وریز وجوهات
جامعه منتظر، جامعه امیدوار (یادداشت از معظّم له) بایدها و نبایدهای منتظران (گفتاری از معظّم له) بامداد اميد (نوشتاری از معظّم له) روز رهایی (سروده معظّم له)         جامعه منتظر، جامعه اميدوار (یادداشتی...
پنجشنبه: 1397/03/3 - (الخميس:8/رمضان/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار رئيس مجلس اعلاي عراق با حضرت آيت الله العظمي صافي

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز دوشنبه 20/7/88 رئيس مجلس اعلاي عراق، حجة الاسلام سيد عمار حكيم فرزند مرحوم سيد عبدالعزيز حكيم را به حضور پذيرفتند.
در ابتداي اين ديدار حجة الاسلام سيد عمار حكيم از عنايت ويژه حضرت آيت الله العظمي صافي و ارسال پيام تسليت به مناسبت درگذشت حاج سيد عبدالعزيز حكيم، تشكر و قدرداني كرد و از توجه مراجع و روحانيت قم نسبت به مسايل جاري كشور عراق و حساسيت ويژه معظم له به كشور عراق تشكر كرد.

حضرت آيت الله العظمي صافي با طلب مغفرت و علو درجات براي رئيس پيشين مجلس اعلاي عراق، از خاندان حكيم به عنوان يكي از خاندان‌ اثرگذار در تاريخ عراق و منطقه ياد كردند و فرمودند: خاندان‌ حكيم خود يك تاريخ مي‌باشند و آن هم يك تاريخي پرافتخار براي مسلمانان به ويژه شيعيان و حوزه علميه كهنسال عراق.
ايشان با اشاره به تعداد زياد شهداء خاندان حكيم فرمودند: ده‌ها نفري كه از اين خاندان در راه اعتلاي كشور مذهبي عراق و در راه برقراري حكومت مردمي و اسلامي در عراق شهيد شده‌اند، همه براي مسلمانان به ويژه عراقي‌ها مايه‌ي مباهات و تكريم مي‌باشند.
معظم له با توجه به انتخابات آينده عراق فرمودند: همه بايد با اتحاد و انسجام كامل و با پيروي از مراجع محترم نجف اشرف دين خود را به استقلال و عزت و اقتدار عراق اسلامي ادا كنند.
ايشان با تأكيد بر يكپارچگي گروه‌ها و احزاب شيعه يادآور شدند: اگر بخواهيم دشمنان را از عراق مأيوس كنيم حتماً بايد با وحدت و انسجام در اين انتخابات شركت نمود.
معظم له اظهار داشتند: ما هميشه براي شما و براي امنيت و آسايش كشور دوست و همسايه خود و شيعيان عزيز ساكن عراق و تمام مسلمانان دعا مي‌كنيم.
مرجع تقليد شيعيان در پايان فرمودند: اميدوارم كه شما بتوانيد راه پدر بزرگوارتان را ادامه دهيد و مانند گذشته بيت معزز و مكرم حكيم بتواند نقش خود را در پيشرفت و ترقي و كمال مردم عراق ايفا كند.
 

موضوع:

دوشنبه / 20 مهر / 1388