وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در آخرين جلسه درس خود قبل از آغاز ايام تبليغي دهه‌ي آخر صفر:
عبادتي بالاتر از تبليغ نيست/ تبليغ و هدايت كار انبياست.

حضرت آیت الله العظمی صافی، در آخرین جلسه درس خارج فقه حوزه‌ قبل از ایام تبلیغی دهه‌ی آخر صفر، بیانات مبسوطی را خطاب به مبلغان و مروجان فرهنگ اهل البیت علیهم السلام بیان نمودند.
معظم له در آستانه‌ی اربعین حضرت سید الشهداء علیه السلام و همزمان با عزیمت طلاب و روحانیون برای تبلیغ فرمودند: من از طلاب محترمی كه می‌توانند تبلیغ بروند می‌خواهم كه این سنّت بزرگ را بیشتر اهمیت بدهند و برای هدایت و ارشاد مردم و توجه شیعیان به معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام این وظیفه‌ی دینی را انجام دهند.
ایشان بیان داشتند: بعضی از مناطق محروم می‌باشند كه به حوزه‌های علمیه دسترسی ندارند و یا از نظر مادی جهت برگزاری مراسم دینی ضعیف می‌باشند. آقایان طلاب همت نمایند و با خلوص نیت به آن مناطق تشریف ببرند و مردم را با احكام و احادیث آشنا كنند.
مرجع تقلید شیعیان افزودند: تبلیغ و هدایت كار انبیاست؛ اولین مبلّغ دین پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله وسلم می‌باشد و خداوند در قرآن كریم می‌فرماید: «رسلاً مبشیرین و منذرین »؛ آقایان طلاب هم باید بشارت دهند و هم انذار نمایند.

حضرت آيت الله العظمي صافي، در آخرين جلسه درس خارج فقه حوزه‌ قبل از ايام تبليغي دهه‌ي آخر صفر، بيانات مبسوطي را خطاب به مبلغان و مروجان فرهنگ اهل البيت عليهم السلام بيان نمودند.
معظم له در آستانه‌ي اربعين حضرت سيد الشهداء عليه السلام و همزمان با عزيمت طلاب و روحانيون براي تبليغ فرمودند: من از طلاب محترمي كه مي‌توانند تبليغ بروند مي‌خواهم كه اين سنّت بزرگ را بيشتر اهميت بدهند و براي هدايت و ارشاد مردم و توجه شيعيان به معارف نوراني اهل البيت عليهم السلام اين وظيفه‌ي ديني را انجام دهند.
ايشان بيان داشتند: بعضي از مناطق محروم مي‌باشند كه به حوزه‌هاي علميه دسترسي ندارند و يا از نظر مادي جهت برگزاري مراسم ديني ضعيف مي‌باشند. آقايان طلاب همت نمايند و با خلوص نيت به آن مناطق تشريف ببرند و مردم را با احكام و احاديث آشنا كنند.
مرجع تقليد شيعيان افزودند: تبليغ و هدايت كار انبياست؛ اولين مبلّغ دين پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله وسلم مي‌باشد و خداوند در قرآن كريم مي‌فرمايد: «رسلاً مبشيرين و منذرين »؛ آقايان طلاب هم بايد بشارت دهند و هم انذار نمايند.

[Unknown Object]

ايشان با اشاره به فرمايش پيغمبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلم به امير المومنين عليه السلام كه فرموده‌اند «اگر يك نفر به دست تو هدايت شود بهتر است از آنچه آفتاب بر او بتابد» و بيان داشتند: عبادتي بالاتر از تبليغ نيست.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به قسمتي از تجربيات و خاطرات خود در ايامي كه جوان بودند و در مناطق محروم تبليغ مي‌كردند فرمودند: سرمايه‌ي واعظ و مبلّغ دو چيز مهم است كه اگر اين دو را داشته باشد مي‌تواند با بيان رسا و بليغ در قلوب مردم اثر گذارد، يكي آيات قرآن كريم و ديگري روايات و احاديث نوراني ائمه معصومين عليهم السلام؛ اگر مبلّغي آياتي كه در مورد اخلاق، توحيد، معاد، پند و اندرز و امثال آن است حفظ باشد و احاديثي را در اين زمينه نيز بداند و براي مردم بازگو نمايد، مي‌تواند از بهترين مبلّغين باشد.
معظم له با توجه به اينكه صراط مستقيم، قرآن و اهل البيت عليهم السلام هستند، فرمودند: مردم را به احكام قرآن و دستورات اين كتاب آسماني متوجه كنيد. جامعه ما بايد جامعه‌اي قرآني باشد كه در آن سراسر نور، دانش، تقوا و حكمت باشد. جامعه‌اي كه از ظلم، ستم، گناه، معاصي، كدورت و نفاق به دور باشد.
در خاتمه ايشان از آقايان مبلغين خواستند كه مردم را بيشتر متوجه قطب عالم امكان حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا نمايند و با آن وجود مقدس در ارتباط باشند و از آن منبع فيض بهره بگيرند.ايشان براي موفقيت همه آقايان در اين امر خطير دعا كردند.
 

موضوع:

سه شنبه / 13 بهمن / 1388