وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ؛ وَ عَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَئِکَ مجلس روضه و عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام. دهه ی اول محرم، آقایان. صبح ها از ساعت ۷:۱۵ الی ۸:۳۰ و شبها بعد از نماز مغرب...
جمعه: 1397/06/30 - (الجمعة:11/محرم/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
براي حفظ نظام اسلامي اين اختلافات را كنار بگذاريد

بيانات بسيار مهم حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جبهه پيروان خط امام و رهبري

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح پنج شنبه 21/8/88 آقايان عسكر اولادي و دكتر باهنر و ديگر اعضاي جبهه پيروان خط امام و رهبري را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار، معظم له ريشه بابي و آسيب شناسي حوادث اخير را مهم ارزيابي كرده و فرمودند: بايد ببينم چرا اين حوادث ناگوار پيش آمد؟ آن مردمي كه همه با هم بودند و وحدت و اتفاق داشتند و همه براي حفظ نظام اسلامي تلاش مي‌كردند چه باعث شد كه اين وضعيت اسف‌بار پيش آمد؟

 

ادامه مطلب

تصاویر

بيانات بسيار مهم حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جبهه پيروان خط امام و رهبري

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح پنج شنبه 21/8/88 آقايان عسكر اولادي و دكتر باهنر و ديگر اعضاي جبهه پيروان خط امام و رهبري را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار، معظم له ريشه بابي و آسيب شناسي حوادث اخير را مهم ارزيابي كرده و فرمودند: بايد ببينم چرا اين حوادث ناگوار پيش آمد؟ آن مردمي كه همه با هم بودند و وحدت و اتفاق داشتند و همه براي حفظ نظام اسلامي تلاش مي‌كردند چه باعث شد كه اين وضعيت اسف‌بار پيش آمد؟

 

ادامه مطلب

تصاوير

[Unknown Object]

مرجع تقليد شيعيان با تاكيد بر اينكه « اگر همه صداقت داشته باشند كارها درست مي‌شود» فعالان سياسي را به دوري از اقدامات تنش‌زا فراخوانده و افزودند: همه بايد به دنبال اين باشند كه نقاط ضعف و نواقص از بين برود نه اينكه تحريك كنيم و دوباره جوّ نامساعد ايجاد كنيم. بايد اين بي‌اعتمادي را از بين برد. اگر همه صداقت داشته باشند كارها درست مي‌شود؛ عدم صداقت براي مملكت خطرات زيادي دارد. بايد مقاصد و منافع شخصي را كنار بگذاريم. ما به نواقص ديگران كاري نداريم حتي‌الامكان بايد ببينيم نواقص خودمان چيست و دشمن از همين نقاط ضعف، سوء استفاده مي‌كند.

