وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
يكشنبه: 1397/04/3 - (الأحد:10/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از روحانيون و مبلغين حوزه:
بالاترين عبادت در عصر حاضر، تبليغ معارف اسلام مي‌باشد.

جمع كثیری از طلاب و روحانیون اداره كل اعزام مبلغ سازمان اوقاف، طلاب امور مساجد و مربیان عقیدتی نیروی انتظامی سراسر كشور صبح روز سه شنبه 12/8/88 با حضور در دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی با معظم له دیدار و از بیانات ارزشمند ایشان استفاده كردند.
حضرت آیت الله العظمی صافی در ابتدای بیاناتشان به تشریح و تبیین وظایف روحانیون پرداختند و فرمودند: رسالت روحانیت تعظیم شعائر، هدایت و رساندن احكام خداوند به مردم است و اگر این وظایف مورد غفلت قرار گیرد روحانیت مانند درختی خواهد بود كه ثمری نداشته و بی‌فایده است.

ادامه مطلب

لینك مرتبط: تصاویر دیدار

جمع كثيري از طلاب و روحانيون اداره كل اعزام مبلغ سازمان اوقاف، طلاب امور مساجد و مربيان عقيدتي نيروي انتظامي سراسر كشور صبح روز سه شنبه 12/8/88 با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و از بيانات ارزشمند ايشان استفاده كردند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ابتداي بياناتشان به تشريح و تبيين وظايف روحانيون پرداختند و فرمودند: رسالت روحانيت تعظيم شعائر، هدايت و رساندن احكام خداوند به مردم است و اگر اين وظايف مورد غفلت قرار گيرد روحانيت مانند درختي خواهد بود كه ثمري نداشته و بي‌فايده است.

ادامه مطلب

لينك مرتبط: تصاوير ديدار

[Unknown Object]

جمع كثيري از طلاب و روحانيون اداره كل اعزام مبلغ سازمان اوقاف، طلاب امور مساجد و مربيان عقيدتي نيروي انتظامي سراسر كشور صبح روز سه شنبه 12/8/88 با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و از بيانات ارزشمند ايشان استفاده كردند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ابتداي بياناتشان به تشريح و تبيين وظايف روحانيون پرداختند و فرمودند: رسالت روحانيت تعظيم شعائر، هدايت و رساندن احكام خداوند به مردم است و اگر اين وظايف مورد غفلت قرار گيرد روحانيت مانند درختي خواهد بود كه ثمري نداشته و بي‌فايده است.

