وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
پنجشنبه: 1397/03/31 - (الخميس:7/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مديران شهرداري تهران:
تهران بايد الگو و نماد فرهنگ اسلامي باشد.

حضرت آیت الله العظمی صافی روز پنج‌شنبه 9/7/88 جمعی از مدیران و معاونین مناطق 22 گانه‌ی شهرداری تهران را به حضور پذیرفتند.
در این دیدار معظم له با اشاره به موقعیت حساس تهران به عنوان پایتخت ایران اسلامی اظهار داشتند: تهران باید یك شهر نمونه به عنوان مركزیت علم و تمدن باشد و نسبت به مسایل فرهنگی، رویكردی دینی متناسب با شأن دولت شیعه جمهوری اسلامی داشته باشد.

حضرت آيت الله العظمي صافي روز پنج‌شنبه 9/7/88 جمعي از مديران و معاونين مناطق 22 گانه‌ي شهرداري تهران را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار معظم له با اشاره به موقعيت حساس تهران به عنوان پايتخت ايران اسلامي اظهار داشتند: تهران بايد يك شهر نمونه به عنوان مركزيت علم و تمدن باشد و نسبت به مسايل فرهنگي، رويكردي ديني متناسب با شأن دولت شيعه جمهوري اسلامي داشته باشد.
ايشان با اشاره مسايل و مشكلات فرهنگي و اخلاقي تهران ابراز داشتند: از مسئولين توقع داريم به نكات فرهنگي ايران دقت‌نظر ويژه‌اي داشته باشند و به فرهنگ‌سازي نسبت به پايتخت ايران توجه خاصي معطوف دارند.
معظم‌له در خصوص ابعاد تاريخي پايتخت‌هاي كشورهاي مختلف و تاثير اين مراكز در ساختار فكري جامعه افزودند: در دنيا هر كجا به عنوان پايتخت مطرح بوده است نماد فرهنگ و آداب آن كشور به شمار مي‌آمده و به همين جهت آنچه از تهران به عنوان مركز علمي انتظار داريم اين است كه در همه ابعاد نمونه باشد.
حضرت آيت‌الله صافي‌گلپايگاني با اشاره به اينكه بايد مناطق فرهنگي، علمي و تفكر تشيع را در تهران تقويت نمود تصريح كردند: نبايد طوري عمل كرد كه يك فرد غيرايراني در بازديد از تهران ذهنيت منفي برايش پيدا شود و فرهنگ شيعي- اسلامي ايران را به گونه‌اي نامناسب بفهمد.
در ابتداي اين ديدار اماني معاون شهرداري تهران ضمن گزارشي از فعاليت‌هاي شهرداري تهران در خصوص طرح‌هايي با محوريت معنوي و ديني خاطرنشان كرد: در جهت فرهنگ‌سازي شيعي و مهدوي در قالب طرح كوثر 4 با احداث 40 مسجد و پايگاه مهدوي در سطح شهر تهران قصد داريم علاوه بر گسترش فعاليت‌هاي مذهبي خود در فرهنگسراهاي سطح شهر به صورت جدي و اساسي مسايل مذهبي تهران را سازماندهي كنيم.

 

موضوع:

شنبه / 11 مهر / 1388