وریز وجوهات
السّلام علیک یا موُسَی بنَ جَعفَرٍ اَیُّهَا الکاظِمُ یَابنَ رَسوُلِ اللّهِ به مناسبت سالروزشهادت جانسوز باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام و وفات پدر بزرگوار امیرالمؤمنین علیه‌‌‌‌ السلام، حضرت ابوطالب علیه السلام؛ مجلس سوگواری و عزاداری...
جمعه: 31 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي با انتقاد از پافشاري برخي بر مواضع غير ديني فرمودند:
مگر با قرآن و پيامبر جنگ داريد؟

حجة الاسلام ابوترابی نائب رئیس مجلس و جمعی از اعضای فراكسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی عصر روز دوشنبه 20/7/88 با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی با معظم له دیدار و گفتگو كردند.
در ابتدای این دیدار حجج اسلام ابوترابی و رهبر گزارشی از امور جاری مجلس و مسائل داخلی كشور را به محضر معظم له ارائه نمودند.
حضرت آیت الله العظمی صافی با تشكر و تقدیر از روحانیون مجلس فرمودند: آنچه كه برای شما و سایر نمایندگان در درجه اهمیت قرار دارد این است كه بتوانید در راه دفاع از احكام نورانی اسلام، اعتلا و سربلندی كشورو حمایت از اقشار زحمتكش جامعه قدم بردارید.

حجة الاسلام ابوترابي نائب رئيس مجلس و جمعي از اعضاي فراكسيون روحانيون مجلس شوراي اسلامي عصر روز دوشنبه 20/7/88 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند.
در ابتداي اين ديدار حجج اسلام ابوترابي و رهبر گزارشي از امور جاري مجلس و مسائل داخلي كشور را به محضر معظم له ارائه نمودند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تشكر و تقدير از روحانيون مجلس فرمودند: آنچه كه براي شما و ساير نمايندگان در درجه اهميت قرار دارد اين است كه بتوانيد در راه دفاع از احكام نوراني اسلام، اعتلا و سربلندي كشورو حمايت از اقشار زحمتكش جامعه قدم برداريد.
معظم له با توجه به نقش و جايگاه مجلس در جامعه بيان داشتند: مجلسِ مستقل مي‌تواند مشكلات مردم و كشور را حل نمايد و مردم را به نظام اسلامي اميدوار نمايد.
مرجع تقليد شيعيان با تأكيد بر بعد نظارتي مجلس اظهار داشتند: مجلسيان بايد در سياست‌هاي خارجي و ارتباط با كشورها و نيز در سياست داخلي كشور نظارت كامل داشته باشند و در تصويب قوانين با استقلال تمام فقط رضاي خداوند متعال و خدمت به مردم را در نظر بگيرند.
ايشان ادامه دادند: به حمدلله نمايندگاني در مجلس هستند كه به قَسَمي كه در اول نمايندگي خود خورده‌اند پايبند مي‌باشند و همّت خود را صرف برطرف نمودن مشكلات مردم و عزت و استقلال كشور مي‌كنند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به تذكراتي كه علما و مراجع به مسئولين كشور مي‌دهند، فرمودند: ما با هيچ كسي عناد و خصومت شخصي نداريم؛ آنچه كه ما مي‌گوييم در چارچوب احكام اسلام و دفاع از كيان مملكت اسلامي و مصلحت نظام مي‌باشد. آنچه ما از شما و مسئولين توقع داريم فقط اجراي احكام اسلام وجلب رضايت آقا و مولايمان حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء مي‌باشد.
معظم له ادامه دادند: هر كس كه به اسلام و مملكت اسلامي بيشتر خدمت ‌كند و از راه هزار و چهارصد ساله اسلام انحراف نداشته باشد و در مقابل احكام نوراني قرآن حالت تسليم داشته و از خود چيزي را به دين تحميل نكند او در پيشگاه خداوند متعال عزيز و مقرّب است.
ايشان با بيان اينكه « شهداي ما براي تحكيم ارزش‌هاي اسلام، جان خود را نثار كردند و جانبازان سرافراز نيز براي همين هدف افتخار جانبازي را براي خود كسب نمودند»، فرمودند: مگر مي‌شود خواست آنها را كنار گذاشت و خواست خود را به آنها تحميل نمود؟ اگر كساني بخواهند بدون توجه به نظرات علما و دلسوزان انقلاب، اصول و ارزش‌هاي مقدس و والاي انقلاب اسلامي را تغيير بدهند و بگويند كه ما هستيم كه مي‌خواهيم اين كار را بكنيم با خشم خداوند و قهر مردم روبرو خواهند شد.
مرجع تقليد شيعيان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مقام و منزلت زن در اسلام فرمودند: هيچ دين و مكتبي اين همه براي زن ارزش قايل نشده است. اسلام است كه بالاترين كرامت رابه زن‌ها مي‌دهد و مردها را موظف مي‌نمايد كه به زن‌ها خدمت نمايند.
معظم له با ذكر اينكه « احترام به حقوق انسان‌ها بدون توجه به استعدادهاي فطري آنها امكان ندارد»، افزودند: خدمت به زن اين نيست كه كارهايي كه ارتباط با مردها دارد به آنان بدهيم و فرهنگ اسلامي ما با فرهنگ غرب و شرق تفاوت‌هاي زيادي دارد.
ايشان با انتقاد از پافشاري برخي بر مواضع غير ديني فرمودند: متأسفانه مي‌آيند در قم، كه مركز تشيع است، اعلام مي‌كنند كه براي بعضي از استان‌ها استاندار زن منصوب مي‌كنيم؛ مگر مي‌خواهيد كه با قرآن و پيامبر جنگ كنيد كه اينچنين خلاف شرع مي‌گوييد؟ شما با چه كسي مي‌خواهيد لجبازي كنيد؟ آيا با احكام خدا و مسلّمات دين مخالف هستيد؟
معظم له ادامه دادند: اين مملكت، مملكت اسلام و قرآن و امام زمان ارواحنا فداه است؛ مملكت شهيدان و جانبازان و آزادگان است. افتخار ما در دنيا به همين است و ما ذره‌اي كوتاه نمي‌آييم. البته ما در راه انجام وظيفه شكست نمي‌خوريم؛ ما مأمور به ابلاغ احكام هستيم؛ چه مي‌خواهند عده‌اي توجه كنند و يا توجه ننموده و فكر خود را تحميل نمايند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در اين ديدار مطالب ديگري را نيز بيان فرمودند و در پايان از نمايندگان محترم تشكر كرده و براي موفقيت آنها در دفاع از حقوق مردم و سرافرازي مردم ايران و حاكميت احكام اسلام دعا كردند.
لينك مربوط :
تصاوير ديدار هيئت رئيسه فراكسيون روحانيون مجلس با حضرت آيت الله العظمي صافي
 

موضوع:

چهارشنبه / 22 مهر / 1388