وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
يكشنبه: 1398/09/17 - (الأحد:11/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
بیانات آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در خصوص حوادث یمن

 

دکتر امیرعبداللّهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، امروز با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی دیدار کرد.
ایشان در ابتدای این دیدار، گزارشی از اوضاع جاری منطقه و حوادث تجاوز عربستان به یمن ارائه داد.
معظّم له با تشکّر از ایشان و اقدامات وزارت خارجه در این رابطه فرمودند: حوادث مهمّی که در منطقه رخ داده است، باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد و با دقت کامل و تأمل زیاد، اقدام مناسب را انجام داد.
ایشان با توجّه به حوادث یمن و تجاوز جنایتکارانه عربستان سعودی به مردم مظلوم و بی دفاع یمن فرمودند: چرا باید جوامع بین المللی و بخصوص سازمان ملل در مقابل کشتار مردم بی گناه یمن بی تفاوت باشند و چرا بجای اینکه از مظلوم دفاع کرده و داد او را از ظالم بگیرند، این سازمان – که وظیفه حمایت از مظلوم بی گناه و بی دفاع را دارد- علیه آنان قطعنامه صادر می کند و در حقیقت، دست ظالم را در ادامه جنایات خود باز می گذارد؟
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ادامه بیانات خود افزودند: حکّام عربستان باید بدانند که این تجاوز جنایتکارانه سرانجام خوبی برای آنان ندارد و باید پاسخگوی این همه قتل و غارت باشند. مردمی بی گناه؛ اعم از کودک و زن و پیر و جوان به دست ظالمین جنایتکار در این چند روز به خاک و خون افتاده اند، آیا نباید کشورهای عربی و جهان اسلام از آنها حمایت کنند؟
مرجع عالیقدر با اشاره به وظیفه وزارت امور خارجه افزودند: امروز مردم یمن مظلوم هستند و وظیفه اصلی وزارت خارجه کشور این است که با دیپلماسی قوی وارد شده و بتواند دست ظالم را از آنها کوتاه نماید.
خوشبختانه تا به حال هم اقدامات خوبی از طرف این وزارتخانه انجام شده و باید این مسیر ادامه پیدا کند و مسئولان دیپلماسی کشور، تعامل با کشورهای منطقه و جهان اسلام را سرلوحه اصلی کارهای خود قرار دهند.
معظّم له در خاتمه برای پیروزی مردم بی دفاع یمن و مظلومین منطقه دعا نموده و از خداوند متعال خذلان و نابودی دشمنان اسلام را مسألت نمودند و برای توفیق بیشتر آقایان وزارت خارجه جهت خدمت به اسلام و مملکت اسلامی دعا کردند.

موضوع:

پنجشنبه / 27 فروردين / 1394