وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
دوشنبه: 7 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي با انتقاد از پافشاري برخي بر مواضع غير ديني فرمودند:
مگر با قرآن و پيامبر جنگ داريد؟

حجة الاسلام ابوترابی نائب رئیس مجلس و جمعی از اعضای فراكسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی عصر روز دوشنبه 20/7/88 با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی با معظم له دیدار و گفتگو كردند.
در ابتدای این دیدار حجج اسلام ابوترابی و رهبر گزارشی از امور جاری مجلس و مسائل داخلی كشور را به محضر معظم له ارائه نمودند.
حضرت آیت الله العظمی صافی با تشكر و تقدیر از روحانیون مجلس فرمودند: آنچه كه برای شما و سایر نمایندگان در درجه اهمیت قرار دارد این است كه بتوانید در راه دفاع از احكام نورانی اسلام، اعتلا و سربلندی كشورو حمایت از اقشار زحمتكش جامعه قدم بردارید.

حجة الاسلام ابوترابي نائب رئيس مجلس و جمعي از اعضاي فراكسيون روحانيون مجلس شوراي اسلامي عصر روز دوشنبه 20/7/88 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند.
در ابتداي اين ديدار حجج اسلام ابوترابي و رهبر گزارشي از امور جاري مجلس و مسائل داخلي كشور را به محضر معظم له ارائه نمودند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تشكر و تقدير از روحانيون مجلس فرمودند: آنچه كه براي شما و ساير نمايندگان در درجه اهميت قرار دارد اين است كه بتوانيد در راه دفاع از احكام نوراني اسلام، اعتلا و سربلندي كشورو حمايت از اقشار زحمتكش جامعه قدم برداريد.
معظم له با توجه به نقش و جايگاه مجلس در جامعه بيان داشتند: مجلسِ مستقل مي‌تواند مشكلات مردم و كشور را حل نمايد و مردم را به نظام اسلامي اميدوار نمايد.
مرجع تقليد شيعيان با تأكيد بر بعد نظارتي مجلس اظهار داشتند: مجلسيان بايد در سياست‌هاي خارجي و ارتباط با كشورها و نيز در سياست داخلي كشور نظارت كامل داشته باشند و در تصويب قوانين با استقلال تمام فقط رضاي خداوند متعال و خدمت به مردم را در نظر بگيرند.
ايشان ادامه دادند: به حمدلله نمايندگاني در مجلس هستند كه به قَسَمي كه در اول نمايندگي خود خورده‌اند پايبند مي‌باشند و همّت خود را صرف برطرف نمودن مشكلات مردم و عزت و استقلال كشور مي‌كنند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به تذكراتي كه علما و مراجع به مسئولين كشور مي‌دهند، فرمودند: ما با هيچ كسي عناد و خصومت شخصي نداريم؛ آنچه كه ما مي‌گوييم در چارچوب احكام اسلام و دفاع از كيان مملكت اسلامي و مصلحت نظام مي‌باشد. آنچه ما از شما و مسئولين توقع داريم فقط اجراي احكام اسلام وجلب رضايت آقا و مولايمان حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء مي‌باشد.
معظم له ادامه دادند: هر كس كه به اسلام و مملكت اسلامي بيشتر خدمت ‌كند و از راه هزار و چهارصد ساله اسلام انحراف نداشته باشد و در مقابل احكام نوراني قرآن حالت تسليم داشته و از خود چيزي را به دين تحميل نكند او در پيشگاه خداوند متعال عزيز و مقرّب است.
ايشان با بيان اينكه « شهداي ما براي تحكيم ارزش‌هاي اسلام، جان خود را نثار كردند و جانبازان سرافراز نيز براي همين هدف افتخار جانبازي را براي خود كسب نمودند»، فرمودند: مگر مي‌شود خواست آنها را كنار گذاشت و خواست خود را به آنها تحميل نمود؟ اگر كساني بخواهند بدون توجه به نظرات علما و دلسوزان انقلاب، اصول و ارزش‌هاي مقدس و والاي انقلاب اسلامي را تغيير بدهند و بگويند كه ما هستيم كه مي‌خواهيم اين كار را بكنيم با خشم خداوند و قهر مردم روبرو خواهند شد.
مرجع تقليد شيعيان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مقام و منزلت زن در اسلام فرمودند: هيچ دين و مكتبي اين همه براي زن ارزش قايل نشده است. اسلام است كه بالاترين كرامت رابه زن‌ها مي‌دهد و مردها را موظف مي‌نمايد كه به زن‌ها خدمت نمايند.
معظم له با ذكر اينكه « احترام به حقوق انسان‌ها بدون توجه به استعدادهاي فطري آنها امكان ندارد»، افزودند: خدمت به زن اين نيست كه كارهايي كه ارتباط با مردها دارد به آنان بدهيم و فرهنگ اسلامي ما با فرهنگ غرب و شرق تفاوت‌هاي زيادي دارد.
ايشان با انتقاد از پافشاري برخي بر مواضع غير ديني فرمودند: متأسفانه مي‌آيند در قم، كه مركز تشيع است، اعلام مي‌كنند كه براي بعضي از استان‌ها استاندار زن منصوب مي‌كنيم؛ مگر مي‌خواهيد كه با قرآن و پيامبر جنگ كنيد كه اينچنين خلاف شرع مي‌گوييد؟ شما با چه كسي مي‌خواهيد لجبازي كنيد؟ آيا با احكام خدا و مسلّمات دين مخالف هستيد؟
معظم له ادامه دادند: اين مملكت، مملكت اسلام و قرآن و امام زمان ارواحنا فداه است؛ مملكت شهيدان و جانبازان و آزادگان است. افتخار ما در دنيا به همين است و ما ذره‌اي كوتاه نمي‌آييم. البته ما در راه انجام وظيفه شكست نمي‌خوريم؛ ما مأمور به ابلاغ احكام هستيم؛ چه مي‌خواهند عده‌اي توجه كنند و يا توجه ننموده و فكر خود را تحميل نمايند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در اين ديدار مطالب ديگري را نيز بيان فرمودند و در پايان از نمايندگان محترم تشكر كرده و براي موفقيت آنها در دفاع از حقوق مردم و سرافرازي مردم ايران و حاكميت احكام اسلام دعا كردند.
لينك مربوط :
تصاوير ديدار هيئت رئيسه فراكسيون روحانيون مجلس با حضرت آيت الله العظمي صافي
 

موضوع:

چهارشنبه / 22 مهر / 1388