وریز وجوهات
بقیع، از چهارده قرن پیش تا امروز همواره زیارتگاه مسلمین و مرکز بیداری و تذکار خاطرات رجال و شخصیّت‌های بزرگ اسلام بوده است. این قبرستان، پس از روضه مقدّسه نبویّه، یکی از منابع مهمّ تاریخ اسلام است که وجود شخصیت‌های تاریخی اسلامی را اثبات و تأیید...
پنجشنبه: 30/خرد/1398 (الخميس: 16/شوال/1440)
  1. در عقدها و عروسيها كه معمولاً خانمها با لباسهاي ويژه آن مراسم شركت دارند و در اكثر مواقع نيز لباسها، بدن‌نما‌ست و فيلم برداري صورت ميگيرد تكليف ما چيست؟

ج. اگر مي‎دانيد يا احتمال مي‎دهيد كه در آينده اين فيلم‎ها توسط افراد نامحرم مشاهده مي‎گردد، لازم است حجاب كامل خود را موقع فيلم‌برداري مراعات كنيد و اگر نمي‎توانيد، از واقع شدن در مقابل دوربين فيلم‌برداري خودداري نماييد.

  1.  استفاده از كرمهاي چرب‌كننده، مرطوب‌كننده، ضدآفتاب و... بر روي دست و صورت، اگر به منظور محافظت از پوست به‌كار برده شود و لو اينكه خوشبو باشد و يا باعث سفيد و روشن شدن پوست شوند، چه حكمي دارد؟

ج. اگر آرايش و زينت محسوب نشود، و بوي خوش آن موجب التذاذ و تحريك نامحرم نگردد اشكال ندارد؛ ولي در هر صورت بنابر احتياط واجب، صورت را از نامحرم بپوشاند.

  1.  پوشيدن جوراب نازك براي خانمها چه حكمي دارد؟

ج. چون پوشاندن روي پا در مقابل نامحرم واجب است. بنابراين، استفاده از جوراب نازك كه پوست پا از زير آن پيدا باشد در مقابل نامحرم جايز نيست.

  1.  آيا پوشيدن لباس تنگ و كوتاه براي خانمها جايز است؟

ج. لباس خانم‎ها در مقابل نامحرم، بايد اولاً بدن را بپوشاند و ثانياً به نحوي نباشد كه موجب تحريك نامحرم گردد، و برجستگي‎هاي بدن در آن ظاهر باشد.

نويسنده: 
کليد واژه: