وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
آيت الله العظمي صافي در ديدار رياست دانشگاه آزاد اسلامي:
دانشگاه آزاد اسلامی، باید از نظر علمي و اخلاقي الگو و نمونه برای دیگران باشد.

دکتر ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و معاونان ايشان، عصر امروز با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار کرد.

در ابتداي اين ديدار، دکتر ميرزاده گزارشي از فعاليت ها و برنامه هاي دانشگاه ارائه نمود.

حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني نيز با تشکّر از رياست دانشگاه و هيئت همراه فرمودند: فلسفه اصلي و اولي اين دانشگاه اين بود که از نظر علمي و اخلاقي نسبت به ساير دانشگاه ها سرآمد باشد و بتواند خلأ علمي و مذهبي که قبل از انقلاب در دانشگاه بود را پر کند.

معظم له با اشاره به هدف بزرگاني که اين نيّت خير را داشته اند فرمودند: کساني که از اول اين دانشگاه را تأسيس نمودند، مانند جناب آقاي رفسنجاني، غرض اصلي ايشان اين بود که از نظر علمي نسبت به دانشگاه هاي کشورهاي ديگر نمونه باشيم و محتاج بيگانگان نشویم. اقتدار علمي و اخلاقي را هميشه منظور داشتند، مخصوصاً مطالب اخلاقي و مذهبي بايد در اين دانشگاه هميشه منظور مسئولان دانشگاه باشد و ما غير از اين انتظاري نداريم.

اگر کمبودهايي در اين زمينه ها بوده با همّت شما و همکاران محترمتان برطرف شود و روز به روز به پيشرفت هاي بزرگ علمي و ديني نايل شويد.

ايشان در بخش ديگري از بيانات خود ضمن اشاره به اهميت انتخاب اساتيد در دانشگاه ها فرمودند: سعي کنيد بهترين اساتيد را انتخاب نماييد که هم از نظر علم و هم از نظر اخلاق نمونه و الگو باشند.

مرجع عاليقدر با توجّه به اينکه بيش از يک ميليون دانشجوي اين دانشگاه هستند فرمودند: مطلب بسيار مهم است. تربيت علمي و اخلاقي اينها در دست شماست که بايد خيلي نسبت به تربيت آنها مواظب و حسّاس باشيد. اينها همه فرزندان امام زمان عليه السلام هستند. کاري کنيد که قلب مقدّس آن حضرت از شما راضي باشد.

معظم له در پايان اين ديدار با تشکر مجدد از حاضران در جلسه فرمودند: من براي شما و همکارانتان دعا مي کنم که هميشه در انجام وظايف خود و مقاصد بالايي که داريد موفق باشيد.

موضوع:

پنجشنبه / 6 آذر / 1393