وریز وجوهات
باسمه تعالی با عرض تسلیت مجدد به خانواده‌های داغدار بازماندگان حادثه اسفناک سقوط هواپیما و همچنین تسلیت به خانواده‌های محترم جان‌باختگان در کرمان و طلب رحمت و مغفرت الهی برای آنان و صبر و اجر برای بازماندگان به اطلاع می‌رساند؛ که روز چهارشنبه ۹۸/...
پنجشنبه: 1398/12/1 - (الخميس:25/جمادى الآخر/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
متن پيام مرجع عاليقدر به مناسبت فاجعه دردناك قحطي در سومالي و اجازه مصرف ثلث سهم امام عليه السلام

 

بسم الله الرحمن الرحيم
قال الله الحكيم: و يؤثرون علي انفسهم و لو كان بهم خصاصه
مناظر و تصاويري كه از مسلمانان قحطي زده كشور سومالي در رسانه‌ها نشان داده مي‌ شود دل هر انساني را به درد مي‌آورد.
اگر تمام مسلمانان جهان به وظيفه اسلامي خود عمل مي‌كردند بخصوص در اين ماه مبارك رمضان كه يكي از وظايف اصلي روزه‌داران اطعام به مستمندان مي باشد مسلّما اين چنين وضعيت اسفبار براي آنان پديد نمي‌آمد .امروز همه مسلمانان بايد به كمك برادران و خواهران ديني خود بشتابند و كودكان معصوم و بزرگسالان را از مرگ حتمي نجات دهند.
اين هم براي ما يك امتحان بزرگ،‌محسوب مي‌شود. ملت مسلمان ايران كه هميشه در اين حالات سخت به مستمندان و محرومان، كمك شاياني مي‌نموده است اكنون هم ايثار نموده و حتي با كم كردن در مصارف روزانه خود حيات واقعي را به آنان هديه نمايند و قلب مقدس مولايمان حضرت بقية الله الاعظم عجل الله تعالي فرجه الشريف را از خود خشنود نمايند.

مومنين ايثارگر علاوه بر تبرعات شخصي خود مجازند از ثلث سهم مبارك امام عليه السلام بپردازند.

 از خداوند متعال مسئلت دارم رحمت بيكران خود را بر همه روزه‌داران و ايثارگران نازل بفرمايد و ما را از اين آزمايش بزرگ، سرافراز بيرون آورد.
 چهارم رمضان المبارك 1432
 لطف الله صافي  
 
 

شايان ذكر است مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مبلغ 5 ميليون تومان جهت كمك به قحطي زدگان سومالي اهدا نمودند.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

موضوع:

جمعه / 14 مرداد / 1390