وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم اَسْئَلُكَ بِحَقِّ هذَا الْيَومِ الَّذِي جَعَلتَهُ لِلْمُسْلِمِينَ عِيداً(۱)   غرض از «عيد» نه آن است كه از باب جلال جامه ناز بپوشند به الطاف مزيد اي خوش آن عيد، كز آن شاه و گدا خوش باشند كه چنين «عيد سعيد» است...
پنجشنبه: 1399/03/8
نسخه مناسب چاپSend by email
پيام آيت الله العظمي صافي به ستاد بزرگداشت دهه‌ي غدير مازندران

 

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي جعل اكمال دينه و اتمام نعمته بولاية مولينا امير المومنين و الائمة المعصومين عليهم السلام

و سلام بر شما مردم متديّن و ولائي استان مازندران
درود و تحيّت بر شما غديريان و برگزاركنندگان جشن‌هاي بزرگ غدير و خادمان و چاكران با اخلاص خورشيد عالم تاب و ولايت و امامت وحضرت مولي الموحدين امير المومنين عليه افضل صلوات المصلّين.
حقيقت اين است كه شيعه براي غدير و غدير همه چيز شيعه است. شيعه با غدير معنا پيدا مي‌كند و با غدير هويّت خود را مي‌يابد و هويت شيعه غديري است.
غدير رمز پايداري و استقامت آزاد مردان جهان در مقابل حكومت‌هاي طاغوتي و مستكبرين است.
بركه‌ي جوشان غدير است كه تشنه‌گان حقيقت و عدالت را در طول تاريخ سيراب مي‌كند و درخت تنومند خداپرستي و توحيد و نبوّت و معاد را آبياري مي‌نمايد.

آنكه از چشمه‌ي زلال غدير نوش‌جان گرفت حيات جاوداني يافت و زندگي برايش معنا پيدا كرد و آنكه قطره‌اي از غدير و بركه‌ي با بركت او نوشيد به حوض كوثر نبوي اتصال پيدا كرد كه :

لاظمأً بعده ابداً

غديريان كه كاسه‌ي زلال اين بركه را سركشيدند مست ولاي جام علوي گشتند و هر آنچه داشتند در اين راه فدا نمودند.
صفحه‌ي غدير هنوز پايان نيافته است و تا ظهور موفور السرور آخرين خورشيد از سلاله‌ي غدير ادامه دارد و عاشقان غدير منتظر جانفشاني در ركاب فرزند غدير مي‌باشند.
غدير صراطي است كه رهپويان حقيقت بايد از آن عبور كنند و گمشدگان در وادي خوف و خطر و تاريكي و ضلالت راه خود را به آن مقصد به اتمام برسانند.
آري غدير روز ميثاق و روز بيعت مجدد با مولاي انسانيت و با يگانه امام دادگستر و مظلوم جهان بشريت است.
چه بگوييم درباره‌ي غدير كه هر چه بگوييم و هزاران كتاب در وصف آن نوشته شود، هنوز هم چيزي گفته نشده و عقول و افكار انسان‌ها عاجز و ناتوان از آن مي‌باشند ولي خودمان را دلخوش مي‌كنيم كه با برگزاري جشن‌ها و همايش‌ها و سرودن اشعار در مدح آن امام همام مقداري ولو اندك از اين دِين بزرگ را ادا كنيم كه امام رضا عليه الصلاة و السلام فرمودند: غدير روز شادي و روز لبخند زدن بر شيعيان و روز نشاط و سرور است.
خداي بزرگ را به صاحب غدير مي‌خوانيم كه هميشه در اين خدمت بزرگ موفق باشيد و چراغ جشن‌هاي پرشكوه دهه‌ي مباركه‌ي غدير را هميشه روشن نگه داريد و تا روز قيامت به نسل‌هاي آينده برسانيد و قلب مقدس‌ قطب عالم امكان حضرت صاحب العصر و الزّمان روحي و ارواح العالمين له الفدا را خوشنود نماييد و مشمول دعاي آن حضرت باشيد.
در خاتمه از اهالي مؤمن و غديري شهرستان ساري كه همه ساله اين افتخار بزرگ را داشته‌اند و دهه‌ي مباركه‌ي غدير را باشكوه بسيار زياد جشن مي‌گيرند بالخصوص تقدير و تشكر نموده و مزيد توفيقات همگان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

و السلام عليكم و رحمة الله
پانزدهم ذي‌الحجة الحرام 1430
لطف الله صافي

موضوع:

شنبه / 14 آذر / 1388