وریز وجوهات
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به مناسبت ارتحال عالم ربّانی آیة ‌الله حاج آقا مرتضی اشرفی شاهرودی ره   بسم الله الرحمن الرحیم   إنّا لله و إنّا إلیه راجعون   حضرت آیة الله آقای...
جمعه: 1397/06/30 - (الجمعة:11/محرم/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني به همايش قرآني «مُدهامّتان»/مسجد فاطميه سلام الله عليها -شهرستان گلپايگان

بسم الله الرّحمن الرّحيم
إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ يَهْدي لِلَّتي‏ هِيَ أقْوَم‏

بسيار موجب اميدواري و تقدير و تحسين است كه شهرستان مذهبي گلپايگان با آن سوابقِ درخشانِ علم و معرفت و رجالِ دين و ايمان، اكنون هم در همان راه افتخارآفرينِ حفظِ هويت اسلامي و ولايي و مخصوصاً در تمسّك به هدايت‌هاي قرآني و تعاليم نجات‌بخش اهل‌بيت عليهم‌السّلام (قرآن و عترت) پايدار است. به ويژه جوانان عزيز، با شوق و نشاط، پاسدار اين مكتب انسان‌سازند.
يكي از نمونه‌هاي اين علاقه و فخر و مباهات، جشنوارة قرآنيِ «مُدهامّتان» است. آري! جشنوارة قرآني! چه نام عظيم و چه عنوان بلند و بالايي! جشنوارة قرآني يعني اعلامِ وجودِ قرآني و هويتِ اسلامي و تعهّد به عمل به احكام قرآن. جشنوارة قرآني يعني اعلانِ نجات از تاريكي‌هاي جهل و فسادِ اخلاق و بيزاري از نفاق و جدايي. جشنوارة قرآني يعني حضور براي دريافت پيام‌هاي جهاني و جاوداني قرآن:
«كِتابٌ أنْزَلْناهُ إِلَيْكَ لِتُخْرِجَ النّاسَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ»

همة تاريكي‌ها بايد برطرف شود و همه‌جا به نور علم، معرفت و ولايت اهل‌بيت عليهم‌السّلام و پيشرفت، ترقّي و تسخير قلّه‌هاي بينش و بصيرت، روشن و منوّر باشد.

اين‌جانب، اين حضورها و ابراز شخصيّت ديني و اسلامي را به همة برادران و خواهران عزيز و همشهريان محترم، تبريك عرض مي‌كنم و از همگان مي‌خواهم كه در حفظ هويّت اسلامي اين شهر، كه در طول تاريخ انوار آن در لَمَعان و اكنون هم شهرت جهاني دارد، مخصوصا مبارزه با غرب‌گرايي و اسلام‌ستيزي و بدحجابي، به تعهّدات ديني خود عمل نمايند و در رعايت حال زيردستان و طبقة محروم، هرچه در توان دارند، اخوّت اسلامي ِ خود را اظهار نمايند و همواره بر مسرّت قلب حضرت بقيّه الله مولانا المهدي ارواح العالمين له الفداء بيفزايند.
15 شوّال المكرّم 1432
دعاگو ـ لطف الله صافي

 

موضوع: