وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
دوشنبه: 1399/04/23
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رئيس تبليغات اسلامي استان قم:
سازمان تبليغات فعاليت‌هاي برون‌مرزي خود را گسترش دهد.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز سه‌شنبه 7/7/88 رئیس و جمعی از مدیران اداره كل تبلیغات اسلامی قم را به حضور پذیرفتند.

در این دیدار معظم له فرمودند: در گذشته علما و بزرگان دینی فعالیت‌های تبلیغی در مناطق مختلف را آسیب‌شناسی می‌كردند و مسائل معنوی و تبلیغی مردم حتی در مناطق دورافتاده را هم مورد توجه قرار می‌دادند.

ایشان ادامه دادند: هم اكنون نیز ضرورت آسیب‌شناسی مسئله تبلیغ و سنجش میزان فراگیری مردم از آموزه‌های دینی احساس می شود و در این زمینه باید برنامه ریزی شود.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز سه‌شنبه 7/7/88 رئيس و جمعي از مديران اداره كل تبليغات اسلامي قم را به حضور پذيرفتند.

در اين ديدار معظم له فرمودند: در گذشته علما و بزرگان ديني فعاليت‌هاي تبليغي در مناطق مختلف را آسيب‌شناسي مي‌كردند و مسائل معنوي و تبليغي مردم حتي در مناطق دورافتاده را هم مورد توجه قرار مي‌دادند.

ايشان ادامه دادند: هم اكنون نيز ضرورت آسيب‌شناسي مسئله تبليغ و سنجش ميزان فراگيري مردم از آموزه‌هاي ديني احساس مي شود و در اين زمينه بايد برنامه ريزي شود.

مرجع تقليد شيعيان اهتمام سازمان تبليغات اسلامي در فعاليت‌هاي فرهنگي و تبليغي را قابل تقدير دانستند و اظهار داشتند: مسئولان بايد فرصت را غنيمت بشمارند و فعاليت‌هاي تبليغي را در گستره جهاني عرضه كنند.

حضرت آيت الله العظمي صافي تاكيد كردند: تمامي فعاليت‌هايي كه از سوي حوزه‌هاي علميه و سازمان‌هايي همچون تبليغات اسلامي در سطح كشور انجام مي‌شود، بايد در راستاي فعاليت‌هاي انبيا و ائمه اطهارعليهم السلام باشد.

ايشان در ادامه فرمودند: تلاش‌هايي كه اين سازمان‌ها براي تبليغ دين مبين اسلام، آشنايي مردم با معارف اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام و رشد بصيرت ديني و معنوي مردم انجام مي‌دهند در هيچ كشوري به اين اندازه مشاهده نمي‌شود.

معظم له افزودند: آشنايي مردم با فرهنگ و آموزه‌هاي اهل بيت عليهم السلام و اخلاق اسلامي و همچنين احياي سنت حسنه امر به معروف و نهي از منكر باعث هدايت بشر در مسير سعادت حقيقي مي‌شود.

مرجع تقليد شيعيان، گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي و تبليغي سازمان تبليغات اسلامي در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي را خواستار شدند و فرمودند: با اينكه زمينه‌هاي جذب شهروندان كشورهاي خارجي به اسلام فراهم است ولي تبليغ معارف انبياي الهي در بسياري از كشورها ضعيف بوده و سازمان تبليغات اسلامي بايد اين خلاء را جبران كند و به گسترش فعاليت‌هاي برون مرزي خود بپردازد.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي تصريح كردند: دشمنان اسلام بيشترين بودجه و اعتبارات خودشان را صرف فعاليت‌هاي ضد ديني و اسلامي مي‌كنند و در اين راستا بايد از طريق اختصاص بودجه‌هاي بيشتر و امكانات و تجهيزات مناسب، مسئله تبليغ را جهاني كرد.

معظم له خاطرنشان كردند: سازمان تبليغات اسلامي بايد از طريق روحانيون و مبلغان ديني، اسلام را همان گونه كه هست به مردم عرضه كند.

 

موضوع:

پنجشنبه / 9 مهر / 1388