وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار دبير كل حزب مؤتلفه‌ اسلامي:
گرفتاري‌ها زياد است؛ چون كه همه‌ي كارها براي خدا نيست.

آقاي دكتر نبي حبيبي دبير كل حزب مؤتلفه اسلامي و اعضاي اين حزب، با مرجع عاليقدر، حضرت آيت الله العظمي صافي مدظله الشريف ديدار كردند.
در اين ديدار ابتدا دكتر حبيبي ارتحال فقيه عالي‌مقام و مرجع بزرگوار حضرت آيت الله العظمي حاج علي صافي را به برادر مكرم ايشان تسليت گفت و مراتب همدردي خود و اعضاء محترم حزب را با ايشان ابراز نمود. وي گزارشي از اوضاع كشورهاي اسلامي و مسلمانان منطقه و فعاليت دشمنان شيعه عليه اسلام و مكتب بيان نمود.
مرجع عاليقدر با تشكر از ابراز همدردي و تسليت آقايان محترم فرمودند: امروز جهان اسلام در موقعيتی حساس قرار گرفته است و به خصوص تشيع و پيروان واقعي اسلام؛ چون توانسته‌اند در مقابل استكبار و زورگويان و تجاوز دشمنان به حريم اعتقادي و اخلاقي و تجاوز به منافع مادي آنان بايستند و از كيان اسلام و تشيع دفاع نمايند، موقعيتی ممتاز و در عين حال افتخار‌آميز دارند.
معظم له ادامه دادند: در مقابل بعضي از فرقه‌هايي كه استعمار و استكبار آن را پديد آورده و آنان را دست نشانده خود قرار داده‌اند با اعمال ضد اسلامي خود چهره اسلام و مسلمانان را در جهان خشن، تندرو و ضد انسانيت نشان مي‌دهند.

ايشان با ابراز تأسف از حملات تروريستي و كشتار مسلمانان در كشورهاي اسلامي افزودند: فرقه وهابيت جهان اسلام را با اعمال خود ناامن كرده و آرامش و آسايش را از كشورهاي اسلامي سلب نموده است؛ كشورهايي كه مسلمان نيستند اكثراً در امنيت و آسايش مي‌باشند ولي در كشورهاي مسلماني نظير پاكستان، افغانستان و عراق هر روز خون صدها نفر بي‌گناه به زمين ريخته مي‌شود.

حضرت آيت الله العظمي صافي با انتقاد از پاكسازي ميراث زنده اسلام در عربستان، بيان داشتند: در عربستان تاريخ زنده اسلام را كه ميراثِ بزرگِ فرهنگيِ اسلام و دنيا محسوب مي‌شود، از بين برده و اسلام را از اين پشتوانه‌ي تاريخي خالي مي‌كنند. تاريخ فقط بخش مكتوب آن نيست كه ممكن است دستخوش تحريف ‌شود، بلكه تاريخ مصور و زنده‌ي هر مكتب و كشوري همان آثار باقيمانده‌ي هزار ساله و بيشتر مي‌باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: آنان هر جا كه از پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و ائمه معصومين عليهم السلام و اصحاب آن حضرت اثري تاريخي باقي مانده بود و خانه‌هايي كه نشان از زندگي ساده پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و اهل بيت عليهم السلام داشت، همه را به بهانه‌هاي واهي و غير اخلاقي از بين بردند و الان هم با گراميداشت روزهاي سرنوشت ساز اسلام مخالفت مي‌كنند.
معظم له با اشاره به آيه «فِي بُيُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ...» اظهار داشتند: وقتي اين آيه شريفه نازل شد اهل سنت روايت مي‌كنند كه ابوبكر سؤال كرد اين خانه، خانه‌ي كيست؟ و پيامبر فرمودند:‌ بيوت انبياء. ابوبكر اشاره به خانه‌ي امير المؤمنين حضرت علي عليه السلام كرد كه آيا بيت علي عليه السلام هم از خانه‌هايي مي‌باشد كه خداوند آنها را داراي رتبه و مقام بسيار بالا قرار داده است و حضرت فرمودند «هي من افاضلها » بلي خانه امير المؤمنين از بهترين اين خانه‌هاست كه خداي متعال آن را رفعت بخشيده است. ولي متأسفانه وهابيان اين خانه‌ها و آثار آنها را از بين بردند و اين براي عالم اسلام سرافكندگي دارد.
ايشان در ادامه با بيان اينكه همه كارهاي ما بايد رنگ خدايي و اخلاص داشته باشد، فرمودند: اساس دين، دوستي در راه خدا و دشمني در راه خدا مي‌باشد. دين غير از حب و بغض چيز ديگري نيست همه حركات و گفتارهاي ما و رفتار ما فقط بايد براي خدا باشد؛ پس اگر با كسي دوستي مي‌كنيم براي خدا باشد و اگر با كسي دشمني داريم آن هم براي خدا باشد. اينكه مي‌بينيم گرفتاري‌ها و مشكلات زياد است به خاطر اين است كه همه كارهاي براي خدا نيست. اول رضايت خداوند بايد باشد امر به معروف و نهي از منكر و توصيه‌ها و پيام‌ها همه بايد رنگ خدايي داشته باشد.
معظم له با اشاره به اينكه در آستانه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي هستيم فرمودند: دهه فجر در حقيقت دهه شكرگزاري و سپاس در درگاه خداوند مي‌باشد نبايد آن را با مناهي و معاصي آلوده نمود همه مسئوليم و همه بايد اين مراسم را با صبغه و رنگ الهي برگزار كنيم.
 

موضوع:

يكشنبه / 4 بهمن / 1388