وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
نسخه مناسب چاپSend by email
حجة الاسلام و المسلمين قاضي عسكر سرپرست جديد حجاج ايراني با حضرت آيت الله العظمي صافي ديدار كرد.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی عسكر نماینده ولی فقیه و سرپرست جدید حجا ج ایرانی صبح پنج‌شنبه 8/11/88 با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی با معظم له دیدار و گفتگو كرد.
در این دیدار ابتدا حجة الاسلام و المسلمین قاضی عسكر گزارشی از برنامه‌های جدید این سازمان را ارائه نمود و از معظم له برای پیشرفت و توفیقات بیشتر، درخواست رهنمود كرد.
حضرت آیت الله العظمی صافی ضمن تبریك مقام جدید آقای قاضی عسكر، از انتخاب شایسته‌ی ایشان ابراز خرسندی كردند و فرمودند: وظیفه‌ای كه شما برعهده دارید دارای معنویت زیاد و قداست خاص می‌باشد و در عین حال سنگین و مهم است كه امیدوارم با اخلاصی كه دارید به بهترین وجه ممكن انجام وظیفه نمایید و انشاء الله خداوند شما را نصرت می‌نماید. «من جاهد فینا لنهدینهم سبلنا»
ایشان با اشاره به بی‌احترامی‌هایی كه به زائران ایرانی و شیعه در عربستان صورت می‌گیرد، فرمودند: ان‌شاء‌الله بتوانید در مناسبات بین ایران و عربستان تحولی جدید ایجاد نمایید و با ارتباط خوب و مؤثر و دوستانه برای همیشه این مشكلات را حل نمایید و اگر سوء تفاهم‌هایی وجود دارد با تدبیر و مدیریت صحیح آنها را برطرف نمایید.

حجة الاسلام و المسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست جديد حجا ج ايراني صبح پنج‌شنبه 8/11/88 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كرد.
در اين ديدار ابتدا حجة الاسلام و المسلمين قاضي عسكر گزارشي از برنامه‌هاي جديد اين سازمان را ارائه نمود و از معظم له براي پيشرفت و توفيقات بيشتر، درخواست رهنمود كرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن تبريك مقام جديد آقاي قاضي عسكر، از انتخاب شايسته‌ي ايشان ابراز خرسندي كردند و فرمودند: وظيفه‌اي كه شما برعهده داريد داراي معنويت زياد و قداست خاص مي‌باشد و در عين حال سنگين و مهم است كه اميدوارم با اخلاصي كه داريد به بهترين وجه ممكن انجام وظيفه نماييد و انشاء الله خداوند شما را نصرت مي‌نمايد. «من جاهد فينا لنهدينهم سبلنا»
ايشان با اشاره به بي‌احترامي‌هايي كه به زائران ايراني و شيعه در عربستان صورت مي‌گيرد، فرمودند: ان‌شاء‌الله بتوانيد در مناسبات بين ايران و عربستان تحولي جديد ايجاد نماييد و با ارتباط خوب و مؤثر و دوستانه براي هميشه اين مشكلات را حل نماييد و اگر سوء تفاهم‌هايي وجود دارد با تدبير و مديريت صحيح آنها را برطرف نماييد.

[Unknown Object]

معظم له با تشريح موقعيت حساس ايران و عربستان در جهان اسلام و منطقه‌ بيان داشتند: هر دو كشور در منطقه موقعيت حساسي دارند كه بايد با حفظ منافع رابطه‌ي مسالمت آميز همراه با احترام متقابل و بدون هيچ كدورتي ايجاد شود و حجاج و زائران بيت الله الحرام بتوانند با امنيت خاطر و آسايش كامل مناسك خود را انجام دهند.
مرجع تقليد شيعيان با تأكيد بر وحدت جهان اسلام افزودند: امروز جهان اسلام به وحدت و يكپارچگي كامل احتياج دارد و در مقابل دشمنان اسلام همه بايد هوشيار باشيم و اختلاف و دودستگي، به نفع دشمن مشترك مي‌باشد.
معظم له ادامه دادند: با توجه به سوابق خوب و تجربيات ارزنده‌اي كه در شما سراغ داريم انشاء الله شاهد همبستگي مسلمانان همراه با احترام متقابل به اعتقادات مذهبي يكديگر باشيم و شيعيان بتوانند مناسك حج و عمره‌ي خود را به بهترين وجه ممكن انجام دهند و به ساحت مقدس حضرت رسول اكرم و اهل بيت عليهم السلام عرض ارادت و ادب نمايند.
در پايان حضرت آيت الله العظمي صافي براي مزيد توفيقات ايشان در اين امر مهم و با عظمت دعا نمودند و فرمودند: آنچه انجام مي‌دهيد براي خوشنودي قلب مقدس امام زمان باشد كه امير الحاج حقيقي همه مسلمانان آن وجود مقدس مي‌باشند و انشاء الله مشمول دعاي آن بزرگوار باشيد و حقير هم از شما التماس دعا دارم.
 

موضوع:

پنجشنبه / 8 بهمن / 1388