وریز وجوهات
شخصيّت والاي حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام آن پيشواي عاليقدر، بسيار عظيم‌تر از آن است كه امثال حقير بتوانيم با نگارش مقاله‌‌ای آن را شرح دهيم يا درباره آن كتابی بنگاريم.  از نگاه دانشمندان اهل سنّت علاوه بر دانشمندان و نويسندگان بزرگ...
شنبه: 3 / 04 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به همايش عفاف و حجاب استان اصفهان

بسم الله الرحمن الرحيم

قَالَ اللّه تَعَالي : وَإِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعاً فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ صَدَقَ اللّه ُالعَلِيُّ العَظِيمُ (احزاب،53)
السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته؛
با عرض ادب و احترام به علماء اعلام و دانشمندان حضار محترم كه در اين همايش عالي، براي تكريم و بزرگداشت يكي از اركان بزرگ هويت اسلامي بيش از يك ميليارد و نيم مسلمان جهان حضور دارند، اين سپاس را تقديم مي‌نمايم.
ركن و پايه‌اي كه بانوان مسلمان به آن در جهان امتياز دارند و كرامت و شرافتي كه به آن افتخار مي‌نمايند، ركن قويم و اصيل حجاب است.
پس از يكصد و پنجاه سال، تلاش سياست‌هاي استعماري در حجاب‌زدائي ناكام ماند و با اين‌كه در كشورهايي، مثل تركيه و افغانستان و ايران، عوامل مزدور و بي‌سواد و فاقد غيرت، مثل رضاخان و مصطفي كمال و امان‌الله خان را برانگيختند و به قوه قهر و كشتار و حبس و زور و ارتكاب جنايات بسيار، به ميدان جنگ با حجاب اسلام آمدند، در برابر استقامت مسلمانان شكست خوردند و خودشان از صفحه‌هاي ظلم و جنايت به دار البوار جهنم شتافتند.

قوت ايمان مسلمانان و التزام آنها به سنن اسلامي و حجاب، در كمال استحكام متجلي گرديد. در ايران ما - كه الحمدلله از بركت انقلاب اسلامي، حجاب و عفاف در جايگاه رفيع خود قرار گرفت- بانوان متعهد و متدين به هويت خود؛ به حجابِ به چادر افتخار مي‌كنند.

در كشور تركيه، بازگشت به حجاب، روز به روز بيشتر، و مقامات عالي اين كشور در اعاده اين هويت پيش‌قدم مي‌باشند.
در افغانستان - كه از روز اول امان‌الله خان را خلع نمودند- الحمدلله شجره طيبه حجاب در شرايط فعلي و بيداري اسلامي هر روز شاداب‌تر مي‌شود.
هر چند دشمنان اسلام، دست از معارضه با آن بر نمي‌دارند و با زنان محجبه مسلمان در داخل كشورهاي خود جنگ دارند و با جعل قوانين ضد انساني، و حتي جريمه و ممنوعيت‌هايي، فضا را بر مسلمانان - كه برخي از آنان از اساتيد دانشگاه‌ها هستند- تنگ مي‌كنند، اما با مقاومت و استقامت و اعتراضات قانوني آنها مواجه مي‌شوند، مانند همين جرياني كه در كشور به اصطلاح دروغ آزاد و متمدن فرانسه جاري است، و در اين ميان، اين اعتراف نيز جالب است كه يكي از سران اين دولت‌هاي اسلام‌ستيز، از حمايت ممنوعيت حجاب سرباز مي‌زند و مي‌گويد: مريم طاهره، مادر حضرت مسيح عليهما‌السلام محجبه بوده است.
با اين همه، مسأله حجاب در ميان چالش‌هاي سياسي و سياست اسلام‌زدائي استكباري حفظ شده است، و مسلمانان حتي در كشورهاي مسيحي از بعض كشورهاي اسلامي بيشتر متعهدند كه روي‌پوش مناسب داشته باشند.
ما به اين بانوان فاضل و شجاع كه در ميان آن سياست‌ها در كشورهاي غربي، شخصيت اسلامي خود را با حجاب كامل اعلام مي‌كنند افتخار مي‌كنيم، و از خداوند متعال، قوت روزافزون انقلاب اسلامي كشورمان را در حفظ هويت اسلامي، مخصوصاً حجاب؛ در همه جا و همه نهادها، همه همايش‌ها، همه اجتماعات و مؤسسات فرهنگي، دبستان‌ها، دبيرستان و دانشگاه‌ها و رسانه‌ها مسألت مي‌نماييم.
سزاوار نيست و دور از انتظار است كه بانوي مسلمان، در غرب و قلب اروپا بر حفظ حجاب اسلامي آن‌گونه در برابر فشارهاي دولت‌هاي آنها مقاومت كند، ولى در كشور اسلامي عزيز ما ايران، ترك چادر مد و رايج شود و بعضي از دختران دانشجو بدون چادر باشند.
آنجا ايستادگي و قدرت ايمان و شجاعت و خودباوري باشد، و اينجا گرايش به قهقرا و ترك سنت‌ها و شعارهاي مقدس انقلاب اسلامي ـ العياذ بالله ـ رايج شود. نكته پاياني عرض بنده اين است كه وجوب حجاب در اصل، از ضروريات اسلام است كه قرآن و روايات متواتر بر آن تأكيدات بليغ دارند. هر مسلماني بايد، حفظ اين هويت و اين سنت و اين افتخار را وجهه همت قرار دهد و به آن افتخار نمايد.
از حضرات برگزار كننده اين همايش و شركت‌كنندگان محترم تشكر و تقدير نموده و موفقيت همگان را در اعتلا و عزت مملكت اسلامي و پيروي ازدستورات شرع مقدس تحت عنايات خاصه حضرت بقية‌الله ارواح العالمين له الفدا از خداوند متعال مسألت دارم.
والسلام عليكم ورحمة‌الله وبركاته
لطف‌الله صافي
سوم محرم الحرام 1433

موضوع: 
اخبارپیام‌‌ها
چهارشنبه / 9 آذر / 1390