وریز وجوهات
عصر امروز چهارشنبه  ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٣٨، مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با معظم له دیدار کردند.  
دوشنبه: 7 / 01 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رئيس تبليغات اسلامي استان قم:
سازمان تبليغات فعاليت‌هاي برون‌مرزي خود را گسترش دهد.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز سه‌شنبه 7/7/88 رئیس و جمعی از مدیران اداره كل تبلیغات اسلامی قم را به حضور پذیرفتند.

در این دیدار معظم له فرمودند: در گذشته علما و بزرگان دینی فعالیت‌های تبلیغی در مناطق مختلف را آسیب‌شناسی می‌كردند و مسائل معنوی و تبلیغی مردم حتی در مناطق دورافتاده را هم مورد توجه قرار می‌دادند.

ایشان ادامه دادند: هم اكنون نیز ضرورت آسیب‌شناسی مسئله تبلیغ و سنجش میزان فراگیری مردم از آموزه‌های دینی احساس می شود و در این زمینه باید برنامه ریزی شود.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز سه‌شنبه 7/7/88 رئيس و جمعي از مديران اداره كل تبليغات اسلامي قم را به حضور پذيرفتند.

در اين ديدار معظم له فرمودند: در گذشته علما و بزرگان ديني فعاليت‌هاي تبليغي در مناطق مختلف را آسيب‌شناسي مي‌كردند و مسائل معنوي و تبليغي مردم حتي در مناطق دورافتاده را هم مورد توجه قرار مي‌دادند.

ايشان ادامه دادند: هم اكنون نيز ضرورت آسيب‌شناسي مسئله تبليغ و سنجش ميزان فراگيري مردم از آموزه‌هاي ديني احساس مي شود و در اين زمينه بايد برنامه ريزي شود.

مرجع تقليد شيعيان اهتمام سازمان تبليغات اسلامي در فعاليت‌هاي فرهنگي و تبليغي را قابل تقدير دانستند و اظهار داشتند: مسئولان بايد فرصت را غنيمت بشمارند و فعاليت‌هاي تبليغي را در گستره جهاني عرضه كنند.

حضرت آيت الله العظمي صافي تاكيد كردند: تمامي فعاليت‌هايي كه از سوي حوزه‌هاي علميه و سازمان‌هايي همچون تبليغات اسلامي در سطح كشور انجام مي‌شود، بايد در راستاي فعاليت‌هاي انبيا و ائمه اطهارعليهم السلام باشد.

ايشان در ادامه فرمودند: تلاش‌هايي كه اين سازمان‌ها براي تبليغ دين مبين اسلام، آشنايي مردم با معارف اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام و رشد بصيرت ديني و معنوي مردم انجام مي‌دهند در هيچ كشوري به اين اندازه مشاهده نمي‌شود.

معظم له افزودند: آشنايي مردم با فرهنگ و آموزه‌هاي اهل بيت عليهم السلام و اخلاق اسلامي و همچنين احياي سنت حسنه امر به معروف و نهي از منكر باعث هدايت بشر در مسير سعادت حقيقي مي‌شود.

مرجع تقليد شيعيان، گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي و تبليغي سازمان تبليغات اسلامي در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي را خواستار شدند و فرمودند: با اينكه زمينه‌هاي جذب شهروندان كشورهاي خارجي به اسلام فراهم است ولي تبليغ معارف انبياي الهي در بسياري از كشورها ضعيف بوده و سازمان تبليغات اسلامي بايد اين خلاء را جبران كند و به گسترش فعاليت‌هاي برون مرزي خود بپردازد.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي تصريح كردند: دشمنان اسلام بيشترين بودجه و اعتبارات خودشان را صرف فعاليت‌هاي ضد ديني و اسلامي مي‌كنند و در اين راستا بايد از طريق اختصاص بودجه‌هاي بيشتر و امكانات و تجهيزات مناسب، مسئله تبليغ را جهاني كرد.

معظم له خاطرنشان كردند: سازمان تبليغات اسلامي بايد از طريق روحانيون و مبلغان ديني، اسلام را همان گونه كه هست به مردم عرضه كند.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
پنجشنبه / 9 مهر / 1388