وریز وجوهات
صبح امروز 5 شعبان المعظم 1439 (2 اردیبهشت1397) آقای دکتر کنعانی رئیس جدید دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با معظّم له دیدار کرد. ایشان در ابتدا، به تشریح بخشی...
پنجشنبه: 6 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي عمليات تروريستي اخير در عراق را محكوم كردند.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز دوشنبه 4/8/88 در جلسه درس خارج فقه حوزه با اشاره به شهادت جمع كثیری از مردان و زنان مسلمان در حادثه تروریستی اخیر در عراق، این مصیبت را خدمت حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه تسلیت عرض نموده و فرمودند: این فرقه‌ی وهابیت با این كشتارهای فجیع و بی حد و حصری كه به راه انداخته است اسباب شرمندگی مسلمانان را فراهم كرده است و روی صهیونیست‌ها را سفی
حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز دوشنبه 4/8/88 در جلسه درس خارج فقه حوزه با اشاره به شهادت جمع كثيري از مردان و زنان مسلمان در حادثه تروريستي اخير در عراق، اين مصيبت را خدمت حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا فداه تسليت عرض نموده و فرمودند: اين فرقه‌ي وهابيت با اين كشتارهاي فجيع و بي حد و حصري كه به راه انداخته است اسباب شرمندگي مسلمانان را فراهم كرده است و روي صهيونيست‌ها را سفيد كرده است.

معظم له با بيان اينكه نام آنها القاعده باشد يا طالبان و يا هر چيز ديگر فرقي نمي‌كند، افزودند: كار را به جايي رسانده‌اند كه مسلمانان در بلاد غيراسلامي نتوانند بگويند ما مسلمانيم و اسلام و مسلماني را بدنام كرده‌اند.

ايشان به خيانت‌هاي اين فرقه‌ي ضاله از جمله تخريب اماكن متبركه مكه و مدينه و از بين بردن تاريخ زنده اسلام اشاره كردند و فرمودند: اينها بواسطه‌ي پول و مدرسه‌هايي كه دارند همه جا را ناامن كرده‌اند و اين ناامني مختص يك منطقه عراق يا افغانستان و پاكستان نيست.

مرجع تقليد شيعيان به تحليل ريشه‌ي اين دشمني‌ها در كشور عراق پرداختند و فرمودند:آنها از آنجايي كه نمي‌خواستند در جامعه‌ي عرب حكومت شيعي وجود داشته باشد از ابتدا نيز با تشكيل حكومت شيعي در عراق مخالفت مي‌كردند و در مقام معارضه و مقابله برآمدند.

معظم له با بيان اينكه در بيشتر جوامع حكومت در دست اكثريت است، ادامه دادند: هر چند در قانون اساسي عراق نيامده است كه حكومت شيعي باشد ولي با توجه به اينكه اكثريت مردم عراق را شيعيان تشكيل مي‌دهند، اكثريت مسئولين عراقي نيز از شيعيان هستند و اين همان چيزي است كه دشمنان تشيع نمي‌خواهند آن را ببينند.

حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان ضمن عرض تسليت مجدد به محضر مقدس ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف و همه‌ي مصيبت ديدگان، از خداوند منان براي همه مسلمين و شيعيان نصرت و براي همه‌ي كساني كه در انديشه نابودي اسلام و تشيع هستند ذلت و نابودي مسئلت نمودند.

 

 

موضوع:

دوشنبه / 4 آبان / 1388