معظم له افرودند: جامعه بايد به حالت اعتدال برگردد. تندروي از هر طرف محكوم است. بايد مردم را دلگرم و اميدوار نمود و اين با زور نمي‌شود. مردم بايد عطوفت اسلامي را درك كنند. عده‌اي حريم‌ها را شكستند و سوء استفاده كردند. گروهي حريم رهبري را مراعات نكردند در حالي كه بايد احترام مقام رهبري محفوظ باشد؛ اعمال بعضي از هر دو طرف موجب شد كه اين حريم‌، رعايت نشود.
اين مرجع تقليد، با اشاره به الگو بودن رفتار و منش مسئولان براي مردم افزودند: در درجة اول، مسئولان عالي اجرايي نظام بايد اين حرمت را با كارهاي درست و اميدوار كننده حفظ كنند.
ايشان با تاكيد بر احقاق حق مظلومان رويدادهاي اخير، تاكيد كردند: در اين جريانات، حيثيات و اعتبارات بعضي مورد تجاوز قرار گرفت كه بايد همه را تدارك و جبران نمود.
اين مرجع تقليد، خط امام را خط حاكميت اسلام دانسته و افزودند: همه را بايد زير پرچم اسلام برد؛ خط امام كه همان حاكميت اسلام است بايد تا قيامت، حفظ شود و ما نبايد هرگز آن را فراموش كنيم.
معظم له مرجعيت را مستقل از جريانات سياسي دانسته و فرمودند: مرجعيت و روحانيت خطش اسلام و حاكميت احكام نوراني قرآن مي‌باشد. ما براي اين و آن نمي‌گوييم و فقط مصلحت كلي نظام اسلامي را در نظر مي‌گيريم؛ هر جا و هر طرف اسلام نباشد ما آنجا نيستيم.
معظم له ادامه دادند: حركت شما هم بايد معتدل باشد. اگر از هر دو طرف خلافي مي‌بينيد تذكر دهيد و با نيت خدايي آتش اين فتنه‌ها را خاموش كنيد.
معظم له اهميت مجلس را در استقلال آن ارزيابي كرده و افزودند: مجلس بايد حرف خود را بزند؛ مجلس كه در رأس همه امور است بايد مستقل باشد. مجلسيان خود بايد موضع خود را حفظ كنند و نمايندگان بايد بدانند مسئول هستند و مردم از آنها توقع دارند؛ مسائل سياست داخلي و خارجي را بايد كنترل كنند و نسبت به سياست خارجي ـ كه من خيلي به آن ايراد دارم ـ بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرد.
ايشان حفظ اساس نظام اسلامي را مهم دانسته و فرمودند: ما با تخريب و براندازي مخالفيم و بايد همه براي حفظ نظام اسلامي تلاش كنند؛ نظامي كه حقوق همه افراد در آن حفظ شود. اگر به حفظ حريم ديگران توجه نشود و هر كس هر كاري را كه بخواهد، انجام بدهد خطرناك است و دشمن با اين رفتارها به اهداف خود نزديك مي‌شود.
ايشان راه حل مشكلات كنوني را رافت و رحمت اسلامي دانسته و با ذكر آيه شريفه «فبما رحمه من الله لنت لهم و لو كنت فظا غليظ القلب لانفضوا من حولك» فرمودند: سيره رحمت و رأفت پيامبري را بايد الگو كارهاي خود قرار دهيم تا دعوا و اختلاف از بين برود؛ در بعضي جاها حتي بايد به دشمن هم انصاف داده شود. همه بايد حرف خود را بگويند و ما هم جواب قانع كننده و صحيح بدهيم، شما برويد با دانشجويان و جوانان هم صحبت كنيد. نظرات آنها را هم گوش كنيد و به آنها پاسخ صحيح دهيد. همه را بايد به نظام اسلامي اميدوار نمود. اميدوارم با شناخت خوبي كه از آقايان دارم با نيت پاك و اخلاص مشكلات را بر طرف نمايند و راه اعتدال و صحيح را حاكم كنند.
معظم له با تاكيد بر حفظ امنيت جامعه فرمودند: امروز آنچه براي ما اهميت دارد امنيت كشور و‌ آسايش مردم مي‌باشد؛ همه بايد تلاش كنند تا وحدت برقرار شود. همين طور كه مي‌بينيد در بعضي كشورهاي اسلامي مثل افغانستان و پاكستان جنگ و دعواي داخلي و جنايت‌هاي وهابيت و القاعده، منجر به قتل‌عام مردم بي‌گناه و هرج و مرج شده و اين براي اسلام، خطرناك است.
اين مرجع تقليد، ضمن تاكيد بر رفع دغدغه‌هاي معيشتي مردم افزودند: مردم از گراني و تورم و مشكلات اقتصادي، ناراحت و نگران‌اند و بايد براي رفع آن فكر جدي كرد.
آيت الله العظمي صافي در ابتداي اين ديدار ضمن تشكر از مسئولان جبهه پيروان خط امام و رهبري فرمودند: همين كه در اين كشور عده‌اي از دلسوزان انقلاب و نظام به فكر باشند كه نگراني‌هاي موجود عاقلانه و متعارف برطرف شود بسيار خوب است و شما بايد اين كار را با اخلاص ادامه دهيد تا مردم اميدوار شوند.
همچنين در ابتداي ديدار آقاي عسكر اولادي و آقاي دكتر باهنر پيرامون اوضاع كنوني كشور و نگراني‌هاي موجود در جامعه مطالب مبسوطي را ارائه دادند.

 

موضوع: