وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف به همايش كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها/هرمزگان1391

* همه دشمنان انسانيّت با معنويت و اخلاق و سعادت بشر در جنگ هستند و از همه وسايل ارتباطي جديد براي پيشبرد اهداف نامقدّس خود استفاده مي‌كنند.
* وظيفه دوستداران اهل بيت عليهم‌السلام هم در اين زمان اين است كه از اين وسائل ارتباطي استفاده نموده و الگوهاي شرف و اسوه‌هاي كرامت و عزّت را به جهانيان معرّفي نمايند.
* حضرت فاطمه معصومه عليهاالسلام در اثر تقوي و بندگي و اطاعت از خداوند متعال و صداقت و اطاعت از امام معصوم خود، به مقام بزرگ شفيعه عند الله نائل گشت.
* حضرت معصومه سلام الله عليها اسوه ممتاز براي زنان و بانوي كرامت و شرافت است كه شهر مقدّس قم به وجود آن بانوي بزرگوار در جهان علم و دانش نور افشاني مي‌كند.


 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد لله رب العالمين و الصلوة و السلام علي سيّد الأنبياء و المرسلين حبيب إله العالمين أبي القاسم محمّد و علي آله الطيبين الطاهرين سيّما بقية الله في الأرضين.
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته؛
   با تقديم سلام و عرض ادب و احترام به عزيزان شركت‌كننده در همايش با شكوه و مقدّس كريمه اهل البيت حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها. اين افتخار بزرگي است كه دوستان اهل بيت عليهم‌السلام دور هم جمع شده و فضائل و مناقب آن بزرگواران را - كه در حقيقت الگوي بهتر زندگي كردن براي بشريت مي‌باشند- هم براي خود و هم براي ديگران بازگو مي‌كنند.
   مسلّم اين مجالس و نشست‌هاي ولايي كه احياء امر خاندان عصمت و طهارت مي‌باشد موجب تقرّب به خداوند متعال و كسب فيض و ثواب است.
   در زماني زندگي مي‌كنيم كه متأسفانه فضايل اخلاقي و كمالات انساني و در يك كلمه اخلاق، در جامعه جهاني رو به افول و ركود است و بداخلاقي‌ها و اعمال خلاف شئون انسانيّت رو به افزايش است. گويا دشمنان انسانيّت همه با معنويت و اخلاق و سعادت بشر در جنگ هستند و از همه وسايل ارتباطي جديد براي پيشبرد اهداف نامقدّس خود استفاده مي‌كنند.
   وظيفه دوستداران اهل بيت عليهم‌السلام هم در اين زمان اين است كه از اين وسائل ارتباطي استفاده نموده و الگوهاي شرف و اسوه‌هاي كرامت و عزّت را به جهانيان معرّفي نمايند.
   يكي از آن اسوه‌هاي مقدس، حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها دختر هفتمين ستاره آسمان ولايت و امامت امام موسي كاظم عليه السلام مي‌باشند؛ بانويي كه در اثر تقوي و پرهيزكاري و عبادت و بندگي و اطاعت از خداوند متعال و صداقت و راستي و نيز اطاعت از امام معصوم خود، گوي سبقت را از ديگران ربود و به مقام بزرگ شفيعه عند الله نائل گشت.
   بانوي با كرامتي كه امام معصوم حضرت جواد الائمه عليهم السلام درباره زيارت آن بزرگوار مي‌فرمايد: «مَنْ زارَ عَمَّتي بِقُم فَلَهُ الجَنَّة؛ هر كس كه عمّه من را در قم زيارت كند بهشت بر او واجب مي‌شود.» اين مقام، مقامي نيست كه بتوان از نظر مادي و ظاهري توصيف نمود. اين زبان مقدّس معصوم است كه شخصيت آن بزرگوار را بيان مي‌فرمايد.
   آري! او يكي از بزرگترين زن‌هاي برگزيده عالم و اسوه ممتاز براي زنان و بانوي كرامت و شرافت است كه شهر مقدّس قم به وجود آن بانوي بزرگوار قداست يافته و امروز در جهان علم و دانش نور افشاني مي‌كند.
   از خداوند متعال براي همه شركت‌كنندگان و مسئولان اين همايش با عظمت طلب توفيق بيشتر نموده، انشاءالله تعالي منظور نظر كيميا اثر حضرت بقية الله الأعظم أرواح العالمين له الفداء قرار گيرند. والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته
لطف الله صافي
5ربيع الثاني1434
 

 

موضوع:

پنجشنبه / 3 اسفند / 1391