وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
يكشنبه: 6 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار دبير كل حزب مؤتلفه‌ اسلامي:
گرفتاري‌ها زياد است؛ چون كه همه‌ي كارها براي خدا نيست.

آقاي دكتر نبي حبيبي دبير كل حزب مؤتلفه اسلامي و اعضاي اين حزب، با مرجع عاليقدر، حضرت آيت الله العظمي صافي مدظله الشريف ديدار كردند.
در اين ديدار ابتدا دكتر حبيبي ارتحال فقيه عالي‌مقام و مرجع بزرگوار حضرت آيت الله العظمي حاج علي صافي را به برادر مكرم ايشان تسليت گفت و مراتب همدردي خود و اعضاء محترم حزب را با ايشان ابراز نمود. وي گزارشي از اوضاع كشورهاي اسلامي و مسلمانان منطقه و فعاليت دشمنان شيعه عليه اسلام و مكتب بيان نمود.
مرجع عاليقدر با تشكر از ابراز همدردي و تسليت آقايان محترم فرمودند: امروز جهان اسلام در موقعيتی حساس قرار گرفته است و به خصوص تشيع و پيروان واقعي اسلام؛ چون توانسته‌اند در مقابل استكبار و زورگويان و تجاوز دشمنان به حريم اعتقادي و اخلاقي و تجاوز به منافع مادي آنان بايستند و از كيان اسلام و تشيع دفاع نمايند، موقعيتی ممتاز و در عين حال افتخار‌آميز دارند.
معظم له ادامه دادند: در مقابل بعضي از فرقه‌هايي كه استعمار و استكبار آن را پديد آورده و آنان را دست نشانده خود قرار داده‌اند با اعمال ضد اسلامي خود چهره اسلام و مسلمانان را در جهان خشن، تندرو و ضد انسانيت نشان مي‌دهند.

ايشان با ابراز تأسف از حملات تروريستي و كشتار مسلمانان در كشورهاي اسلامي افزودند: فرقه وهابيت جهان اسلام را با اعمال خود ناامن كرده و آرامش و آسايش را از كشورهاي اسلامي سلب نموده است؛ كشورهايي كه مسلمان نيستند اكثراً در امنيت و آسايش مي‌باشند ولي در كشورهاي مسلماني نظير پاكستان، افغانستان و عراق هر روز خون صدها نفر بي‌گناه به زمين ريخته مي‌شود.

حضرت آيت الله العظمي صافي با انتقاد از پاكسازي ميراث زنده اسلام در عربستان، بيان داشتند: در عربستان تاريخ زنده اسلام را كه ميراثِ بزرگِ فرهنگيِ اسلام و دنيا محسوب مي‌شود، از بين برده و اسلام را از اين پشتوانه‌ي تاريخي خالي مي‌كنند. تاريخ فقط بخش مكتوب آن نيست كه ممكن است دستخوش تحريف ‌شود، بلكه تاريخ مصور و زنده‌ي هر مكتب و كشوري همان آثار باقيمانده‌ي هزار ساله و بيشتر مي‌باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: آنان هر جا كه از پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و ائمه معصومين عليهم السلام و اصحاب آن حضرت اثري تاريخي باقي مانده بود و خانه‌هايي كه نشان از زندگي ساده پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و اهل بيت عليهم السلام داشت، همه را به بهانه‌هاي واهي و غير اخلاقي از بين بردند و الان هم با گراميداشت روزهاي سرنوشت ساز اسلام مخالفت مي‌كنند.
معظم له با اشاره به آيه «فِي بُيُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ...» اظهار داشتند: وقتي اين آيه شريفه نازل شد اهل سنت روايت مي‌كنند كه ابوبكر سؤال كرد اين خانه، خانه‌ي كيست؟ و پيامبر فرمودند:‌ بيوت انبياء. ابوبكر اشاره به خانه‌ي امير المؤمنين حضرت علي عليه السلام كرد كه آيا بيت علي عليه السلام هم از خانه‌هايي مي‌باشد كه خداوند آنها را داراي رتبه و مقام بسيار بالا قرار داده است و حضرت فرمودند «هي من افاضلها » بلي خانه امير المؤمنين از بهترين اين خانه‌هاست كه خداي متعال آن را رفعت بخشيده است. ولي متأسفانه وهابيان اين خانه‌ها و آثار آنها را از بين بردند و اين براي عالم اسلام سرافكندگي دارد.
ايشان در ادامه با بيان اينكه همه كارهاي ما بايد رنگ خدايي و اخلاص داشته باشد، فرمودند: اساس دين، دوستي در راه خدا و دشمني در راه خدا مي‌باشد. دين غير از حب و بغض چيز ديگري نيست همه حركات و گفتارهاي ما و رفتار ما فقط بايد براي خدا باشد؛ پس اگر با كسي دوستي مي‌كنيم براي خدا باشد و اگر با كسي دشمني داريم آن هم براي خدا باشد. اينكه مي‌بينيم گرفتاري‌ها و مشكلات زياد است به خاطر اين است كه همه كارهاي براي خدا نيست. اول رضايت خداوند بايد باشد امر به معروف و نهي از منكر و توصيه‌ها و پيام‌ها همه بايد رنگ خدايي داشته باشد.
معظم له با اشاره به اينكه در آستانه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي هستيم فرمودند: دهه فجر در حقيقت دهه شكرگزاري و سپاس در درگاه خداوند مي‌باشد نبايد آن را با مناهي و معاصي آلوده نمود همه مسئوليم و همه بايد اين مراسم را با صبغه و رنگ الهي برگزار كنيم.
 

موضوع:

يكشنبه / 4 بهمن / 1388