وریز وجوهات
  رؤیت هلال با چشم مسلح س. آیا رؤیت هلال با استفاده از ابزارهای نجومی (دوربین، تلسكوپ و ...) اعتبار شرعی دارد؟ ج. كفایت رؤیت با چشم مسلّّح، مورد اشكال است.والله العالم   اثبات اول ماه س. اگر رادیو و رسانه‌ها خبر...
پنجشنبه: 1397/03/3 - (الخميس:8/رمضان/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
آيةاللّه العظمي صافي‌گلپايگاني: معارف رضوي در مراكز علمي تحقيق و تدريس شود

زندگى امام رضا علیه‌السلام یك مكتب و مدرسه است و اخلاق و رفتار ایشان باید الگو و سرمشق امت اسلامى باشد و در حوزه‌هاى علمیه تدریس شود.

زندگى امام رضا عليه‌السلام يك مكتب و مدرسه است و اخلاق و رفتار ايشان بايد الگو و سرمشق امت اسلامى باشد و در حوزه‌هاى علميه تدريس شود.
حضرت آيةاللّه العظمي صافى روز شنبه 88/7/25 با بيان اين مطلب در ديدار اعضاى ستاد برگزارى جشن‌هاى رضوى اظهار داشتند: معارف اهل‌بيت عليهم‌السلام در سراسر دنيا گسترش يافته است و مورد توجه همگان است، ولى بايد به صورت بايسته و شايسته مردم دنيا به ويژه امت اسلامى و شيعيان با فرهنگ و معارف ائمه عليهم‌السلام بيشتر آشنا شوند.

ايشان با بيان اين‌كه اهل‌بيت عليهم‌السلام در همه رشته‌هاى علمى بيانات و روايات بسيارى دارند، گفتند: امام رضا عليه‌السلام تجديد‌كننده حيات دين بودند و معارف اسلامى را در ميان امت اسلامى احيا كردند.

اين مرجع تقليد ادامه دادند: بايد در معارف اهل‌بيت عليهم‌السلام بيشتر تحقيق و تفحص صورت گيرد و زواياى پنهان رفتارى و شخصيتى امامان عليهم‌السلام به مردم معرفى شود.

معظم له بيان داشتند: هويت شيعه با معارف اسلامى و فرهنگ اهل‌بيت عليهم‌السلام گره خورده است و اين فرهنگ موجب پيشرفت جامعه است.

استاد برجسته حوزه علميه با اشاره به شخصيت ممتاز امام رضا عليه‌السلام عنوان كردند: هرچه انسان در رفتار و گفتار امام رضا عليه‌السلام بيشتر تأمل مى‌كند، به اهميت نقش ايشان در بقاى اسلام و تشيع بيشتر پى مى‌برد.

اين مرجع تقليد تأكيد كردند: امام رضا عليه‌السلام نمونه انسان كامل الهى است و همگان ايشان را مجمع كمالات مى‌دانند.

حضرت آيةاللّه العظمي صافى‌گلپايگانى گفتند: دهه كرامت فرصت بسيار خوبى براى معرفى فرهنگ اهل‌بيت عليهم‌السلام و آشنايى امت اسلامى با ذخاير علمى و معرفتى ائمه اطهار عليهم‌السلام است.

معظم‌له در پايان با اشاره به برنامه‌هاى دهه كرامت تصريح كردند: اين مراسم شادى و سرور براى اهل‌بيت عليهم‌السلام بايد پاك و به دور از ‌معصيت باشد و در آن موازين و ارزش‌هاى اسلامى رعايت شود و قداست اين دهه حفظ گردد.

موضوع:

جمعه / 1 آبان / 1388