وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
چهارشنبه: 2 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به همايش قرآن و دانشگاه/ آبان 88- دانشگاه خواجه نصير

 

بسم الله الرحمن الرحيم

ان هذا القرآن يهدي للتي هي اقوم. صدق الله العلي العظيم

السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
با تبريك هفته قرآن و دانشگاه به جميع دانشگاهيان و دانشجويان عزيز و اساتيد محترم و تعظيم و تكريم از اين حركت مقدس قرآني كه نويدبخش فتح قله‌هاي حقايق و درس علوم وحياني و معارف عميق قرآني است به طور اجمال و براي اينكه اينجانب نيز در اين خوان گسترده علم و بصيرت و بينش و فوائد رحماني آن با كمال خضوع شركت كرده باشم، توجه آن جمع دانشور و معارف‌پرور را به معاني و پيام‌هاي بلند و ژرف عميقي كه از همين آيه شريفه استفاده مي‌شود جلب مي‌نمايم.

حق اين است كه اگرچه در طول چهارده قرن قرآن‌پژوهشي و كاوش و تحقيق و بررسي هدايت‌هاي قرآن همواره ادامه داشته و در شعب مختلف علوم قرآني علماي بزرگ و دانشمندان عالي‌مقام و مفسران نامدار و تفكر آن همواره رو به جلو بوده‌اند ولي بايد گفت هنوز هم در كلاس‌هاي نخست و آغاز كارند و نورافشاني قرآن به مرور اعصار بيشتر و بيشتر مي‌شود.

تفاسيري كه براي قرآن مجيد نوشته شده هم از جهت محتوا و هم از جهت حجم بسيار با اهميت و با عظمت است؛ تنها يك دوره تفسيري كه به دستور حلف بن احمد ساماني و توسط گروهي از علماي عصر او نوشته شد، حجم آن به قدري بزرگ بود كه كتابخانه‌ وسيعي را شامل مي‌شد. حتي بيگانگان منصف در برابر اين كتاب آسماني سرِ خضوع و احترام بر زمين گزارده‌اند و قرآن بيش از اينكه كتاب چهارده قرن گذشته باشد كتاب اين عصر و عصر‌هاي آينده است.
گرايش دانشگاه‌هاي عزيز به قرآن‌پژوهي و آشنايي بيشتر با كتاب جداً در زمان ما در خور كمال تقدير و تحسين است. اميد است كه اين برنامه روز به روز مورد استقبال بيشتر قرار گيرد و يگانه عِدل قرآن حضرت بقية الله مولانا المهدي ارواحنا له الفدا كه به موجب حديث متواتر ثقلين عِدل حاضر قرآن مجيد هستند از آن مسرور و خشنود شوند.
بنده اين توفيق بزرگ را به اعضاي علمي و اساتيد والا مقام و دانشجويان عزيز دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي بالخصوص تبريك مي‌گويم و دوام اين افتخار بزرگ را براي آنان از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

26 ذي القعده 1430
مطابق با 23 آذر ماه 1388
لطف الله صافي

موضوع:

يكشنبه / 24 آبان / 1388