پيام مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف به همايش تجليل از مرحوم آية الله علامه حائري قدس سره/سمنان 1392 | پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني
وریز وجوهات
      در این دیدار حجت الاسلام آقای سید کلب جواد نقوی گزارشی از وضعیت شیعیان و حوزه های علمیه هندوستان محضر مرجع عالیقدر ارائه داد. معظم له نیز با ابراز خرسندی از فعالیت های ایشان برای توفیق روز افزون علمای هندوستان و رفع...
چهارشنبه: 1397/05/24 - (الأربعاء:3/ذو الحجة/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف به همايش تجليل از مرحوم آية الله علامه حائري قدس سره/سمنان 1392

         الحمدلله رب العالمين و صلي الله علي سيد الاولين و الآخرين حبيب إله العالمين أبي القاسم محمد و آله الطيبين الطاهرين سيما بقية الله في الأرضين و اللعن علي أعدائهم اجمعين الي يوم الدين.

قال الله تبارك وتعالي: «إنّما يَخشَي اللهَ مِن عِبادِهِ العُلَمَاءُ»

  تجليل از شخصيت‌هاي بزرگ علمي كه در طول حيات مبارك خود منشأ آثار جاويدان و ارزنده بوده و تاريخ را با زندگي درخشان خود زيبا نمودند، تجليل از انسانيت، فضيلت و اخلاق مي‌باشد.
  از جمله اين شخصيت‌هاي عظيم القدر، مرحوم علامه بزرگوار آيت الله حاج شيخ محمد صالح حائري مازندراني سمناني اعلي الله مقامه است كه صاحب تأليفات بسيار در فقه، اصول، تفسير و كلام مي‌باشد و در ادبيات عربي و فارسي استاد و داراي ذهني وقّاد و استعدادي نقاد بود.
آن علامه بزرگوار در زمان حيات خود مورد مراجعه علما، فضلاء و دانشمندان بود و مردم متديّن از كمالات علمي و معنوي ايشان استفاده مي‌بردند. آري! او به حق افتخاري براي مردم مازندران، سمنان و حوزه‌هاي علميه بود.

اينجانب توصيه اكيد دارم كه دانشمندان و اساتيد محترم و فرهيختگان حوزه و دانشگاه آثار آن علامه فرزانه را براي دانشجويان و طلاب به بهترين وجه ممكن ارائه داده و همگان را با افكار و مباني علمي ايشان آشنا نمايند.

انشاءالله تعالي برگزاري اين همايش آغازي باشد براي تكريم و تعظيم از بزرگان دين كه براي كشور و استان سمنان الگو و اسوه بودند و السلام عليكم و رحمة الله.
لطف الله صافي

موضوع:

چهارشنبه / 18 دى / 1392