وریز وجوهات
شب‌هاي مسجدالحرام در دنيا هيچ مجلس شب نشيني سالم و شب زنده‎داري و انس و سير در عوالم روحاني مثل شب زنده‎داري در مسجدالحرام كه لذت بخش و آرام ساز روح باشد وجود ندارد. هر چه انسان نگاه مي‎كند و هرچه مي‎بيند روحانيت و مظاهر بيداري وجدان و سير و...
جمعه: 31 / 06 / 1396 ( )

مسئوليت همگانی در برابر اعمال خلاف شرع

حقير به همه هشدار مي‎دهم ما در برابر هر نقصان، کسر و کمبودي که در اسلاميّت خود داشته باشيم مسئوليم؛ از اينکه بعضي به‌واسطه تبليغات سوء در اشتباه بيفتند و محرّمات را حلال بشمارند، مسئوليم.

ما از اين تشويق و ترويجي که به اسم هنر، از فساد و گرايش‌ دادن جامعه به ملاهي، مناهي و شکستن سنّت‎هاي ديني مي‎شود مسئوليم.

از اختلاط زنان با مردان بيگانه، از خطراتي که عفّت و پارسايي زنان و جوانان را تهديد مي‎کند مسئوليم. اين جامعه، جامعه اسلامي، جامعه شيعي و جامعه قرآني است.

هويّت اسلامي اين جامعه نبايد به اسم خرافاتي که اسلام بر آنها خط بطلان کشيده مورد حمله واقع شود. در غدير و اعياد ديگر بايد اين مسائل را بررسي نماييم.

 

در اين جمله تعليليه اخباريه: ﴿ذَلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَقُلُوبِهِنَّ﴾[1] که پس از جمله انشاييه‎اي که خطاب به زنان پيغمبر اکرم(ص) است، دقت و تأمّل کنيد.

رعايت اين هدايت قرآني در تمام روابط بين زن و مرد بيگانه يک سنّت اسلامي است که مراعات آن جامعه را از فساد و فحشا مصونيت مي‎بخشد. اين هدايت قرآني اگرچه با فرهنگ مبتذل غربي‌ ـ که متأسفانه افرادي فريفته و دلباخته آن هستند ـ مخالفت دارد، امّا براي مسلمانان، معيار و ميزان است و اختلاطات زن و مرد بيگانه را کنترل و تحت نظم و ضابطه قرار مي‎دهد.

در ساير موارد بايد اگر شيعه هستيم ـ که الحمد لله هستيم ـ دستورات شرعي و راهنمايي‎هاي ائمه(ع) را سرمشق و دستورالعمل خود قرار دهيم.

خداوند متعال همه را در عمل به وظايف، حفظ مواضع اسلامي و بازنگشتن به ارتجاع جاهليت و عقب‌گرايي موفق فرمايد.

والسلام عليکم ورحمة ‎الله وبرکاته

 

[1]. احزاب، 53. «این کار (درخواست چیزی از وسائل زندگی از زنان پیامبر از پشت پرده) برای پاکی دل‌های شما و آنها بهتر است».

موضوع: 
نويسنده: