پيام و هشدار مرجع عاليقدر حضرت آيت اللّه العظمي صافي پيرامون حوادث بحرين و توطئه‌هاي جديد در منطقه | پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني
وریز وجوهات
امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار کردند.   معظم له در این دیدار، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد...
چهارشنبه: 1397/05/24 - (الأربعاء:3/ذو الحجة/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام و هشدار مرجع عاليقدر حضرت آيت اللّه العظمي صافي پيرامون حوادث بحرين و توطئه‌هاي جديد در منطقه

 

قال اللّه تَعالى: يُريدُونَ لِيُطْفِؤُا نُورَ اللّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُون‏./صف،آيه8.
 
 بيداري اسلامي و جهش و حركت مسلمانان، مخصوصاً منطقه عربي براي بازگشت به اسلام و احياء شخصيت و هويّت اسلامي از تونس شروع شد، ليبي را در هم نورديد، و كشور بزرگ مصر را فرا گرفت، و مثل حسني مبارك- آن عامل خودفروخته‌ي آمريكا و صهيونيسم- را ساقط و به زباله‌دان تاريخ انداخت، و سائر ملل منطقه، مثل يمن، بحرين و عربستان را بيدار نمود. استعمارگران و عمّال آنها، و ارباب دولت‌هاي مستحدثي را كه استعمار به وجود آورده و به توسط آنها سيادت و سياست و استضعاف خود را برقرار نموده بودند به هراس و تلاش انداخت، و همگان به سركردگي آمريكا و انگليس براي سركوب اين بيداري و حركت نجات‌بخش وارد عمل و جنايت شدند.

 نخست اين‌كه اگر بتوانند مسير بيداري مصر و تونس و ليبي را تغيير داده، و از سمت و سوي اسلام و قرآن به همان وضع گذشته برگردانند، و دوم اين‌كه در هر كجا صداي استقلال و بيداري و رجوع به هويت اسلامي بلند شد آن را خاموش نمايند.

 يكي از اين نمونه‌ها، قيام ملّي و همگاني و استقلال‌طلبانه‌ي مردم شجاع و مظلوم بحرين، عليه خاندان آل خليفه است.
 در دنيايي كه بسياري از حكومت‌ها ملّي و مردمي مي‌باشند و ظاهراً با خواست ملت‌ها برقرار است، در اين منطقه‌ي عربي و اسلامي، حكومت‌هايي استبدادي و به اسم پادشاهي از مردم سلب آزادي و استقلال نموده‌اند و چيزي كه در اين كشورها نيست احترام به رأي مردم و خواست آنان است.
 براي عموم مسلمانان دنيا، اين شكلِ حكومت، آن هم وابسته به بيگانه، ننگ و عار و موجب شرمساري است. در حالي كه در كشورهاي كوچك غيراسلامي، حكومت‌ها بر اساس خواست ملّت‌ها برقرار است، در اين منطقه اسلامي و عربي، حاكمان سركوب‌گر و استضعاف‌گر به پشتيباني آمريكا و اسرائيل و انگليس مردم را از حقوق اوليه محروم نموده‌اند.
قيام ملّي مردم بحرين با بيرون‌راندن آل خليفه مساوي بود كه از يك‌سو آمريكا به كمك آل خليفه وارد شود، و از سوي ديگر انگليس به آل سعود فرمان يورش و حمله به بحرين صادر نمايند، و نيروهاي آنها را به بحرين گسيل نمودند، و از طرف ديگر از حاكم بحرين، براي شركت در مجلس به اصطلاح سلطنتي انگليس دعوت كردند، و شاه بحرين نيز با خلع لباس عربي و ملّي، و با لباس خدمت‌پذيري شركت نمود، و مسلمانان جهان را شرمسار ساخت.
با وجود اين سياست‌ها، قيام مردم بحرين ادامه يافت، و زوال آل خليفه رو به ظهور و تحقّق بود كه همان سياستمداران آمريكا و انگليس، سياست ديگري را نسخه دادند، و طرح اتّحاد يا الحاق بحرين را عنوان كردند.
در دنيايي كه هر قانون حزبي و جزئي هم بايد با رأي مردم باشد تا چه رسد به تغيير و نفي هويت و به هم‌زدن جغرافياي منطقه، اين الحاق را چند نفر در يك نشست مفتضحانه عنوان كردند.
بديهي است جهان امروز - اگرچه آمريكا و انگليس بخواهند- اين اقدام را نمي‌پذيرد، و در جوامع آزاد بين‌المللي محكوم است، و اين خود آل خليفه و آل سعود و ديگرانند كه بايد اين كشورهاي وابسته را به صاحبان حقيقي، يعني ملّت‌ها واگذار كنند.
بحرين، همواره و تا آنجا كه تاريخ مي‌گويد بحرين بوده، و اگر چه كشوري كوچك است، با سوابق درخشان و رجال علم و دين، هميشه بزرگ بوده است.
چنين كشوري قابل تملّك و خريد و فروش نيست، و اين توطئه‌ها محكوم به شكست است، و به ياري و نصرت خدا همگام با مصر و تونس و ليبي، ‌استعمار و مزدوران آن از اين كشور اسلامي - كه سابقه اسلاميّت آن به عصر و قرن اول هجرت مي‌رسد- بيرون رانده مي‌شود؛
واللّه غالب على أمره؛ يذلّ الظالمين و يعزّ المؤمنين.
لطف الله صافي
30 جمادي الثانية1433
 

موضوع:

سه شنبه / 2 خرداد / 1391