وریز وجوهات
به گزارش مرکز تنظیم و نشر آثار مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، همزمان با برگزاری سی‌امین نمایشگاه بین المللی کتاب، این ناشر با عرضه بیش از صد عنوان کتاب از آثار قرآنی، روایی، فقهی، اصولی، تاریخی، سفرنامه، اشعار و ردّیه‌ها و ... از آثار...
سه شنبه: 9 / 03 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مديران شهرداري تهران:
تهران بايد الگو و نماد فرهنگ اسلامي باشد.

حضرت آیت الله العظمی صافی روز پنج‌شنبه 9/7/88 جمعی از مدیران و معاونین مناطق 22 گانه‌ی شهرداری تهران را به حضور پذیرفتند.
در این دیدار معظم له با اشاره به موقعیت حساس تهران به عنوان پایتخت ایران اسلامی اظهار داشتند: تهران باید یك شهر نمونه به عنوان مركزیت علم و تمدن باشد و نسبت به مسایل فرهنگی، رویكردی دینی متناسب با شأن دولت شیعه جمهوری اسلامی داشته باشد.

حضرت آيت الله العظمي صافي روز پنج‌شنبه 9/7/88 جمعي از مديران و معاونين مناطق 22 گانه‌ي شهرداري تهران را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار معظم له با اشاره به موقعيت حساس تهران به عنوان پايتخت ايران اسلامي اظهار داشتند: تهران بايد يك شهر نمونه به عنوان مركزيت علم و تمدن باشد و نسبت به مسايل فرهنگي، رويكردي ديني متناسب با شأن دولت شيعه جمهوري اسلامي داشته باشد.
ايشان با اشاره مسايل و مشكلات فرهنگي و اخلاقي تهران ابراز داشتند: از مسئولين توقع داريم به نكات فرهنگي ايران دقت‌نظر ويژه‌اي داشته باشند و به فرهنگ‌سازي نسبت به پايتخت ايران توجه خاصي معطوف دارند.
معظم‌له در خصوص ابعاد تاريخي پايتخت‌هاي كشورهاي مختلف و تاثير اين مراكز در ساختار فكري جامعه افزودند: در دنيا هر كجا به عنوان پايتخت مطرح بوده است نماد فرهنگ و آداب آن كشور به شمار مي‌آمده و به همين جهت آنچه از تهران به عنوان مركز علمي انتظار داريم اين است كه در همه ابعاد نمونه باشد.
حضرت آيت‌الله صافي‌گلپايگاني با اشاره به اينكه بايد مناطق فرهنگي، علمي و تفكر تشيع را در تهران تقويت نمود تصريح كردند: نبايد طوري عمل كرد كه يك فرد غيرايراني در بازديد از تهران ذهنيت منفي برايش پيدا شود و فرهنگ شيعي- اسلامي ايران را به گونه‌اي نامناسب بفهمد.
در ابتداي اين ديدار اماني معاون شهرداري تهران ضمن گزارشي از فعاليت‌هاي شهرداري تهران در خصوص طرح‌هايي با محوريت معنوي و ديني خاطرنشان كرد: در جهت فرهنگ‌سازي شيعي و مهدوي در قالب طرح كوثر 4 با احداث 40 مسجد و پايگاه مهدوي در سطح شهر تهران قصد داريم علاوه بر گسترش فعاليت‌هاي مذهبي خود در فرهنگسراهاي سطح شهر به صورت جدي و اساسي مسايل مذهبي تهران را سازماندهي كنيم.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
شنبه / 11 مهر / 1388