وریز وجوهات
صبح یکشنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۶، سردار اشتري فرمانده محترم نيروي انتظامي با هیئت همراه، با حضور در بیت مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمی صافي گلپايگاني مدّ ظله الوارف ديدار کردند. در ابتداي اين ديدار، سردار اشتري گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه های نيروي...
پنجشنبه: 27/مهر/1396 (الخميس: 28/محرم/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به المپياد قرآني دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم

 

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم.
و قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: ان هذا القرآن هو النور المبین و الحبل المتین و العروة الوثقی.
حضرات اولیاء محترم دانشگاه علوم و معارف قرآن كریم و شركت‌كنندگان در المپیاد قرآنی؛
السلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته
قال الله تعالی كتاب انزلناه الیك لتخرج الناس من الظلمات الی النور.
قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: اذا التبست علیكم الفتن كقطع اللیل المظلم فعلیكم بالقرآن
جهان معاصر اگرچه در صنعت و تكنیك رو به جلو و پیشرفت است اما در اخلاق و معنویات و رعایت حقوق و بینش و خودسازی غرق در كمبودها و تاریكی‌هاست. مادی‌گرایی و الحاد‌پذیری حیات نسل معاصر را تهدید می‌نماید و تحیر و سرگردانی‌ها را روزافزون كرده است.
بلا و بلكه بلیّات این تمدن به ظاهر آراسته و در باطن بی‌محتوا، در مسلمانان نیز اثر كرده است و نسل جدید مسلمانان را هدف قرار داده است. دوری از هدایت‌های قرآن مجید در چنین شرایطی بسیار خطرناك است.
شفای همه امراض روحی ما و همه بشریت، آشنایی با هدایت‌های قرآن مجید است كه بشر را از تاریكی‌ها به نور و روشنایی و از سقوط در منجلاب‌های فساد، نجات می‌دهد.
قرآن، نور مبین و حبل متین و عروة الوثقی و دستور رستگاری و خلاصی از اوهام و خرافات و هدایت به اندیشه‌های تابناك و معارف عالیه حقیقیه است. برای ترویج و دعوت قرآن، هیچ وسیله‌ای بهتر از خود قرآن و نشر هدایت‌های آن نیست. هرچه بیشتر با قرآن آشنا شویم و به سایه‌ی قرآن پناه ببریم به مراتب بصیرت و آگاهی بیشتری نائل می‌شویم.
حضرت رسول اكرم صلی الله علیه و آله امت خود را با قرآن، از مهالك و سقوط در پرتگاه‌ها بیمه فرموده است كه تا دنیا،‌ دنیاست و جهان پایدار است هر زمان دیدید فتنه‌های گوناگون به شما روی آورده و جهات عقلانی و انسانی شما در خطر افتاده به قرآن بازگشت كنید كه همه بلاها و تاریكی‌ها مرتفع می‌شود و جامعه شما نو و جدید ‌می‌شود.
حقیر این حركت بزرگ قرآنی را كه در كشور با تأسیس دانشگاه علوم و معارف قرآن كریم انجام شده و المپیاد قرآنی را بسیار امید‌بخش و موجب كمال رشد و شعور اسلامی و خدمت بزرگ به دنیا‌ی معاصر می‌دانم و به سهم خود از همه عزیزانی كه افتخار این خدمت بسیار نورانی را دارند تشكر و تقدیر می‌كنم.
امیدوارم با كوشش‌هایی كه در این راه انجام می‌شود تحت عنایات عِدل عزیز قرآن حضرت بقیة‌الله ارواح العالمین له الفداء، ‌سرافراز باشید.
21 جمادی الاولی 1432
5/2/1390
لطف الله صافی

موضوع:

دوشنبه / 5 ارديبهشت / 1390