معظم له حضور علما و روحانيون را عامل استقرار دين در جامعه خواندند و افزودند: اگر حضور روحانيت نباشد به مرور روحيه مردم تغيير مي‌كند و يك حال انقراض براي مسائل ديني و هويت اسلامي پديد مي‌آيد و سنت‌هاي اسلامي فراموش مي‌شود.
ايشان با تأكيد بر حضور روحانيون در عرصه‌هاي تبليغي اظهار داشتند: عزيزاني كه مي‌توانند در عرصه‌هاي تبليغ موثر باشند، با لشكر محمد و آل محمد صلي الله عليه و آله و سلم همكاري كنند تا معارف اهل بيت در دنيا بسط و گسترش پيدا كند و در اين امر ابتدا بايد خود شيعيان در حد كامل به معارف اهل بيت عليهم السلام آشنا باشند.
مرجع تقليد شيعيان، علما و حوزه‌هاي علميه را پاسداران دين دانستند و بيان داشتند: دين بايد در اين مملكت حاكميت پيدا كند و مردم به دين گرايش داشته باشند و تبليغات‌هاي ضد ديني خنثي شده و به گونه‌ي باشد كه آنهايي كه مي‌خواهند به دين مردم ضربه بزنند و عقايد و شخصيت ديني مردم را كمرنگ كنند، مأيوس شوند.
ايشان تهاجم ضد اسلامي و ضد شيعي ناشي از انديشه‌هاي افراطي فرق باطله را مورد ارزيابي قرار دادند و فرمودند: در عصري كه هر كسي مي‌تواند با كمك گرفتن از فن‌آوري‌هاي روز انديشه‌هاي واهي خود را در جهان بيان كند و آن را ترويج دهد، ما نيز بايد به بسط و گسترش مكتب اهل بيت عليهم السلام كه مكتب حق است بيانديشيم.
معظم له وجود مساجد در همه نقاط كشور و در مناطق و مسيرهاي بين شهري را نمونه‌اي از امر به معروف و نهي از منكر دانستند و افزودند: وجود مساجد و روحانيون در همه جا موجب مي‌شود كه مردم هدايت پيدا كرده و دين مردم حفظ شود و در دنيا و آخرت مردم تأثير دارد.
ايشان با بيان اينكه اساس دنيا و آخرت دين است بيان داشتند: اساس همه چيز دين است و آن هم دين اسلام و مكتب اهل بيت عليهم السلام. معظم له ادامه دادند: نهج البلاغه، صحيفه سجاديه و بحارالانوار و اين همه سرمايه كه ما داريم و در اختيار ما است و با اين منابع غني كه در اين مكتب يافت مي‌شود ما نياز به هيچ كس نداريم و مي‌توانيم با اين مكتب پاسخگوي نيازمندي‌هاي روحي و معنوي مردم باشيم.
ايشان در ادامه به كتاب ناسخ التواريخ اشاره كردند و فرمودند: در اين كتاب شش هزار حكمت از حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله وسلم آمده است كه كه در هر موضوع و مطلب اخلاقي كه بخواهيم در اين احاديث شريفه وجود دارد.
مرجع تقليد شيعيان با بيان اينكه هر چيزي غير از اسلام باشد ما قبول نداريم و قرآن و احكام اسلام و هدايت‌هاي محمد و آل محمد براي ما بس است، اظهار داشتند: امروز دشمنان اسلام متوجه شده‌اند كه اسلام يك قدرتي است كه مافوق تمام قدرت‌هاست و اگر جلو بيايد همه را متصرف مي‌شود و دشمنان چه از خارج و چه از داخل در مقام هستند كه جلوي اين را بگيرند.
ايشان با اشاره به اهميت حضور روحانيون در مناطق دور افتاده فرمودند: ‌چه عبادتي از اين بالاتر است كه انسان يك نفر را هدايت كند و روايت است كه اگر كسي يك نفر را هدايت كند بهتر است بر او از آنچه آفتاب بر او بتابد و هيچ عبادتي از اين بالاتر نيست.
معظم له با بيان اينكه ثواب حضور روحانيون در مناطق محروم كمتر از فرائضي چون حج نيست خاطرنشان كردند: بايد هر طلبه‌اي خود را اخلاقاً موظف بداند كه اقلاً سالي ده روز را تبليغ رفته و در مناطق محروم و دور افتاده مردمي كه تشنه معارف اهل بيت هستند سيراب كنند.
ايشان با بيان اينكه اسلام دين فطرت است و مردم دنيا تشنه حقايق هستند، ادامه دادند: هر چند جهان تا يك حدي تحت پوشش اسلام قرار دارد ولي ما بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنيم كه اسلام و تشيع را به دنيا ارائه كنيم و با توجه به وسايل ارتباطي جديد كه به وجود آمده است اين ميسر است .
معظم له حضور روحانيون در نهادهاي مختلف از جمله نيروي انتظامي را مايه آثار و بركات معنوي دانستند و افزودند: براي منبر و سخنراني دو مطلب مهم لازم است؛ يكي قرآن و ديگري روايت و حديث ؛ كه لازم است طلاب در امر تبليغ به اين امر توجه داشته باشند و آيات و روايات اعتقادي و اخلاقي را حفظ باشند.
مرجع تقليد شيعيان با توجه به اعلاميه‌هاي حقوق بشر قرآن كه ضد تبعيض نژادي مي‌باشند، فرمودند: در اسلام تبعيض نژادي از بين رفته و مسلمانان از هر رنگ و نژاد و ملّيت مختلفي كه باشند با يكديگر برادر و برابرند و در همين حوزه‌ي علميه قم طلاب از نژادهاي گوناگون هستند كه همه باهم مشغول تحصيل علوم و معارف ديني مي‌باشند.
ايشان در خاتمه فرمودند: روحانيت بايد خود را سرباز امام زمان دانسته و براي جلب رضايت آن وجود مقدس تلاش و زحمت بكشند . ان شاء الله همه ما مشمول دعاي خير آن حضرت بوده باشيم.
 

موضوع:

سه شنبه / 12 آبان / 1388