وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
چهارشنبه: 1397/03/30 - (الأربعاء:6/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
امروز بر همه مسلمانان جهان عيد بزرگي است كه تقوا و معنويت بر ماديت و اميال نفساني پيروز شد.

حضرت آیت الله العظمی صافی در مراسم عمامه‌گذاری جمعی از طلاب كهنوج فرمودند: امروز بر همه مسلمانان جهان عید بزرگی است كه تقوا و معنویت بر مادیت و امیال نفسانی پیروز شد.

در خجسته روز عید سعید قربان،‌عید بزرگ عبودیت و بندگی در درگاه خداوند متعال،24 نفر از طلاب حوزه علمیه شهرستان كهنوج به دست مبارك آیت الله العظمی صافی عمامه بر سر گذاشتند.
حضرت آیت الله العظمی صافی با اشاره به وظایف سنگین روحانیت در زمان حاضر فرمودند: روحانیت باید خودش را برای خدمتگزاری به اسلام و مسلمین آماده كند و خود را سرباز واقعی امام زمان بداند و در جهت رضای خاطر آن وجود نازنین تلاش كند.

ادامه مطلب

تصاویر مراسم عمامه‌گذاری

حضرت آيت الله العظمي صافي در مراسم عمامه‌گذاري جمعي از طلاب كهنوج فرمودند: امروز بر همه مسلمانان جهان عيد بزرگي است كه تقوا و معنويت بر ماديت و اميال نفساني پيروز شد.

در خجسته روز عيد سعيد قربان،‌عيد بزرگ عبوديت و بندگي در درگاه خداوند متعال،24 نفر از طلاب حوزه علميه شهرستان كهنوج به دست مبارك آيت الله العظمي صافي عمامه بر سر گذاشتند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به وظايف سنگين روحانيت در زمان حاضر فرمودند: روحانيت بايد خودش را براي خدمتگزاري به اسلام و مسلمين آماده كند و خود را سرباز واقعي امام زمان بداند و در جهت رضاي خاطر آن وجود نازنين تلاش كند.

ادامه مطلب

تصاوير مراسم عمامه‌گذاري

[Unknown Object]

ايشان با اشاره به حوزه علميه شهرستان كهنوج كه طلاب سه استان محروم كرمان، سيستان و بلوچستان و هرمزگان در آن به تحصيل اشتغال دارند، و فعاليت‌هاي دشمن در اين مناطق محروم فرمودند: طلاب بايد به تمام تجهيزات ارتباطي روز دنيا مجهز باشند و با تمام قوا در مقابل تهاجم فرهنگي دشمن كه همه اديان آسماني به خصوص اسلام و مذهب حقه تشيع را نشانه گرفته‌اند، ايستادگي كنند.
معظم له به لزوم هوشياري و بيداري روحانيت در مقابله با فرق باطله به خصوص در مناطق محروم اشاره كردند و افزودند: وظيفه اصلي روحانيت هدايت، ارشاد و رفع نابساماني‌هاي جامعه در حد توان است.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به اينكه روحانيت در جامعه بايد عامل اتحاد و همبستگي باشند فرمودند: روحانيون بايد فراجناحي و فراحزبي باشند و از اختلافات دوري كرده و مردم را در هر كجا هستند به اتحاد و يكپارچگي و رفع اختلافات دعوت نمايند. ايشان ادامه دادند: روحانيون بايد به گونه‌اي باشند كه هر كسي از هر گروه و حزبي بتواند مشكلات خود را با آنها مطرح نمايد.
مرجع تقليد شيعيان جهان، روحانيت را در همه اعصار ملجا و پناهگاه مردم خواندند و فرمودند: روحانيت بايد در همه‌ي مناطق حضور فعال داشته و پاسخگوي شبهات و تفرقه‌افكني‌هاي دشمنان باشند. ايشان افزودند: روحانيت بايد با مردم باشد و دردهاي جامعه را لمس كرده و با مردم همدردي نمايد.
آيت الله العظمي صافي با اشاره به مشكلاتي كه مردم مناطق محروم دارند و از نظر وضعيت اقتصادي در حد بسيار پاييني مي‌باشند، فرمودند: حضور شما روحانيون، كه از خود آن مردم مي‌باشيد و درد فقر و محروميت را از نزديك چشيد‌ه‌ايد باعث اميدواري و دلگرمي مردم به سربازان امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف و روحانيت مي‌باشد.
ايشان با تأكيد بر جديت طلاب و روحانيون در فراگيري علوم اهل بيت عليهم السلام فرمودند: مهمترين عامل پيشرفت براي يك روحاني نيت خالص و خدمت بدون منت به مردم مي‌باشد.
معظم له در پايان نسبت به مسائل اخلاقي كه براي روحانيون لازم است مطالبي را بيان فرمودند.

 

موضوع:

شنبه / 7 آذر / 1388