وریز وجوهات
یکی از وقایع مهمّی که در ماه مبارک رمضان اتّفاق افتاد، غزوه‌ی بدر بود که بنا به نقلی در هفدهم این ماه در سال دوّم هجرت، به وقوع پیوست.(1) يكي از پيروزي‌هاي بسيار چشمگير و با عظمت و اهميّت تاريخ اسلام، پيروزي مسلمانان در زير پرچم توحيد و فرماندهي...
شنبه: 3 / 04 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت شب هاي مباركه قدر و درخواست ايشان براي دعاي فرج و اجراي عدالت در سراسر دنيا

- اينجانب از همه شب زنده داران در اين شب هاي مبارك قدر خاضعانه استدعا دارم كه همه دل ها را متوجه آن امام عزيز و مهربان، محبوب دل هاي عارفان و ذخيره بزرگ پيامبران نمايند و شب قدر را با ياد آن حضرت و دعا براي فرج موفور السرورش و اجراي عدالت واقعي در سراسر گيتي تمام كنند.
- اميد است جلوه هاي اسلامي در همه نهادها و برنامه ها از بركت دعاهاي خالصانه در اين شب ها بيش از پيش شود و نقاط ضعف اقتصادي، اجتماعي و مناهي و ملاهي و معاصي كه هويت جامعه را تهديد مي كند در اين شب برطرف شود.


 

 

بسم الله الرحمن الرحيم
«أَكْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِيلِ الْفَرَجِ فَإِنَ‏ ذَلِكَ‏ فَرَجُكُم‏»
«إغتَنِمُوا الفُرَصَ فَإنَّ الفُرصَةَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحابِ»

با عرض تسليت شهادت حضرت مولاي متقيان اميرالمؤمنين عليه الصلاة و السلام؛
از تعليمات و راهنمايي هاي مهم اولياء دين عليهم السلام، اغتنام فرصت ها است و در يك معناي عام، زندگي و عمر و همه نعمت هاي الهي؛ سلامتي، تندرستي، توانايي هاي جسمي، مالي، مقامات و مناصب و از همه بالاتر عقل و علم، همه فرصت هايي است كه بايد بشر از آن براي خودسازي، تقرّب به خدا، كسب معرفت، اصلاح حال خود و رسيدگي به پرونده اعمال و محاسبه استفاده كند.

يكي از اين فرصت ها كه ارزش بالاي معنوي آن در حدّ اعلا است ماه مبارك رمضان و روزه داري و برنامه هاي ويژه عبادي و اخلاقي آن است كه اكنون همه از آن بهره مند مي باشيم، و در ايام و ليالي متبركه و اوقات شريفه آن، شب هاي قدر فضيلت خاص و فرصتي بزرگ براي كسب فيوضات معنوي و نيل به درجات ملكوتي است كه توفيق درك اين شب ها و روزهاي آن را بايد غنيمت شمرد؛ شبي كه در قرآن به ليلة مباركة توصيف شده است؛ شب نزول قرآن و شب تشرف و نزول ملائكه بر حضرت ولي عصر مولانا صاحب الزمان المهدي ارواح العالمين له الفداء است كه شرح و بيان اسرار و بركات آن بسيار است.

بايد همگان اين شب را غنيمت بدانيم؛ براي كسب معارف دين، توبه، تجديد عهد، اعاده حيثيت، دعا، خودسازي اخلاقي و نو كردن ايمان به خدا، يقين به حساب و معاد، پاك ساختن نيات از غل و غش و كينه برادران اسلامي و درخواست خير، سعادت، هدايت و امنيت براي همه بني نوع بشر و مخصوصاً دعا براي تعجيل در امر فرج صاحب اين شب ها حضرت صاحب الزمان عليه السلام؛ آقايي كه بيمنه رزق الوري و بوجوده ثبتت الارض و السماء است.
همه مقامات و مسئولاني كه كارشان در ارتباط با خلق است اين شب را غنيمت بدانند. اميد است جلوه هاي اسلامي در همه نهادها و برنامه ها از بركت دعاهاي خالصانه در اين شب ها بيش از پيش شود و نقاط ضعف اقتصادي، اجتماعي و مناهي و ملاهي و معاصي كه هويت جامعه را تهديد مي كند در اين شب برطرف شود بحق محمد و آله الطاهرين صلوات الله عليهم اجمعين.
اينجانب از همه شب زنده داران در اين شب هاي مبارك قدر خاضعانه استدعا دارم كه همه دل ها را متوجه آن امام عزيز و مهربان، محبوب دل هاي عارفان و ذخيره بزرگ پيامبران نمايند و شب قدر را با ياد آن حضرت و دعا براي فرج موفور السرورش و اجراي عدالت واقعي در سراسر گيتي تمام كنند. براي فرج آن حضرت دعا كنيد تا براي همه گشايش و فرج حاصل شود. وظيفه همه مسلمانان در اين شب هاي مبارك، دعاي همگاني براي فرج است.
بياييد پيماني محكم و استوار با آن حضرت داشته باشيم كه همه زندگي خود را در راه رضا و خوشنودي ايشان سپري نموده و غم و غصه هايي كه آن بزرگوار براي مشكلات مسلمانان دارند برطرف نماييم؛
اللهم عجّل في فرجه و اجعلنا من أنصاره و أعوانه.
لطف الله صافي
17 رمضان المبارك 1433
 

موضوع: 
اخبارپیام‌‌ها
دوشنبه / 16 مرداد / 1391