وریز وجوهات
ﺳﺨﻦ ﺑﻪ ذﮐﺮ ﺗﻮ آراﺳﺘﻦ ﻣﺮاد اين است * ﮐﻪ ﭘﯿﺶ اهل هنر ﻣﻨﺼﺒﻲ ﺑﻮد ﻣﺎ را و ﮔﺮ ﻧﻪ ﻣﻨﻘﺒﺖ آﻓﺘﺎب ﻣﻌﻠﻮم است * ﭼﻪ ﺣﺎﺟﺘﺴﺖ ﺑﻪ ﻣﺸّﺎطه روي زﻳﺒﺎ را سخن گفتن از شخصيت با عظمت و والايي که از سوي مسلمان و غيرمسلمان, صدها هزار کتاب و خطابه و مقاله و قصيده و رساله...
جمعه: 1398/08/24 - (الجمعة:17/ربيع الأول/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني به همايش قرآني «مُدهامّتان»/مسجد فاطميه سلام الله عليها -شهرستان گلپايگان

بسم الله الرّحمن الرّحيم
إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ يَهْدي لِلَّتي‏ هِيَ أقْوَم‏

بسيار موجب اميدواري و تقدير و تحسين است كه شهرستان مذهبي گلپايگان با آن سوابقِ درخشانِ علم و معرفت و رجالِ دين و ايمان، اكنون هم در همان راه افتخارآفرينِ حفظِ هويت اسلامي و ولايي و مخصوصاً در تمسّك به هدايت‌هاي قرآني و تعاليم نجات‌بخش اهل‌بيت عليهم‌السّلام (قرآن و عترت) پايدار است. به ويژه جوانان عزيز، با شوق و نشاط، پاسدار اين مكتب انسان‌سازند.
يكي از نمونه‌هاي اين علاقه و فخر و مباهات، جشنوارة قرآنيِ «مُدهامّتان» است. آري! جشنوارة قرآني! چه نام عظيم و چه عنوان بلند و بالايي! جشنوارة قرآني يعني اعلامِ وجودِ قرآني و هويتِ اسلامي و تعهّد به عمل به احكام قرآن. جشنوارة قرآني يعني اعلانِ نجات از تاريكي‌هاي جهل و فسادِ اخلاق و بيزاري از نفاق و جدايي. جشنوارة قرآني يعني حضور براي دريافت پيام‌هاي جهاني و جاوداني قرآن:
«كِتابٌ أنْزَلْناهُ إِلَيْكَ لِتُخْرِجَ النّاسَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ»

همة تاريكي‌ها بايد برطرف شود و همه‌جا به نور علم، معرفت و ولايت اهل‌بيت عليهم‌السّلام و پيشرفت، ترقّي و تسخير قلّه‌هاي بينش و بصيرت، روشن و منوّر باشد.

اين‌جانب، اين حضورها و ابراز شخصيّت ديني و اسلامي را به همة برادران و خواهران عزيز و همشهريان محترم، تبريك عرض مي‌كنم و از همگان مي‌خواهم كه در حفظ هويّت اسلامي اين شهر، كه در طول تاريخ انوار آن در لَمَعان و اكنون هم شهرت جهاني دارد، مخصوصا مبارزه با غرب‌گرايي و اسلام‌ستيزي و بدحجابي، به تعهّدات ديني خود عمل نمايند و در رعايت حال زيردستان و طبقة محروم، هرچه در توان دارند، اخوّت اسلامي ِ خود را اظهار نمايند و همواره بر مسرّت قلب حضرت بقيّه الله مولانا المهدي ارواح العالمين له الفداء بيفزايند.
15 شوّال المكرّم 1432
دعاگو ـ لطف الله صافي

 

موضوع:

جمعه / 25 شهريور / 1390