وریز وجوهات
تقدیر و تشکّر آیت الله العظمی صافی از فعالیت های مرکز خدمات حوزه صبح امروز چهارشنبه 14 رجب المرجب 1438 (23 فروردین1396) حجة الإسلام والمسلمین آقای ربّانی مسئول مرکز خدمات حوزه علمیّه قم، با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی...
یکشنبه: 3 / 02 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به همايش شاعران و مداحان اهل بيت عليهم السلام

بسم الله الرحمن الرحيم
(ولا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله اموات بل احياء ولكن لا تشعرون)
قال الامام ابوعبدالله الصادق عليه السلام: «من انشد في الحسين عليه السلام شعراً فتباكي فله الجنة»
السلام علي الحسين و علي اولاده و اصحابه
السلام علي المهدي الطالب بدم المقتول بكربلا.
سلام بر حسين و سلام بر فرزندان و ياران باوفاي حسين؛ سلام بر عزاداران و سوگواران امام حسين عليه السلام؛ سلام بر شاعران و مديحه‌سرايان دربار آسماني امام حسين عليه السلام؛ سلام بر شما عزيزاني كه افتخار بزرگ شاعري و مدّاحي و نوكري آن حضرت را داريد و با سرودن اشعار، تاريخ را دگرگون مي‌كنيد و راه و رسم زندگي و فداكاري و ايثار‌گري را به جهانيان نشان مي‌دهيد.

شما در حقيقت دانشجوي دانشگاه عالي و جهاني عاشورا هستيد؛ دانشگاهي كه ميليون‌ها نفر در طول تاريخ در آن تحصيل نموده و پير و جوان، زن و مرد، عالم و جاهل و شهر‌نشين و صحرانشين در آن با كمال خضوع و خلوص شركت كرده و درس‌ها و پيام‌هاي انسان‌سازش را شنيده و به ديگران هم ابلاغ نموده‌اند.

دانشگاهي كه در آن بزرگاني همچون شيخ مفيد‌ها، شيخ طوسي‌ها، علامه مجلسي‌ها و ده‌ها دانشمند برجسته و ممتاز و هزاران شهيد، به حضور خود در اين مدرسه‌ي نورانيِ آسماني افتخار مي‌كردند و همه از بركات آن بهره‌مند و از خوان نعمت گسترده‌ي دربار حسيني عليه السلام برخوردار بودند.

يكي از قشرهاي عزيزي كه در دانشگاه باعظمت عاشورا مخلصانه انجام وظيفه مي‌نمايد، طبقه مقدس و عزيز شاعران و مداحان مي‌باشد كه در مواقف بزرگ، مداحي و شعر آنها اثرگذار بوده و در دفاع از حق، نقش آنها ماندگار و بسا يك شعر آنها جامعه‌اي را عوض كرده و انقلابي را به وجود آورده است.
مسلمانان آزادي‌خواه جهان، فرزدق‌ها و سيد حميري‌ها و دعبل‌ها و محتشم‌ها و ديگر شاعران حماسه‌سرا را فراموش نمي‌كنند. اشعار آنها ارواح مرده را زنده مي‌سازد و روح تازه به كالبد جامعه مي‌دمد.
خوشبختانه امروز هم در جامعه‌ي كربلايي ما، شاعران و مديحه‌سرايان بزرگي هستند كه با اشعار خود، هدف قيام امام حسين عليه‌‌السلام را زنده نگه مي‌دارند و در ايفاي خدمت به اسلام و مذهب، امر به معروف و نهي از منكر و احياي سنت‌هاي اسلامي موفق هستند و اين افتخار بزرگ را ذخيره‌ي آخرت خود مي‌دانند.
اينجانب گردهم‌آيي شاعران و مداحان را در مركز حوزه علميه و عش آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين و روضه‌ي منوّره كريمه اهل بيت عليهم السلام گرامي داشته و از همه اين عزيزان مي‌خواهم كه رسالت و پيام عاشورا را به گوش جهانيان و مردم ستمديده برسانند و آنان را به عظمت اين قيام مقدس و وظيفه‌ي خطير امروز مسلمانان آگاه نمايند و قدر مجالس حسيني را كه محل نزول فرشتگان الهي است بدانند، كه در حقيقت اين مجالس دارالبركة، دارالشفاء و دارالرّحمة مي باشند.
اي كاش حقير هم افتخار جاروكشي چنين مجالسي را پيدا مي‌كردم و با همه عزاداران در غم بزرگ سالار شهيدان حضرت ابي عبدالله الحسين عليه السلام شريك مي‌شدم.
«ياليتنا كنا معهم و نفوز فوزا عظيما»
در خاتمه از همه شيعيان و دوستداران اهل البيت عليهم السلام درخواست دارم مهمترين و اولين و آخرين حاجت خود را فرج موفور السرور حضرت ولي الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا بدانند و در اين دو ماه محرم و صفر در مجالس حسيني با انابه و تضرع به درگاه خداوند متعال، فرج آن حضرت را درخواست نموده كه فرمودند:
«و اكثروا الدعاء بتعجيل الفرج فان ذلك فرجكم.»
انشاء‌الله تعالي خداوند متعال باقيمانده غيبت را برما ببخشد و جهان را به نور ظهور منتقم عاشورا و طالب ثارالله منوّر بفرمايد و غم‌ها و مشكلات و گرفتاري‌ها را برطرف نمايد.
اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه و اجعلنا من اعوانه و انصاره به حق محمد و آله الطاهرين
27 ذي الحجة الحرام 1432
لطف الله صافي

موضوع: 
اخبارپیام‌‌ها
پنجشنبه / 3 آذر / 1390