلا کعبة آمال عشق و مجمع اسوه‌هاي کمال براي اقشار مختلف جامعة اسلامي است.

امام‌حسين‌(علیه‌السلام)  شخصيتي فرامکتبي است و در ميان شيفتگان عظمت امام‌‌حسين‌(علیه‌السلام)  از پيروان اديان مختلف و مليّت‌هاي گوناگون مي‌توان دريافت که هرکدام جذب جلوه‌هايي از مکارم بي‌نظير شخصيت ممتاز آن حضرت شده‌اند.

 

اينک توفيق يافتيم تا در راستاي احياي تراث اهل‌بيت عصمت و طهارت^ به‌ويژه حضرت خامس آل عبا، سيّدالشّهدا، ابي‌عبدالله الحسين‌(علیه‌السلام)  کتاب شريف پرتوی از عظمت امام‌حسين‌(علیه‌السلام)  را که با شيوه‌اي جذاّب، محققانه، تحليلي و با استفاده از منابع اهل‌سنّت، توسّط مرجع عظيم‌الشأن، حضرت آيةالله العظمي صافي گلپايگاني‌مدظله‌العالی‌ به رشتة تحرير در آمده است و در سال‌هاي گذشته توسط ناشرين متعدّد به چاپ رسيده است را به زيور طبع بياراييم.

اميد آنکه نشر اين اثر، در آشنايي نسل جوان با آن شهيد آگاه و معلّم ايثار و شهادت، مؤثّر واقع شده و مورد قبول آستان ملائک پاسبان ابي‌عبدالله الحسين‌(علیه‌السلام)  قرار گيرد.‌‌

 

نويسنده: 
کليد واژه: