وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
جمعه: 1399/04/20
نسخه مناسب چاپSend by email
پاسخ نامه‌ي حضرت آيت الله العظمي صافي به ستاد اجراي قانون عفاف و حجاب

بسم الله الرحمن الرحیم

    ستاد مردمي اجراي قانون عفاف و حجاب
    علیكم السلام و رحمة اللّه

نامه آن ستاد محترم واصل گرديد از احساسات مذهبي شما صميمانه تقدير و تشكر مي‌شود. گاهي پيش خود مي‌گويم در اين‌باره چرا تمام مؤمنين به وظيفه مقدس امر به معروف و نهي از منكر عمل نمي‌كنند؛ ولي از طرف ديگر موجب خرسندي است كه افرادي متديّن مانند شما به اين فكر هستند كه احكام مقدّس اسلام كه تنها وسيله سعادت و خوشبختي مردم مي‌باشد اجراء گردد. خداوند به شما اجر فراوان دهد.
اصل مسئله حجاب معلوم است، در درجه اول بايد دولت و تمام ارگان‌هاي حكومتي به كارمندان زن ابلاغ نمايند كه وظيفه شرعي همه اين است كه با حجاب كامل در محل كار خود حاضر شوند و اگر حجاب را رعايت نكنند، عذر آنها را بخواهند و سازمان صدا و سيما در اين كار مهم بسيار مسئول است و اينجانب اين سازمان را مقصّر مي‌دانم و اشخاصي كه در اين وظيفه بزرگ ديني كوتاهي دارند و يا به عمد ترويج گناه مي‌كنند بايد پيش خداوند متعال و صاحب شريعت پاسخگوي كارهاي خلاف شرع خود باشند.

چرا بخاطر حفظ پست و مقام حاضر هستند اين همه گناه را در جامعه اسلامي اشاعه دهند؟
البته لازم به ذكر است در اين زمينه كارهاي فرهنگي و مذهبي هم بايد انجام گيرد و عمده بر عهده متولّيان فرهنگ كشور بخصوص وزارتخانه‌هاي ارشاد، آموزش عالي، آموزش و پرورش، سازمان‌هاي مذهبي، ائمه محترم جمعه، وعّاظ، نويسندگان و مطبوعات مي‌باشد. همه بايد اصول و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي را حفظ نموده و در مقابل خون پاك شهيدان پاسخگو باشيم.

14/ذي الحجه/1431
لطف اللّه صافي

 

موضوع:

يكشنبه / 7 آذر / 1389