وریز وجوهات
دسته بزرگ عزای فاطمی علیهاالسلام السّلام علیک أیّتها الصّدیقة ‌الشّهیدة به‌مناسبت ایّام شهادت مظلومانه حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، مراسم عزاداری با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام در دفتر...
شنبه: 5 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در آخرين جلسه درس خود قبل از آغاز ايام تبليغي دهه‌ي آخر صفر:
عبادتي بالاتر از تبليغ نيست/ تبليغ و هدايت كار انبياست.

حضرت آیت الله العظمی صافی، در آخرین جلسه درس خارج فقه حوزه‌ قبل از ایام تبلیغی دهه‌ی آخر صفر، بیانات مبسوطی را خطاب به مبلغان و مروجان فرهنگ اهل البیت علیهم السلام بیان نمودند.
معظم له در آستانه‌ی اربعین حضرت سید الشهداء علیه السلام و همزمان با عزیمت طلاب و روحانیون برای تبلیغ فرمودند: من از طلاب محترمی كه می‌توانند تبلیغ بروند می‌خواهم كه این سنّت بزرگ را بیشتر اهمیت بدهند و برای هدایت و ارشاد مردم و توجه شیعیان به معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام این وظیفه‌ی دینی را انجام دهند.
ایشان بیان داشتند: بعضی از مناطق محروم می‌باشند كه به حوزه‌های علمیه دسترسی ندارند و یا از نظر مادی جهت برگزاری مراسم دینی ضعیف می‌باشند. آقایان طلاب همت نمایند و با خلوص نیت به آن مناطق تشریف ببرند و مردم را با احكام و احادیث آشنا كنند.
مرجع تقلید شیعیان افزودند: تبلیغ و هدایت كار انبیاست؛ اولین مبلّغ دین پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله وسلم می‌باشد و خداوند در قرآن كریم می‌فرماید: «رسلاً مبشیرین و منذرین »؛ آقایان طلاب هم باید بشارت دهند و هم انذار نمایند.

حضرت آيت الله العظمي صافي، در آخرين جلسه درس خارج فقه حوزه‌ قبل از ايام تبليغي دهه‌ي آخر صفر، بيانات مبسوطي را خطاب به مبلغان و مروجان فرهنگ اهل البيت عليهم السلام بيان نمودند.
معظم له در آستانه‌ي اربعين حضرت سيد الشهداء عليه السلام و همزمان با عزيمت طلاب و روحانيون براي تبليغ فرمودند: من از طلاب محترمي كه مي‌توانند تبليغ بروند مي‌خواهم كه اين سنّت بزرگ را بيشتر اهميت بدهند و براي هدايت و ارشاد مردم و توجه شيعيان به معارف نوراني اهل البيت عليهم السلام اين وظيفه‌ي ديني را انجام دهند.
ايشان بيان داشتند: بعضي از مناطق محروم مي‌باشند كه به حوزه‌هاي علميه دسترسي ندارند و يا از نظر مادي جهت برگزاري مراسم ديني ضعيف مي‌باشند. آقايان طلاب همت نمايند و با خلوص نيت به آن مناطق تشريف ببرند و مردم را با احكام و احاديث آشنا كنند.
مرجع تقليد شيعيان افزودند: تبليغ و هدايت كار انبياست؛ اولين مبلّغ دين پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله وسلم مي‌باشد و خداوند در قرآن كريم مي‌فرمايد: «رسلاً مبشيرين و منذرين »؛ آقايان طلاب هم بايد بشارت دهند و هم انذار نمايند.

[Unknown Object]

ايشان با اشاره به فرمايش پيغمبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلم به امير المومنين عليه السلام كه فرموده‌اند «اگر يك نفر به دست تو هدايت شود بهتر است از آنچه آفتاب بر او بتابد» و بيان داشتند: عبادتي بالاتر از تبليغ نيست.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به قسمتي از تجربيات و خاطرات خود در ايامي كه جوان بودند و در مناطق محروم تبليغ مي‌كردند فرمودند: سرمايه‌ي واعظ و مبلّغ دو چيز مهم است كه اگر اين دو را داشته باشد مي‌تواند با بيان رسا و بليغ در قلوب مردم اثر گذارد، يكي آيات قرآن كريم و ديگري روايات و احاديث نوراني ائمه معصومين عليهم السلام؛ اگر مبلّغي آياتي كه در مورد اخلاق، توحيد، معاد، پند و اندرز و امثال آن است حفظ باشد و احاديثي را در اين زمينه نيز بداند و براي مردم بازگو نمايد، مي‌تواند از بهترين مبلّغين باشد.
معظم له با توجه به اينكه صراط مستقيم، قرآن و اهل البيت عليهم السلام هستند، فرمودند: مردم را به احكام قرآن و دستورات اين كتاب آسماني متوجه كنيد. جامعه ما بايد جامعه‌اي قرآني باشد كه در آن سراسر نور، دانش، تقوا و حكمت باشد. جامعه‌اي كه از ظلم، ستم، گناه، معاصي، كدورت و نفاق به دور باشد.
در خاتمه ايشان از آقايان مبلغين خواستند كه مردم را بيشتر متوجه قطب عالم امكان حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا نمايند و با آن وجود مقدس در ارتباط باشند و از آن منبع فيض بهره بگيرند.ايشان براي موفقيت همه آقايان در اين امر خطير دعا كردند.
 

موضوع:

سه شنبه / 13 بهمن / 1388